'Holland Doc Radio': De geniale chaos van Boy Edgar

zaterdag 12 mei 2012

Orkestleider, arrangeur en componist Boy Edgar (1915-1980) zet in de jaren zestig met Boy's Big Band de Nederlandse jazz op de kaart. Hij werkt met internationale sterren als Nina Simone, Ben Webster en Max Roach. Vriend en vijand typeren hem als geniaal én chaotisch. De belangrijkste Nederlandse jazzprijs is naar hem vernoemd: de VPRO/Boy Edgar Prijs.

Deze wordt 16 mei a.s. voor de dertigste keer uitgereikt aan de beste Nederlandse jazzmusicus. Maar wie weet nog wie Boy Edgar was?

Radiomaker Frank Jochemsen en jazzjournalist Marie-Claire Melzer zijn gefascineerd geraakt door de man en zijn muziek en besluiten een radioportret over hem te maken. Tijdens hun research vinden ze op een zolder een doos met ruwe geluidsopnamen van de legendarische radiomaker Bob Uschi (1911-1995). Uschi heeft Boy Edgar in de late jaren zeventig gevolgd voor een portret dat hij om onbekende redenen nooit heeft afgemaakt. De tapes zijn een fantastische vondst. Uschi volgde Edgar tijdens repetities en live optredens, maar ook thuis aan de piano met zangeres en levenspartner Gerrie van der Klei. Het unieke materiaal wordt de basis van deze documentaire.


Cultura24 zendt de hele week programma’s over/rond Boy Edgar uit (inclusief de uitreiking van de VPRO/Boy Edgar Prijs 2012 LIVE!), vanaf 13 mei, 22.00 uur, op Cultura24.

Korte documentaire: Mannen die planten haten

Deel 1: De appelboom
In deze voorlopig eerste uitzending in de nieuwe serie over mannen die planten haten, staat de ontspoorde liefde tussen Maarten en een appelboom centraal. De relatie van deze veertiger en zijn boom gaat niet over rozen. Na de aanvankelijk veelbelovende ontmoeting tussen de twee, sloeg het enthousiasme van Maarten om in teleurstelling. Na de appelboom een paar jaar in zijn tuin te hebben gedoogd, is het moment aangebroken dat hij afscheid zal nemen van de boom.
 
'Holland Doc Radio' is het documentaire-uur van NTR-KRO-VPRO. Presentatie: Vincent Bijlo.

'Holland Doc Radio', zondag 13 mei tussen 21.00 en 22.00 uur op Radio 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:45
    F.C. De Kampioenen
    20:20
    Sporza: FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:08
    Het weer
    20:15
    Black sands
  • 20:00
    Geen uitzending
    20:15
    VRT NWS journaal met VGT
  • 19:55
    De Zonen van Van As
    20:25
    Ticket to Paradise
  • 19:00
    World Cup of Darts 2026
    23:00
    Freelancers
  • 18:40
    Addams Family Values
    20:25
    The Man From Toronto
  • 19:40
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 19:45
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 20:00
    Nonkel Jef
    22:35
    Tegen de Sterren Op
  • 19:25
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 19:25
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 20:00
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 19:45
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 19:35
    World's Most Evil Killers
  • 19:52
    Z-Weekoverzicht
    20:26
    Trends Talk
  • 20:08
    Wonen
    21:00
    Play That Song
  • 20:05
    Vanavond bij ons
    21:10
    Meat Timon
  • 20:00
    Silent Witness
    21:00
    Foyle's War
  • 20:00
    Win Win
    22:00
    From
  • 20:05
    NOS WK Avond
    20:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
  • 20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
    20:30
    Over Leven
  • 19:45
    Zapp Recordbrekers
    20:13
    Socutera