Finse monsters winnen 51ste Eurovisiesongfestival

zondag 21 mei 2006

De Finse groep Lordi heeft zaterdagavond met het eigenzinnige metalnummer 'Hard Rock Hallelujah' het 51ste Eurovisiesongfestival in Athene gewonnen. Het is voor de Finnen de allereerste keer dat zij het festival winnen. Ze haalden het met ruime voorsprong op concurrenten Rusland en Bosnië-Herzegovina. Alle landen uit de top drie waren donderdag al te horen in de halve finale.

N


iet zozeer het metalnummer viel op, maar wel de maskers van Lordi bezorgden Finland uiteindelijk de overwinning. Maar liefst zeven keer ging Lordi lopen met de maximumscore van 12 punten. Met 292 punten, een voorsprong van ruim 50 punten versloeg Finland zijn concurrenten Rusland (248) en Bosnië-Herzegovina (229).  

Opmerkelijk tijdens de puntentelling was het optreden van Yasmine. Tijdens het lezen van de Belgische punten hield zij een kaartje met 'We love Kate Ryan' in beeld. Het publiek in de zaal reageerde met een spontaan applaus. Ook het presentatorsduo in Athene bevestigde dit met de woorden 'Kate was wonderful'. Yasmine kon deze opmerking niet laten liggen en reageerde eveneens gevat met 'Yes, we thought so too'.

Ook het Nederlands puntenverslag ging niet onopgemerkt voorbij. VARA-presentator Paul de Leeuw vergeleek de Griekse presentator Sakis met één van de personages uit 'Will & Grace' om vervolgens tegen alle regels in alle punten voor te lezen. Uiteindelijk probeerde de Leeuw ook nog de Griekse god te verleiden en wisselden ze zogezegd hun gsm-nummer uit.

Iedere ochtend een actueel nieuwsoverzicht in je mailbox? Schrijf je dan nu in voor 'TV-Visie extra' via dit invulformulier en dagelijks bij zonsopgang zitten wij in je mailbox. Een aanrader!

DOSSIER: Eurosong 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (foto: VTM - © DPG Media 2019)

Rik heeft het moeilijk nu hij weet dat het huwelijk van Nieke niet zal doorgaan en hij bovendien nog 'bompa' zal worden. Zowel hij als moeder Lisa gaan op zoek naar de geschikte bruidegom en vader voor Niekes kind. Zotte Raymond, de keuze van Rik, wordt door Ida en Lisa gekeurd, maar te licht bevonden. Moeder Lisa daarentegen verrast het hele gezelschap met haar voorstel.

'Lili en Marleen', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:55
    Sporza: Baloise Ladies Tour
    13:30
    Sporza: Ronde van Frankrijk 2025
  • 20:35
    Sporza: UEFA Euro 2025 Vrouwen
    08:00
    Zomerbeelden
  • 07:45
    Sisters
    08:00
    Sofia zapt terug
  • 15:20
    America's Funniest Home Videos
  • 12:55
    Familie Gillis: massa is kassa
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    The Goldbergs
    12:05
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 00:10
    Blind getrouwd: Australië
    14:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    SOS Piet
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 13:20
    Friends
    13:55
    De Zomerkeuken
  • 04:57
    Geen uitzending
    09:55
    Rizzoli & Isles
  • 12:55
    Forged in Fire
    01:55
    The Summit Australia
  • 01:25
    The Fear Clinic
    13:30
    The Block Australia
  • 11:50
    Doomsday Mom: The Lori Vallow Story
    13:20
    Snapped
  • 10:00
    Herhalingslus
    13:33
    CEO van mijn leven
  • 23:48
    Roger
    01:49
    Zo doe je het!
  • 22:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
    01:55
    Foodies & The City
  • 06:30
    Death in Paradise
    01:55
    Guilt
  • 13:35
    Storage Wars
    15:25
    Call Me Mother
  • 23:10
    NOS Journaal Laat
    01:55
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 15:22
    Op de planken
    13:55
    Andere Tijden
  • 01:50
    3 Op Reis
    14:00
    Wordt aangekondigd