PowNed duikt in wondere wereld van vrouwelijke gaming streamers

Wie bij gamers denkt aan chips vretende nerds heeft het mis. Het zijn de vrouwelijke streamers die in opmars zijn. In de nieuwe zesdelige webserie 'Gamer Girls' (producent Concept Street) geven zij een kijkje achter hun schermen.
Van doxing tot donaties en van boobystreamers tot seksisme. Vanaf vandaag elke woensdag om 16.00 uur op NPO 3 YouTube en NPO3.NL.
In 'Gamer Girls' duiken we in de wondere wereld van vrouwelijke streamers. De één streamt voor haar passie, de ander juist voor keiharde cash. Hoe zien hun levens eruit? Moet je als vrouw kunnen gamen voor streamsucces? En hoe houden de dames zich staande in de door mannen gedomineerde gamewereld?
We gaan live met Marcella, een van de eerste streamers in Nederland. We leren wat streaming inhoudt en hoe Twitch is ontstaan. Ook zien we hoe de streamers hun geld verdienen. Van merch tot sponsordeals en van donaties tot kanaalpunten. Een categorie apart is de boobystreamer, streamers die volgers scoren door schaars geklede setjes te dragen en Twitch gebruiken om hun Only Fans kanaal te promoten. De Nederlandse Pietrik (Parvadi) is een van hen. Ruim 1000 mannen betalen haar 25 euro per maand voor pikante content.
Ook nemen we een duik in de community. Wie zijn de fans die avond na avond naar de streamers kijken? Hoe ver gaan ze? En waarom doneren ze? We gaan met Lovely Pris naar Comic Con, een van de grootste game events ter wereld, waar zij voor het eerst haar fans ontmoet. Met Cat Lux (Denise) zoomen we in op de donkere kant van het streamen. Want wie fans heeft, heeft ook haters. Denise is slachtoffer geweest van doxing: het online exposen van al je privégegevens. Ze werd en wordt nog steeds gestalkt, en waarschuwt jonge meiden.
'Gamer Girls 'wordt geproduceerd door Concept Street (regie: Joep ten Hove en Thijs Meeuwsen) en is vanaf nu elke woensdag om 16.00 uur te zien op NPO 3 YouTube en NPO3.NL.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Vlaanderen
- Kijkcijfers: dit zijn de 20 populairste programma's van Wallonië
- Ziggo brengt alle wedstrijden VriendenLoterij Eredivisie via ESPN naar alle Nederlandse huiskamers
- Dit is 'The Voice of Holland' 2026
- Kijkcijfers: 6 en 7 mei 2026
- Nieuwe series en zomerse favorieten in mei en juni op BBC NL en BBC NL+
- Highlights mei bij CANAL+, CANAL+ Action, Film1 en FilmBox
- Dit zie je in mei op Cartoonito
- Mei wordt lachen en chaos op Cartoon Network
- Minister Heleen Herbert bij Rick Nieman in 'WNL Op Zondag'
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Groeiend succes voor Kai Merckx op JOE: extra show op vrijdagochtend
- Qmusic brengt K3 en Donnie samen voor het Foute Anthem van 2026
- Luistercijfers: Beste aprilmaand ooit voor radio van DPG Media
- JOE-dj's Coen & Sander gaan de strijd aan met de swipe-verslaving en introduceren 'Mei Smartphonevrij'
Multimedia SPOTLIGHT
-
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island' -
'Flashback' duikt in de wilde jaren van JIM -
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand
Kijktip van de dag

Alex neemt contact op met de politie. Hij heeft cruciale informatie: er staat nóg een aanslag gepland, vandaag nog. Het team schakelt in hoogste versnelling, maar Commander Francis waarschuwt: vertrouw Alex niet te snel. Terwijl de seconden wegtikken, moet Lana beslissen hoeveel ze durft te geloven van een man die alles te verliezen heeft.
'Trigger Point', om 21.00 uur op VRT Canvas.



































