Yvon Jaspers reist door Nederland in nieuw seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst'

zondag 26 april 2026
Foto: KRO-NCRV - © Linelle Deunk 2026

Na een aantal extreem hete of natte zomers hebben veel boeren in Nederland te maken gehad met uitdagingen in de oogst. Opbrengsten kunnen daardoor flink verschillen. In het nieuwe seizoen van 'Onze Boerderij: De Oogst' reist Yvon Jaspers door heel Nederland om te laten zien wat het land ons dit jaar heeft gebracht.

Achter ieder stuk groente, fruit of graan schuilt een verhaal van zaaien, verzorgen, wachten en uiteindelijk oogsten. In deze vierdelige serie zien we de oogst van o.a mais in Noord-brabant, mosselen in Zeeland, cranberries op Terschelling en tarwe in Friesland. Voor boeren is dit het spannendste moment van het jaar, waarin zij afhankelijk zijn van het weer, maanden werk, investering en hoop. Want achter iedere bos wortels, elke courgette en elk bosje bloemen zit een verhaal.


Yvon bezoekt boeren in het hele land en brengt hun verhalen dichtbij. Van traditionele gewassen tot boeren die pionieren, op land en op zee. Van opbrengsten van een paar kilo tot duizenden tonnen, met de hand geoogst of juist met geavanceerde machines. Onze boerderij: de oogst laat een rijk en veelzijdig beeld zien van wat Nederland ons te bieden heeft, en hoeveel liefde, vakmanschap en geduld daarvoor nodig is.

Deelnemende boeren
Zo gaat Yvon appels plukken bij fruitboeren Pierre en Norbert, die als vierde generatie hun familiebedrijf runnen op 28 hectare boomgaard net boven de Betuwe. Ook bezoekt ze enkele Boer zoekt vrouw-deelnemers waaronder Roel & Simone, Bastiaan en Martijn & Ciska die hun oogst binnenhalen.

Volgens Yvon Jaspers is het belangrijk dat dit soort programma’s gemaakt blijven worden: 'Het was een spectaculair mooi oogstseizoen in Nederland. Onze rijke vruchtbare grond geeft de boeren en daarmee ons zo ontzettend veel moois. Na het maken van deze serie eet ik nooit meer gedachteloos een blauwe bes of mossel. Ik realiseer me meer dan ooit hoe bijzonder het is dat wij in Nederland veilig en betaalbaar eten hebben. Maar het mooiste vind ik misschien wel de verhalen achter al dat lekkers op ons bord. Een pompoenpitje blijkt niet alleen een pompoenpitje te zijn. In dat pitje zit een heel leven.'

Dit seizoen is het vijfde deel in de KRO-NCRV serie 'Onze Boerderij'. Eerder maakte Yvon Jaspers de reeksen 'Onze Boerderij: Internationaal', 'Onze Boerderij: en nu zelf', 'Onze Boerderij: Europa' en 'Onze Boerderij: als alles verandert', waarin steeds een ander perspectief op het boerenleven centraal stond.

Met 'Onze Boerderij: De Oogst' keert de serie terug naar de basis: wat levert het land ons concreet op?

Het nieuwe seizoen 'Onze Boerderij: De Oogst' is wekelijks te zien vanaf dinsdag 19 mei om 20.30 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo vtm4 vtm

In San Francisco wordt een vrouw door een sluipschutter doodgeschoten. Inspecteur Harry Callahan, bijgenaamd Dirty Harry, krijgt het onderzoek toegewezen. De moordenaar, een zekere Scorpio, eist ondertussen 100.000 dollar van het stadsbestuur, anders zal hij iedere dag iemand neerschieten. Kort na de eerste geldeis, laat Scorpio een tweede bedreiging achter bij de politie: hij heeft een veertienjarig meisje gegijzeld. Als hij geen tweehonderdduizend dollar krijgt, zal hij haar levend begraven.

'Dirty Harry', film uit 1971 met oa. Clint Eastwood, om 22.30 uur op VTM 4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 13:30
    Sporza: Luik Bastenaken Luik
    18:20
    Sporza: 10 miles Antwerpen
  • 16:20
    Sporza: UEFA Champions League Vrouwen
    18:25
    Professor T: UK
  • 16:30
    Abeltje
    18:15
    Ket & Doc
  • 16:50
    The Floor
    18:15
    Het Echte Leven in de ZOO NL
  • 17:15
    Hollandse Makelaars Aan De Costa
    18:05
    Kitchen Nightmares
  • 17:20
    The Big Bang Theory
    20:35
    Rookie
  • 17:10
    Police Interceptors
    22:30
    Dirty Harry
  • 17:25
    ER
    00:30
    Suits
  • 17:25
    SOS Piet
    19:25
    Hallo België!
  • 17:20
    De Container Cup
    19:55
    Café De Mol: Voorbeschouwing
  • 16:55
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 17:25
    3rd Rock From the Sun
    20:35
    Daredevil
  • 17:35
    Komen Eten
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 17:30
    Fear Thy Neighbour
    20:30
    The Prison Confessions of Gypsy Rose Blanchard
  • 17:20
    Fleet TV
    17:53
    Alle Zaken op een Rijtje
  • 17:29
    De ambachter
    18:00
    Classics 55
  • 17:30
    Toasted!
    17:50
    Het Weekmenu
  • 17:30
    Murdoch Mysteries
    18:20
    Hope Street
  • 17:10
    NCIS: Los Angeles
    18:05
    Law & Order: Special Victims Unit
  • 13:10
    NOS Studio Sport Live
    18:10
    NOS Studio Sport
  • 17:35
    Moderne Profeten
    18:00
    NOS Journaal 18.00 uur
  • 17:30
    Freeks Jungle School
    17:40
    Ons huis op Mars