Telenet gaat analoge kabel herschikken

donderdag 30 april 2009

Telenet zal nog dit jaar zijn analoge kabelaanbod evalueren. De operator wil plaats maken voor twee extra analoge zenders en schrijft daarom een wedstrijd uit.

B


ijna vier jaar na de lancering van digitale televisie kijkt nog steeds 60% van de kabelabonnees analoog. Daarom wil Telenet het analoge aanbod herbekijken. De belangrijkste wijziging is wellicht de komst van minstens één, wellicht twee nieuwe zenders. Omdat er heel wat partijen kandidaat zijn, organiseert Telenet een schoonheidswedstrijd. De verschillende geïnteresseerden mogen hun project voorstellen in Mechelen, waarna de telecomreus een keuze zal maken. Wellicht is EXQI, de nieuwe zender van Alfacam, één van de kandidaten.

Kandidaat-zenders moeten trouwens niet per definitie uit eigen land komen. Ook buitenlandse geïnteresseerden mogen zich aanmelden.

Telenet laat trouwens weten te willen snoeien in zijn aanbod buitenlandse openbare kanalen. De telecomreus overweegt een aantal minder interessante buitenlandse openbare omroepen te vervangen door commerciële zenders uit hetzelfde land. De BBC's, ARD, France 2 en de Nederlandse openbare omroepen zouden zo kunnen verdwijnen. Tegelijkertijd wil Telenet wel meer buitenlandse zenders toevoegen aan zijn digitale pakket, om zo ook anderstalige abonnees aan te trekken.

Bron: De Morgen


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Digitale televisie in Vlaanderen

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:40
    Margriet
    21:20
    Door de bomen
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    De Campus Cup
  • 21:00
    VRT NWS journaal met VGT
    21:45
    Geen uitzending
  • 21:05
    Ze Zeggen Dat
    22:15
    Telefacts Zomer
  • 20:30
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    21:50
    Only Joling
  • 20:35
    Hulk
    22:55
    The Irrational
  • 20:35
    United 93
    22:25
    The Football Fraudster
  • 20:50
    The Couple Next Door
    22:35
    ER
  • 20:35
    Rupel
    22:35
    Airwolf
  • 21:15
    Kamp Jeroom
    21:55
    Scheire en de Schepping
  • 20:35
    Happy Face
    22:45
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:30
    Seal Team
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:25
    World's Most Evil Killers
  • 21:10
    Z-Beurs
    21:23
    Trends Doc
  • 20:54
    Roger
    22:00
    Trendsetters In Bed Met Lissa Lewis
  • 20:55
    Foodies & The City
    21:35
    Sarah's Sweet Table
  • 21:00
    The Marlow Murder Club
    22:00
    Foyle's War
  • 20:35
    Law & Order: Organized Crime
    21:35
    White Collar
  • 20:35
    Onze boerderij: de oogst
    21:30
    Ons Droomproject in Wales
  • 21:05
    Nu te Zien!
    21:20
    Kunst in het Wild
  • 21:00
    NOS WK-kwalificatie Voetbal 2027
    23:00
    NOS Voetbal