De Amandelbloesem in nieuw seizoen 'Het Geheim van de Meester'

dinsdag 14 mei 2024
Foto: AVROTROS © Elvin Boer 2023

De uitdagingen liegen er niet om in het nieuwe seizoen van Het geheim van de meester. De lucht in de Amandelbloesem van Vincent van Gogh bestaat uit ontelbaar veel verschillende tinten blauw.

Hoe kreeg het enige overgebleven werk van vrijdenker Johannes Torrentius zo'n streeploos uiterlijk? Wat is het geheim achter de levendige en krachtige donkere huidskleur in het familieportret van Armand Baag? En krijgt schilder en onderzoeker Lisa Wiersma het voor elkaar om een portret van een jonge Wilhelmina als prinses met pastelkrijt te reconstrueren, iets waar ze vrijwel geen ervaring mee heeft? Het team van Het geheim van de meester bestaat naast Lisa ook dit seizoen uit materiaaldeskundige Joris Dik, restaurator Michel van de Laar en materiaaldeskundige Thijs Hagendijk.

De kunstenaars van de meesterwerken uit dit seizoen hielden er allemaal een niet-alledaagse blik op na en dat biedt niet alleen de kijkers, maar ook het team van experts een verrassende kijk op de kunst en haar makers. Teamlid Lisa Wiersma: 'Het zijn stuk voor stuk meesterwerken die ongewoon zijn. De technieken waren of compleet nieuw voor mij of het gebruik van materialen en penseel was eigenzinnig. De nieuwe reeks vergde experiment en onderzoek voor de werkwijze voor ons hele team. Het was razend interessant en bijzonder.'


Aflevering 1 | Amandelbloesem van Vincent van Gogh
Woensdag 15 mei, 20.30 uur op NPO 2

Amandelbloesem is een aankondiging van de naderende lente, een symbool van hoop en liefde. Nu de zon zich ook hier weer wat vaker laat zien, is dit het ultieme werk om dit nieuwe seizoen van Het geheim van de Meester mee af te trappen. Vincent van Gogh schilderde het als kraamcadeau voor zijn neefje, slechts enkele maanden voor zijn dood. Het kraamcadeau werd een wereldwijde publieksfavoriet. Kunstschilder Lisa Wiersma worstelt met de dik aangebrachte verf in 50 tinten blauw, dat om al die knoestige takken heen is aangebracht. Ze mengt eindeloos met de pigmenten die door materiaaldeskundigen Joris Dik en Thijs Hagendijk bij elkaar zijn gezocht. Het werk heeft Japanse invloeden. Restaurator Michel van de Laar ontdekt hoe armoede ten grondslag lag aan de invloed van Japanse prentkunst op onder andere dit werk van Van Gogh.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play4 logo

Halim en PJ halen hun eerste grote klant binnen. Halims broer, Samir, herstellende alcoholverslaafde en probleemgeval, hervalt. PJ haalt een nieuwe partner binnen om het team te versterken. Dat alles zet de relatie met Eva onder zware druk.

'Déjà vu - Alles is voorbestemd', om 21.15 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:40
    Galactic Agency
    06:00
    Mr. Magoo
  • 06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Lentebeelden
  • 06:40
    Simon
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:40
    3 Onder: Verhalen uit Arcadia
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 02:55
    Geen uitzending
    06:50
    MasterChef Australië
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 01:50
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:50
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Joe
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    04:50
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:55
    Cobra Kai
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Love Island NL
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:50
    Without a Trace
  • 06:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 06:36
    Roger
    00:00
    Oh What A Night
  • 06:40
    De Garde van Gert
    02:10
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:00
    Death in Paradise
    02:25
    Scott & Bailey
  • 06:35
    Storage Wars
    07:55
    Below Deck Down Under
  • 06:40
    NOS Journaal
    05:50
    Nederland in Beweging
  • 01:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 06:35
    Teletubbies
    07:00
    Sarah en Eend