NPO FunX front row bij iconische concertreeks New Wave

maandag 2 februari 2026

Van maandag 2 februari tot en met vrijdag 5 februari neemt NPO FunX luisteraars mee in de iconische New Wave concertreeks, live vanuit de Ziggo Dome in Amsterdam.

Met achtergrondverhalen, interviews met de artiesten en verslag vanuit de zaal is iedereen die naast een ticket heeft gegrepen er toch een beetje bij.


Elke dag staat in het teken van een mix van verdieping, beleving en muziek. Dj's Nordin en Wef zijn van 16.00 uur tot 19.00 uur on air. Daarna neemt Fernando het stokje over: hij is van 19.00 tot 21.00 uur te horen. Vaste programmaonderdelen als Het Middag Tentamen en Who did it komen met speciale New Wave-edities voorbij.

Over New Wave
Tien jaar geleden stuurde platenlabel Top Notch een grote groep jonge talentvolle rappers naar Schiermonnikoog. Daar werd ruim een week lang muziek gemaakt en ontstond uiteindelijk het album New Wave. Een album dat streamingrecord op streamingrecord verbrak. Dit liet zien dat Nederlandstalige rap mainstream kon zijn en betekende de doorbraak voor artiesten als Ronnie Flex, Lil Kleine en Frenna.

Nederlandstalige hiphop
Ook FunX maakte die periode een groei door: Nederlandstalige hiphop kreeg met de komst van New Wave steeds meer ruimte in de playlists. Tegenwoordig wordt FunX grotendeels gedefinieerd door deze sound en kan de zender worden gezien als prominent platform voor Nederlandstalige muziek.

Beleef het mee
De New Wave-concertreeks is volledig uitverkocht. Geen ticket weten te bemachtigen? De zender doet zowel on-air als online verslag vanuit de Ziggo Dome in Amsterdam en biedt daarmee heel Nederland de kans om deze bijzondere mijlpaal te volgen. NPO FunX is via FM in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag te horen en landelijk via DAB+ en via de gratis NPO Luister-app.


Persbericht NPO FunX
https://www.funx.nl/

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Alles in orde!' (VRT 1)

Bij de familie Brantegem uit Aalst hebben de spullen, en dan vooral het speelgoed, het huis overgenomen. Omdat elk gezinslid een 'labeltje' heeft, slagen ze er zelf niet in om de orde en het overzicht in huis te bewaren. De confrontatie met de spullen in de loods zorgt voor een rollercoaster aan emoties, terwijl in huis alles in het werk wordt gesteld om het gezin de juiste handvatten te bieden om de uitdagingen die leven met een label met zich meebrengt, zo verteerbaar mogelijk te maken.

'Alles In Orde!', om 20.50 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Radio 2 op VRT 1: ann&daan
    00:45
    Journaallus
  • 09:00
    Winterbeelden
    00:40
    90 minutes
  • 10:15
    Simon Superkonijn
    21:00
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    06:00
    Vegesauriërs
  • 10:00
    Ik Vertrek
    00:15
    Mr. Frank Visser doet uitspraak
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:50
    The Big Bang Theory
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:10
    60 Days In
  • 08:35
    Geen uitzending
    00:10
    Buffy the Vampire Slayer
  • 10:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 09:00
    Geen uitzending
    00:20
    De Tafel van Gert
  • 09:55
    Walker
    01:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:05
    The First 48 Presents Critical Minutes
    00:35
    Bar Rescue
  • 10:15
    A Place in the Sun
    00:35
    The Real Housewives of Amsterdam
  • 09:40
    Cold Justice
    00:15
    Family Law
  • 10:00
    Herhalingslus
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:07
    Tooldokter
    00:00
    Oh What A Night
  • 09:45
    Bon Appetit
    00:05
    Guten Appetit
  • 10:00
    Death in Paradise
    00:40
    Marie Antoinette
  • 10:15
    American Pickers
    00:15
    The Resident
  • 10:15
    Nederland in Beweging
    00:45
    NOS Journaal Laat
  • 09:50
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 10:15
    Hoi Duggee
    00:40
    Rundfunk: Schwalbe