Koningsdagconcert 2026 vanuit Dokkum

De NTR zendt traditiegetrouw het jaarlijkse Koningsdagconcert uit. Dit jaar komt het concert vanuit Theater Sense in Dokkum, de gemeente waar Koningsdag 2026 wordt gevierd.
De traditie van het Koningsdagconcert gaat terug tot 1985, toen koningin Beatrix en prins Claus het initiatief namen. In een wervelende avond vol muzikale contrasten, van bossa nova en funk tot virtuoos klassiek en het intieme lied, staan topmusici uit Fryslân en daarbuiten op het podium.
Centraal staat het thema Thuis: niet als vast adres, maar als een gevoel dat met je meebeweegt en meereist. Optredens worden afgewisseld met korte portretten van de artiesten. Onder anderen Nynke Laverman en componist/percussionist Sytze Pruiksma brengen nummers geïnspireerd door de Friese natuur, waaronder Whooper Swan en Sabearelân. Sterviolist Simone Lamsma, opgegroeid in Leeuwarden en inmiddels wereldwijd actief, speelt samen met pianist Jonathan Fournel de virtuoze Polonaise van Wieniawski. Countertenor Arturo den Hartog vertolkt met het Ragazze Quartet het swingende Surinaamse lied Kownu Oloisi Lasi over de spin Anansi.
Ook is er ruimte voor jong talent: de twintigjarige Mayte Veenstra, die doorbrak met It dûnset yn my, geldt als een van de grote Friese beloften. Broken Brass, ontstaan op de middelbare school in Sneek, laat het publiek dansen met onder meer hun hit Got the Funk!, terwijl close-harmonygroep Cantorias samen met hun band zorgt voor een feestelijke afsluiting met Braziliaanse bossa nova.
Daarnaast werkt het Ragazze Quartet samen met kunstenaarscollectief OFFprojects. Choreograaf Amos Ben Tal maakte een dans bij het langzame deel uit Dvořáks ‘Amerikaanse’ strijkkwartet, uitgevoerd door dansers Luca Cacitti en Alex Blondeau, met het kwartet live op het podium.
Ook dit jaar zijn, naast Koning Willem-Alexander en Koningin Máxima, prinses Beatrix aanwezig bij het concert.
Het Koningsdagconcert 2026 is maandag 27 april om 20.05 uur te zien bij de NTR op NPO 2.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Omroep ZWART en BNNVARA lanceren 'Die Andere Late Night'
- Yvon Jaspers reist door Nederland in nieuw seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst'
- Wie wint de felbegeerde wisselbeker in het zevende seizoen van de 'Campus Cup'?
- Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht': 'Nu slaap ik op de zetel'
- 'Parels voor de Zwijnen' keert terug op de boerderij van Raven van Dorst
- Dit alles zie je in mei bij RTL
- Koningsdagconcert 2026 vanuit Dokkum
- Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance': Puya laat danspartner Daxia vallen tijdens lift
- Dit eet je deze week met 'Dagelijkse Kost'!
- Dit zie je deze week in 'Sturm der Liebe' - PREVIEW
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag vanaf Slot Loevestein
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+
Kijktip van de dag

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.
'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.



































