'Het Uur van de Wolf herhaalt' documentaire 'Nothing Compares' n.a.v. overlijden Sinéad O'Connor
Naar aanleiding van het overlijden van Sinéad O'Connor herhaalt 'Het Uur van de Wolf' (NTR) op donderdag 27 juli om 22.35 uur op NPO 3 de indrukwekkende documentaire 'Nothing Compares' die op 10 januari jl. voor het eerst op de Nederlandse televisie te zien was.
De documentaire is vanaf vanmiddag al te zien op NPO Start tot en met een week na uitzending (vanwege rechten daarna weer uitsluitend op NPO Plus).
De documentaire uit 2022 van regisseur Kathryn Ferguson, die wereldwijd veel lof ontving, toont Sinéad O’Connors fenomenale groei tot wereldwijde popster en onderzoekt hoe ze haar stem gebruikte op het toppunt van haar roem, tot ze in de ban werd gedaan omdat ze met haar persoonlijkheid menig heilig huisje omver schopte. Met de focus op O’Connor’s woorden én daden tussen 1987 en 1993, presenteert Kathryn Ferguson een moderne, feministische blik op deze onbevreesde pionier.
De filmische archiefdocumentaire bevat baanbrekende muziekvideo’s en concert-uitvoeringen, naast nooit eerder vertoonde beelden uit de periode 1987 – 1993. Dit archief wordt ondersteund door een nieuw interview met O’Connor zelf, waarin ze vanuit een hedendaags perspectief op de gebeurtenissen reflecteert. Verhalen uit de eerste hand vullen het geheel aan met inzichten van hedendaagse artiesten, musici en maatschappijkritische individuen. Zij brengen bredere thema’s ter sprake, zoals de geschiedenis van Ierland, de politiek en het wereldwijde activisme. Dit doen zij door de hele tijd naar O’Connors kunstzinnigheid, impact en erfenis terug te kijken.
De in Belfast geboren Ferguson is een innovatieve en grensverleggende regisseur die zich heeft gericht op kort werk rond identiteit, gender en politiek en gemeenschapszin. Met NOTHING COMPARES maakt ze haar debuut op het gebied van documentaire-films. NOTHING COMPARES werd officieel geselecteerd voor de World Cinema Documentary Competition op het Sundance Film Festival, waarna ze meerdere prijzen in de wacht sleepte, waaronder beste Ierse documentaire op het Galway Film Fleadh, publieksprijs voor beste documentaire op het Aegean Film Festival en de publieksprijs bij Docs Ireland. De documentaire heeft ook drie British Independent Filmprijzen gewonnen.
Regisseur: Kathryn Ferguson
Jaar: 2022
Productie: Eleanor Emptage en Michael Mallie voor Tara Films (Verenigd Koninkrijk) en Ard Mhacha Productions (Ierland), in samenwerking met Field of Vision. Uitvoerende producenten zijn Charlotte Cook, Lesley McKimm, Lucy Pullin, John Reynolds en Lisa Marie Russo. De productie is mede mogelijk gemaakt door Screen Ireland, het BFI Doc Society Fund, IE Entertainment en Northern Ireland Screen. Internationale verkoop wordt verzorgd voor Paramount Global Content Distribution.
'Het Uur van de Wolf', donderdag 27 juli om 22.35 uur bij de NTR op NPO 3.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Lisanne Dijkstra en Tim Schouten versterken presentatieteam van EO-programma 'Topdoks'
- Steven Van Herreweghe zoekt nieuwe tieners!
- Ere Zilveren Nipkowschijf voor 'NOS Jeugdjournaal'
- Thomas Baart en Melanie Amollo versterken De KetnetBand
- Blijft één van de coaches zonder team achter in 'The Voice'?
- Van kroonprins tot sprookjeshuwelijk: EO brengt prins William van dichtbij in beeld
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': woonprojecten voor ouderen onder druk
- Viktor keert voor 'Brieven Aan Samson' terug naar de set van 'Thuis'
- 'Goedemorgen Nederland' op 14 mei geheel in het teken van ruimtevaart
- Ziggo Sport zendt PGA Championship live en exclusief uit
- Songfestivalzaterdag op Radio2: de top 100 én de finale live!
- NPO 3FM lanceert nieuw 3FM Talent: Def
- Deze onderwerpen hoor je zondag in 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eerste vrouwelijke dansduo raast over het 'SYTYCD'-podium -
Allesbehalve saai: 'A BORING YEAR'! -
Bartel Van Riet brengt Elie van z’n melk in 'Huis Gemaakt' -
Nieuw seizoen van '3FF' brengt 'D5R' terug! -
Anne en Hannelore moeten toegevingen doen in 'Blind Gekocht' -
Chemie spat van scherm in 'So You Think You Can Dance' -
'The Miniature Wife' is nu nieuw te zien op Streamz -
Er zijn nieuwe verleidsters op 'Temptation Island' -
Thomas Smith en Begijn le Bleu blikken terug op auditie 'SYTYCD' -
Bart De Wever ongewoon in 'A-typisch' -
'Heel Mijn Hart': Verliefdheid na verlies? -
Check nu de teaser van 'House of the Dragon' -
Annelies viert haar 25ste cosmetische ingreep met een Plastic is Fantastic-feest -
Deze talenten stoten door naar de liveshows van 'The Voice' -
Ward Lemmelijn toont geheim mentaal wapen -
Heeft Alex Callier een nieuwe zangeres voor Hooverphonic gevonden? -
Camilia Blereau doet Hugo Sigal schrikken in 'Familie' -
Bloeit er iets moois in 'So You Think You Can Dance'? -
Andy Peelman confronteert jonge ondernemer in 'Ze Zeggen Dat' -
Nieuw seizoen 'Alloo bij de Wegpolitie' bij VTM GO+ -
Cross Battles beloven vuurwerk in 'The Voice van Vlaanderen' -
Dit is de afvaller na de vijfde aflevering van 'De Mol' -
Nicky zoekt noodgedwongen grotere woning in 'Blind Gekocht' -
Repetitie loopt mis in 'So You Think You Can Dance' -
Dit is de releasedatum van 'Heartstopper Forever' -
Kijk vrijdag eerste studioshow van 'So You Think You Can Dance' -
Kijk nu de hilarische trailer van 'STRIKE!' op Streamz -
Aster Nzeyimana over zijn mediatransfer in 'Achter de Schermen' -
Cerina wijst Marthe en Matthias terecht in 'Huis Gemaakt' -
Kijk nu de trailer van het nieuwe seizoen 'Temptation Island'
Kijktip van de dag

Vreemdgaan leidt in de drugswereld meteen tot afrekeningen. Ook onschuldigen zijn niet veilig voor hun wraak. Wolfs en Eva achterhalen de gebeurtenissen en blijven zitten met een bijzondere getuige, die bij gebrek aan beter een kamer krijgt in De Ponti. Marion en Romeo krijgen te maken met agressieve, homofobe mensen. Vooral Marion is niet zomaar van ze af.
'Flikken Maastricht', om 20.40 uur op VRT 1.



































