Songfestivalwinnaar Dima Bilan in Oostende (foto's)

zondag 1 juni 2008

De Russische superster Dima Bilan heeft een blitzbezoekje aan ons land gebracht. De 'Winners Tour 2008', een tour die de songfestivalwinnaar langs 9 landen brengt, hield halte in Oostende. Een volle agenda daar. Bilan was er voor de opname van de eerste aflevering van het nieuwe seizoen van 'Zomer 2008', maar maakte eerst tijd voor de pers, zijn fans en natuurlijk ook voor TV-Visie!

V


orige zaterdag won hij in het Servische Belgrado de finale van het 53ste eurovisiesongfestival met het nummer 'Believe'. Hij haalde het onder meer van een stel pittige dames uit Oekraïne, Griekenland en Armenië. Dat hij al een razend populaire jongen was in Oost-Europa, dat heeft zeker geholpen. Ook de Russen in ons land dragen hem op handen. Getuige zijn nieuwsgierige landgenoten met vlagjes in de hand en neuzen tegen de ramen van de perszaal, in de hoop een glimp op te vangen van hun idool.

Het hele eurovisieavontuur is geen onderverdeeld succes voor het knappe snoetje. Op het festival zelf werd gefluisterd dat het niet de makkelijkste klant was. Zijn bijnaam was er al gauw 'Diva' Bilan. Na het festival doken enkele naaktfoto's uit zijn verleden op, met bijhorende speculaties over zijn geaardheid. En naar jaarlijkse gewoonte ook beschuldigingen van plagiaat.

Maar geen valse noten in Oostende. Bilan startte trouwens met een overtuigende live versie van zijn winnend liedje en bracht ook de violist mee die hem bijstond op het Eurovisiepodium. En ook een tolk, want zijn Engels is nog je dat niet. Hij verontschuldigde zich meteen ook voor zijn vermoeidheid. Negen landen op een week, verschroeiend tempo. "Het lijkt wel alsof er in die week een paar maanden gepasseerd zijn".

Bilan is uiteraard heel blij dat hij zijn land een eerste songfestivaloverwinning heeft kunnen schenken. Rusland was er al een paar keer dicht bij. Hijzelf werd twee jaar geleden al tweede ("eerste onder de mensen, als je de monsters niet meetelt"). En in Rusland is men hem heel dankbaar. President Medvedev heeft hem al persoonlijk gefeliciteerd.

Onvermijdelijk werd hem ook het stemsysteem onder de neus gewreven. "Ach, het is net mooi en zelfs belangrijk dat bepaalde landen elkaar steunen." België gaf hem dan misschien maar 3 puntjes, maar zijn single verschijnt binnenkort ook hier. En zijn full album is bijna klaar. En wees maar zeker dat het internationaal zal klinken, want Bilan kreeg hulp van de Amerikaanse rapper-producer Timbaland.

Ook Soetkin van Ishtar was van de partij. Wat vond Bilan van het Belgische nummer? Zijn promotietour vóór het festival had hem al in Brussel en Antwerpen gebracht. En hem laten kennismaken met 'O julissi'. "Een moedig nummer. En heel artistiek". Soetkin bedankte hem hartelijk voor het complement en gaf hem een mand vol Belgische producten. Benieuwd of Dima onze Tierenteynmosterd en speculoospasta kan smaken.

Morgen, maandag 2 juni, is Dima Bilan te gast in 'Zomer 2008' om 22.05 uur op Eén.

Dima Bilan, winnaar van het 53ste Eurovisiesongfestival (foto: Tom Honorez)

Dima Bilan, winnaar van het 53ste Eurovisiesongfestival (foto: Tom Honorez)

Dima Bilan, winnaar van het 53ste Eurovisiesongfestival (foto: Tom Honorez)

Dima Bilan, winnaar van het 53ste Eurovisiesongfestival (foto: Tom Honorez)

Met dank aan Tom Honorez voor de foto's

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2008

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    16:20
    Clips
  • 10:00
    Lentebeelden
    17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
  • 16:05
    Robin Hood
    16:20
    De Marsupilami's
  • 15:25
    Chicago Fire
    16:20
    I Can See Your Voice
  • 13:00
    World Cup of Darts 2026
    17:10
    Foute Vrienden Australië
  • 14:40
    Bridget Jones's Baby
  • 15:50
    Airwolf
    16:50
    All New Traffic Cops
  • 15:45
    La Brea
    16:35
    S.W.A.T.
  • 15:55
    Geen uitzending
    16:25
    Wat nu weer?
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Huizenjagers
  • 16:00
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 15:40
    Formule 1
    17:30
    Two and a Half Men
  • 15:30
    Property Brothers
    16:25
    Chateau Meiland: En Route
  • 16:10
    Snapped
    17:00
    World's Most Evil Killers
  • 15:45
    Logistics TV
    16:19
    City Reports
  • 16:08
    De ambachter
    18:00
    Classics 55
  • 16:05
    Open Vuur
    16:55
    De Smaaktoerist
  • 15:25
    Miss Scarlet
    16:20
    The Marlow Murder Club
  • 15:25
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 15:10
    NOS Sport: Tennis Libéma Open 2026
    17:10
    Andere Tijden Sport
  • 16:05
    Pauscast
    16:30
    De verwondering
  • 15:30
    Misfit: The Switch
    16:45
    De Selectie