Het wordt hard tegen hard in 'Mijn Restaurant!'

vrijdag 24 april 2009

Eind april zal het eerste restaurant van 'Mijn Restaurant!' zijn deuren moeten sluiten. De zenuwen staan daarom bij alle duo's erg gespannen. Paul Gelders en Willem Asaert namen de nominaties voor hun rekening.

R


estaurant Dell'Anno in Kortrijk verdiende eerder al een vrijstelling. Maar Claudio's gedrag van de voorbije dagen werd niet goedgekeurd. Claudio haalde vorige keer sterk uit tegen zijn vriendin. Daardoor kreeg Gaëlle heel wat verontrustende sms'en. Maar Claudio vond er niets abnormaal aan. Hij gaf als reden dat hij zijn emoties niet wil opkroppen. Het koppel maakte verder ruzie in de keuken. Claudio dacht er zelfs even aan om te stoppen.

Dat Wendy moeilijk kritiek kan verteren is ondertussen algemeen geweten. Maar ze besloot om toch iets te leren uit de opmerkingen. Daarom benoemde ze Mark tot maître. Hoewel haar rechterhand Chris die beslissing niet zag zitten.

Ook in Sint-Truiden liep de spanning hoog op. De communicatie tussen zaal en keuken verliep erg stroef. Ondanks het personeelstekort werd er in restaurant 'Bigarreaux' toch een fijne avond van gemaakt. Ook werd er opnieuw aandacht gegeven aan de 'Electrabel-game'. Vervolgens werd de klimaatregeling in de zaal uitgeschakeld.

De vorige restaurants hebben hun keuring al gehad. Nu waren Diest en Sint-Niklaas aan de beurt. De strenge critici haalden het onderste uit de kan. Ieder detail werd bekeken, bekritiseerd en bekeurd.

Eerst trokken Paul Gelders en Willem Asaert naar Fleur Délice in Diest. Omdat koken meer is dan enkel wat lekkere dingen bijeen brengen, werd alles heel nauwkeurig bekritiseerd. Hun interieur was het enige dat wél in de smaak viel.
De beoordeling: 'Met goede wil alleen kom je er niet', aldus één van de recensenten. Het restaurant van de zussen deed hen meer denken aan een doordeweeks café.

Ben en Dominique waren in restaurant La Scène volledig klaar voor de komst van de twee recensenten. De restaurantkenners wisten dat chef Steve het gewend is om te koken voor veeleisende klanten. Maar ze denken dat de Franse keuken hem niet lang zal boeien.
De beoordeling: Het interieur had meer weg van een cinemazaal of een school. En ook de bediening liet te wensen over.

In Turnhout hebben ze een extra troef. Souschef Maarten viel bij de recensenten beter in de smaak dan Chris' prestaties. Daardoor zag Wendy in hem dé oplossing voor het keukenprobleem. Chris had opnieuw een andere mening. De beoordeling: Het enige positieve waren de nagerechten. En dat kwam dankzij Maarten. Daarnaast kregen ze een berg kritiek op de bediening én de gerechten.

In Dell'Anno in Kortrijk kregen ze duidelijk de beste beoordeling. Zowel de bediening als de gerechten kwamen, ondanks de moeilijkheidsgraad, tot hun recht. Bij Ann en Tom in Sint-Truiden werd de stress opgemerkt, maar dat veranderde niets aan de positieve commentaar.

Alle restaurants waren beoordeeld en het verdicht viel. De twee restaurants die de recensenten het minst konden bekoren werden genomineerd. Restaurant 't Gerecht in Turnhout werd als eerste vermeld. Chris reageerde door plots te verdwijnen. Wendy vond hem uiteindelijk in de kleedkamer. De tweede nominatie ging naar restaurant La Scène in Sint-Niklaas. Daar was het chef Steve die de frisse lucht ging opzoeken. Dominique liep hem achterna en probeerde op hem in te praten. In Diest beseffen de zussen dat hun Fleur Delice het op de valreep gehaald heeft.

Welk restaurant moet als eerste volgende week onherroepelijk zijn deuren sluiten ?

  • SMS Sint-Niklaas naar 6677 (0,75 euro/stem)
  • SMS Turnhout naar 6677 (0,75 euro/stem)

Of bel naar:

  • 0905-53 701 voor Sint-Niklaas (0,75 euro/stem)
  • 0905-53 702 voor Turnhout (0,75 euro/stem)

Volgende week: De eerste definitieve sluiting van een restaurant.

Wie wordt het? Geef jouw mening in onze poll.


DOSSIER: Mijn Restaurant II (2009)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm logo

Zes mannen uit Gent zoeken naar liefde, geluk en zichzelf in een wereld vol onzekerheden. Ze worstelen met de vraag hoe ze man moeten zijn, terwijl ze navigeren door de verwachtingen van vrouwen en de complexe zoektocht naar hun eigen identiteit.

'Wat Mannen Willen', film van Filip Peeters uit 2015, met oa. Jonas Van Geel en Nathalie Meskens, om 22.35 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:25
    Vive le vélo
    13:30
    De mosterd van Meus
  • 08:00
    Zomerbeelden
    13:00
    Radio 1: Sporza Tour
  • 12:20
    Het betoverde dorp van Pinokkio
    14:00
    Tik Tak
  • 12:05
    Chicago Med
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:20
    Geen uitzending
    18:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Geen uitzending
    17:15
    Neighborhood Wars
  • 12:00
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 12:05
    Meesterlijke Klassiekers
    13:50
    Uit de Schelp
  • 12:00
    Rizzoli & Isles
    14:00
    CSI: Crime Scene Investigation
  • 12:00
    Border Security: Canada's Front Line
  • 11:55
    The Block Australia
    19:45
    Komen eten
  • 11:40
    Poisoned Love: The Stacey Castor Story
    19:30
    Killer at the Crime Scene
  • 12:14
    CEO van mijn leven
    14:59
    Herhalingslus
  • 12:10
    Tooldokter
    14:00
    De Muziekshow
  • 12:10
    Open Vuur
    14:45
    Bal National Zomereditie
  • 11:30
    Around the World in 80 Days
    14:00
    Midsomer Murders
  • 12:00
    Resident Alien
    20:00
    Blowing LA
  • 12:20
    Sterren NL Top 25
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 12:20
    Dit is de kwestie
    19:25
    Mammals
  • 12:15
    Waku Waku
    20:00
    Meer dan verwacht