Sterke ideeën in halve finales 'Het Beste Idee van Nederland'

zondag 13 november 2011

Maandag 14 november om 20.30 uur barst bij SBS 6 de spannende eindstrijd van 'Het Beste Idee van Nederland' los met de eerste van twee halve finales. Het allerbeste idee van Nederland is na de finale in de winkels van Albert Heijn te koop en de winnaar gaat naar huis met 10.000 euro. Een onafhankelijke publieksjury adviseert de juryleden vanaf de halve finales in hun keuzes, maar in de live finale op 28 november bepaalt de kijker uiteindelijk welk idee wint.

Welk jurylid ziet zijn of haar kandidaat er met de hoofdprijs vandoor gaan? Is het Isa Hoes (Kind & Gezin), Bertram Beerbaum (Klussen & Wonen), Marja Middeldorp (Koken en Huishouden) of Ed Lodewijks (Hobby & Vakantie)? Beau van Erven Dorens presenteert het programma.

Halve finales
SBS 6 ging dit seizoen op zoek naar de beste oplossingen voor de meest voorkomende ergernissen onder consumenten. Uit de voorrondes is een sterk veld aan deelnemers overgebleven. Hun ideeën zijn na de voorrondes door een professioneel team doorontwikkeld tot mooie prototypes van veelbelovende producten. In de eerste halve finale zien we onder andere de Lazy-Bag; een trendy strandtas die ook als zitzak en windscherm dienst doet, de Bonentopper; waarmee op gemakkelijke wijze in een keer een grote hoeveelheid bonen kan worden gedopt en de Rie-Plu; een hulpstuk waarmee rietjes stevig op hun plek blijven zitten in de drinkpakjes.

In de tweede halve finale zien we een paar zeer jonge uitvinders aan het werk. De 12-jarige Vince ontwikkelde het idee voor de Airbroodtrommel, waardoor het beleg van broodjes in de broodtrommel nooit meer van zijn plek verschuift en het jonge duo Gabriel en Yanick bedacht met de Easy Contact een oplossing voor stekkers die zich moeilijk uit het stopcontact laten verwijderen. Zie voor een volledig overzicht van alle ideeën per halve finale http://www.sbs6.nl/hetbesteidee.

Publieksjury
Net als in de voorrondes, beschikken de vier juryleden per halve finale over één lege stoel die aan hun categorie verbonden is. Nieuw is dat een onafhankelijke publieksjury bestaande uit 100 mannen en vrouwen de jury bij ieder idee adviseert. Zouden zij het wel of niet kopen als het in de winkel ligt? Met het advies op zak, maakt het jurylid voor zijn of haar categorie een definitieve keuze. Welke kandidaat bemachtigt een plek op de hot seat, weet deze tot het einde van de aflevering te behouden en gaat naar de finale? In de finale strijden in totaal acht kandidaten om de hoofdprijs. Wanneer de publieksjury en jury een keuze voor de laatste vier hebben gemaakt, is het aan de kijker om te bepalen welk idee Het Beste Idee van Nederland is.

'Het Beste Idee van Nederland' (halve finales), maandag 14 en 21 november om 20.30 uur. Finale maandag 28 november om 20.30 uur bij SBS 6.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Flikken Maastricht' (AVROTROS)

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.

'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:35
    De playlist
    17:05
    Witse
  • 15:00
    Halve Finale Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    17:50
    Un monde à part
  • 16:35
    Belfort & Lupin
    17:00
    3Hz
  • 16:15
    America's Funniest Home Videos
  • 16:10
    Een Eigen Huis
    17:00
    Achter gesloten deuren
  • 15:55
    Bad Moms
    17:35
    9-1-1
  • 16:00
    Police Interceptors
    16:50
    Cheers
  • 16:05
    Baywatch
    16:50
    Suits
  • 16:15
    Geen uitzending
    16:50
    Wat nu weer?
  • 16:00
    De Tafel van Gert
    17:10
    The Real Housewives of Antwerp
  • 16:25
    This Is Us
    17:10
    Sullivan's Crossing
  • 15:40
    Doom Patrol
    16:40
    Two and a Half Men
  • 16:10
    Het Blok
    17:05
    Love Triangle Australia
  • 16:30
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:34
    Hallo Roger
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:35
    Meat Timon
    17:10
    Sarah's Sweet Table
  • 16:00
    Call the Midwife
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:05
    Prison Break
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:00
    Ivo op zondag
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    Met het Mes op Tafel
    16:53
    Politieke Partijen
  • 16:30
    Jungle Book
    16:40
    Machtige Mike