Tom is terug met 'Reizen Waes' en vinkt negen bestemmingen af van zijn bucketlist

Van El Salvador over Rwanda tot Samiland: Tom Waes reist in het nieuwe seizoen van 'Reizen Waes' opnieuw de hele wereld rond. Het afgelopen decennium reisde Tom samen met zijn trouwe cameraploeg van Turkmenistan tot Tuvalu en van Sierra Leone tot Mongolië.
In volle coronacrisis belandde hij zelfs in het exotische Nederland en Vlaanderen. Maar nu, meer dan tien jaar na zijn eerste reis, trekt Tom er als vanouds op uit voor een nieuw, groot avontuur. In tien afleveringen trekt Tom de hele wereld rond. Het brengt hem op tal van verrassende plekken in zowat alle uithoeken van de wereld, die hij in 'Reizen Waes: de bucketlist' naar het Vlaamse publiek brengt.
Tom maakte dit seizoen een aantal reizen waar hij eigenlijk al lang naar uitkijkt, maar die in het verleden niet haalbaar waren om verschillende redenen. Zo reist hij in deze reeks langs de iconische Karakoram Highway in Pakistan, beter bekend als ‘de mooiste snelweg ter wereld’. Al sinds de start van 'Reizen Waes' staat de Karakoram Highway op Toms bucketlist. Daarnaast trekt hij naar El Salvador. Niet zo lang geleden nog ‘het gevaarlijkste land ter wereld’, maar ondertussen zou het bloederige bendegeweld plaats gemaakt hebben voor toeristen. Tom zoekt uit of dat klopt. Ook Taiwan, een land dat officieel eigenlijk niet bestaat, staat al lang op Toms verlanglijstje. Net als de Appalachen, een vergeten uithoek in het oosten van de Verenigde Staten.
Het zijn stuk voor stuk plekken die Tom voor het eerst ontdekt en waar hij op tal van verrassende verhalen stoot. En dan hebben we het nog niet eens over Toms fietsreis door Rwanda of zijn originele reisroute door de Filipijnen waar hij een tattoo laat zetten bij Apo Whang-od, met 106 jaar de oudste tattoo-artiest ter wereld.
Naar aanleiding van de tiende verjaardag van 'Reizen Waes' trakteert VRT MAX op het exclusieve 'Reizen Waes: 10 jaar onderweg'. Hierin ontdek je alles wat je nog niet weet of mocht weten over de afgelopen 10 jaar 'Reizen Waes'.
Aflevering 1: Taiwan
Tom trekt naar Taiwan, een land dat riskeert vroeg of laat opgeslorpt te worden door China. Vooraleer Taiwan misschien voorgoed verdwijnt, haast Tom zich om het Aziatische eiland alsnog te leren kennen. En dat brengt hem op enkele bijzondere plekken. Zo ontmoet Tom een groep Taiwanezen die zware gewichten tillen met hun geslachtsdelen en bezoekt hij een levensgevaarlijk vuurwerkfestival.
Exclusief op VRT MAX: 'Reizen Waes: 10 jaar onderweg'
In 'Reizen Waes: 10 jaar onderweg ontdek je alles wat je nog niet weet - of mocht weten! - over de afgelopen 10 jaar 'Reizen Waes'. Exclusief op VRT MAX geven Tom en zijn vaste crew in zes afleveringen een unieke kijk achter de schermen van Vlaanderens populairste reisprogramma. En dat doen ze niet alleen. Als fan van het eerste uur van 'Reizen Waes' én van Tom sprokkelt host Stephanie Planckaert ongeziene beelden, hilarische anekdotes en onverwachte reistips bij Tom en zijn crewleden. Stephanie krijgt een unieke inkijk in het bijzonder rijke 'Reizen Waes'-archief. Want na 10 jaar en meer dan 50 reizen over de hele wereld valt er heel wat te vertellen.
Boek: De wereld rond in 50 landen
In De wereld rond in 50 landen bundelt Tom Waes zijn strafste reisverhalen die je doen lachen, huiveren en nadenken. Van gefermenteerde haai in IJsland tot clandestiene diners in Venezuela, van fallusverering in Bhutan tot een duik onder het ijs in Groenland: niets is te gek voor Tom. Hij viert vergeten tradities, ontmoet mensen die leven in extreme omstandigheden en toont hoe veerkrachtig onze aarde kan zijn.
Eten, geloof, sport, transport, dieren, bedreigde culturen: verschillende onderwerpen uit meer dan tien jaar 'Reizen Waes' komen in het boek aan bod en alle zintuigen worden geprikkeld. Perfect voor wie durft te dromen van reizen buiten de platgetreden paden.
Geen klassieke reisgids, maar een ode aan de wereld in al haar schoonheid én lelijkheid.
Tom Waes – ‘De wereld rond in 50 landen. Verhalen, tips & tricks van 10 jaar Reizen Waes’ is vanaf 11 september verkrijgbaar.
'Reizen Waes: de bucketlist', vanaf 31 augustus elke zondag om 20.00 uur op VRT 1 en VRT MAX.
'Reizen Waes: 10 jaar onderweg', vanaf zondag 5 oktober volledig te bekijken op VRT MAX.





DOSSIER: Najaar 2025: alle plannen, alle zenders! (BE)
volledig dossier- 'Topdokter van Morgen' Alicja Zarowska: 'Ik vind assistent een jammerlijk gekozen term'
- 'Regenbogen in Rwanda', op weg naar een historisch WK wielrennen
- Ben Crabbé aan de aftrap van een nieuw 'Blokken'-seizoen!
- Zwangerschap van Laura zet vriendengroep onder hoogspanning in laatste seizoen van 'Dertigers'
- Arnout Hauben in gesprek met historische figuren in nieuw seizoen van 'Interview met de Geschiedenis'
- 'Basisschool Balder': hyperrealistisch en vaak aangrijpend dagboek over een Brusselse school
- Gert en Tine zijn klaar voor een nieuw seizoen van 'De Tafel'
- 'Thuis' is terug: in een nieuw jasje en met enkele nieuwkomers
- Ouders Robin Pront zeer bezorgd over avontuur in 'Kooiboys: 'Eén klap kan genoeg zijn.'
- 'Moordzaken: Liefde is geen Alibi' trekt de sluier weg van relationeel geweld