Finse monsters winnen 51ste Eurovisiesongfestival

zondag 21 mei 2006

De Finse groep Lordi heeft zaterdagavond met het eigenzinnige metalnummer 'Hard Rock Hallelujah' het 51ste Eurovisiesongfestival in Athene gewonnen. Het is voor de Finnen de allereerste keer dat zij het festival winnen. Ze haalden het met ruime voorsprong op concurrenten Rusland en Bosnië-Herzegovina. Alle landen uit de top drie waren donderdag al te horen in de halve finale.

N


iet zozeer het metalnummer viel op, maar wel de maskers van Lordi bezorgden Finland uiteindelijk de overwinning. Maar liefst zeven keer ging Lordi lopen met de maximumscore van 12 punten. Met 292 punten, een voorsprong van ruim 50 punten versloeg Finland zijn concurrenten Rusland (248) en Bosnië-Herzegovina (229).  

Opmerkelijk tijdens de puntentelling was het optreden van Yasmine. Tijdens het lezen van de Belgische punten hield zij een kaartje met 'We love Kate Ryan' in beeld. Het publiek in de zaal reageerde met een spontaan applaus. Ook het presentatorsduo in Athene bevestigde dit met de woorden 'Kate was wonderful'. Yasmine kon deze opmerking niet laten liggen en reageerde eveneens gevat met 'Yes, we thought so too'.

Ook het Nederlands puntenverslag ging niet onopgemerkt voorbij. VARA-presentator Paul de Leeuw vergeleek de Griekse presentator Sakis met één van de personages uit 'Will & Grace' om vervolgens tegen alle regels in alle punten voor te lezen. Uiteindelijk probeerde de Leeuw ook nog de Griekse god te verleiden en wisselden ze zogezegd hun gsm-nummer uit.

Iedere ochtend een actueel nieuwsoverzicht in je mailbox? Schrijf je dan nu in voor 'TV-Visie extra' via dit invulformulier en dagelijks bij zonsopgang zitten wij in je mailbox. Een aanrader!

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Eurosong 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Zonen van Van As' (foto: VTM - © DPG Media 2020)

Frakke en zijn ploeg moeten met zwaar materiaal door een maïsveld om een beek te saneren, tot onvrede van de eigenaar. Intussen moet het aquarium van Eddy uit het hoofdkantoor. Bambi en Belinda nemen die taak op zich, maar dat blijkt lastiger dan gedacht.

'De zonen van Van As', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:50
    VRT NWS Update
    18:00
    Down The Road
  • 17:10
    Jamie Cooks the Mediterranean
    18:00
    Record On
  • 17:50
    De week van Karrewiet
    18:00
    Ket & Doc
  • 16:20
    I Can See Your Voice
    18:15
    SOS Piet XL
  • 17:40
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
    19:00
    World Cup of Darts 2026
  • 17:40
    9-1-1
    18:40
    Addams Family Values
  • 17:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Naked Gun
  • 17:20
    S.W.A.T.
    00:25
    Suits
  • 17:45
    Ramona
    20:00
    Nonkel Jef
  • 17:30
    Huizenjagers
    20:25
    Blind Gekocht NL
  • 17:40
    NCIS
    23:00
    Criminal Minds
  • 17:30
    Two and a Half Men
    20:25
    The Revenant
  • 17:15
    Chateau Meiland: En Route
    20:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 17:50
    World's Most Evil Killers
  • 17:43
    Trends Talk
    18:16
    CEO van mijn leven
  • 17:50
    De Branche-Expert
    18:00
    Classics 55
  • 17:25
    Het Weekmenu
    18:10
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 17:15
    Whitstable Pearl
    18:10
    McDonald and Dodds
  • 17:10
    Below Deck Mediterranean
    18:05
    White Collar
  • 17:10
    Andere Tijden Sport
    17:57
    Socutera
  • 17:35
    De Verandering
    17:55
    EO Metterdaad
  • 17:50
    WHO'S NXT