Nieuw op Ketnet: 'De Wereld Rond met Kaatje'

Na Kaatje & co, Kaatjes Tralalaatjes en Kaatje Theater staan Kaatje en haar vrienden Viktor, Kamiel, Frits & Frats bij het begin van de paasvakantie klaar voor een geweldig nieuw avontuur.
In 'De Wereld Rond met Kaatje' trekken ze dagelijks de wijde wereld in om in verre (en minder verre) landen allerlei nieuwe, maar ook herkenbare dingen te ontdekken. Met dit nieuwe programma wil Ketnet de kleinste kijkertjes een venster op de wereld bieden zodat ze hun blik kunnen verruimen en kennismaken met diversiteit, verschillen én gelijkenissen tussen mensen, landen en culturen over de hele wereld.
Kaatje wil de wereld zien en daarom stuurt ze in 'De Wereld Rond met Kaatje' haar vrienden op pad. Viktor vliegt met zijn raket van land naar land, en stuurt beelden door over de mensen, dieren, landschappen, gewoontes en culturen die hij onderweg ontmoet. Kaatje krijgt de filmpjes binnen op haar laptop. Zodra het lampje gaat branden, weten we dat Viktor online is en klaar voor een nieuw, spannend verhaal uit een of andere buitenland, van Australië tot Zwitserland.
Na de beelden van Viktor is het de beurt aan Frits en Frats of Kamiel. De ene keer zijn het Frits & Frats die in eigen land op zoek gaan naar dingen, plaatsen of activiteiten die verband houden met het land dat Victor bezocht heeft. En in andere afleveringen gaat Kamiel samen met topchef Jeroen De Pauw in de keuken aan de slag om een gerecht te maken dat typisch is voor het land in kwestie.
'De wereld van Kaatje'
Netmanager Wouter Quartier: 'Toen Ketnet in 2008 Kaatje introduceerde, was dat in eerste instantie om de filosofie van het net te vertalen naar de kleinsten. Wat de wrappers waren voor de kinderen boven zes jaar, moesten Kaatje en haar vrienden worden voor de kleinste Ketnettertjes: rolmodellen om hen te begeleiden doorheen het Ketnet-aanbod, maar ook om hen te inspireren en te stimuleren om dingen te ontdekken, te leren en te doen. Kamiel was van in het begin al van de partij. Viktor en Frits & Frats zijn er later bijgekomen. Samen hebben ze van het Kaatje-aanbod een echte succesformule gemaakt.'
Kaatje en haar vrienden zijn inderdaad superpopulair. Ze is niet alleen de rode draad door de programma’s voor de kleinste kijkers, maar hebben ook hun eigen programma ('Kaatjes Tralalaatjes', met de introductie van Frits & Frats), hun eigen site (Kaatje.be) én een ouderssite. Er zijn Kaatje-boekjes, -puzzels, -liedjes, enz. Meer dan 16000 kinderen (en ouders) bezochten tot nu toe de theatershow 'Kaatje Theater'. En binnenkort krijgt Kaatje ook een eigen zone in Plopsaland De Panne.
De Kaatje-programma's hadden in 2012 een gemiddeld marktaandeel van 36.5 % in de doelgroep (4-8-jarigen) en een bereik op jaarbasis van 79 % van alle 4-8-jarigen.
Naast de dagelijkse programmablokken op televisie is het ochtendblok 'Kaatje & co' sinds september vorig jaar ook altijd en overal gratis beschikbaar via de rode knop: in december werd 'Kaatje & co' meer dan 100.000 keer opgevraagd.
Kaatje is dus uitgegroeid toe een volwaardig 360°-concept. Met het nieuwe programma 'De Wereld Rond met Kaatje' krijgt het Kaatje-aanbod een extra inhoudelijke dimensie.
'De Wereld Rond met Kaatje'
Inhoudelijk focuste Kaatje tot nu toe vooral op het eigen vertrouwde wereldje van kleine kinderen. Allerlei thema‘s uit hun dagelijkse leven komen daarbij aan bod: hun relatie met ouders, broertjes en zusjes, vriendjes, de dingen om hen heen, vreugde en verdriet, kleine probleempjes en hoe die op te lossen. Met 'De Wereld Rond met Kaatje' gaat Ketnet letterlijk en figuurlijk een stap verder.
Wouter Quartier: 'In 'De Wereld Rond met Kaatje' slaat Kaatje haar vleugels uit. Samen met haar vrienden nodigt ze de kinderen uit om de wereld te ontdekken en verder te kijken dan hun neus(je) lang is. Kaatje stuurt Viktor met zijn raket de wijde wereld in om verslag uit te brengen over allerlei landen. Aan de hand van pittige reportages tonen ze hoe die landen eruitzien, wat er typisch is, hoe de mensen daar leven, wat de verschillen én gelijkenissen zijn met het leven hier bij ons. Zo willen we hen laten kennismaken met diversiteit, hun nieuwsgierigheid en verwondering stimuleren en hen aanzetten tot ontdekken en exploratie. Ook Frits en Frats zijn uiteraard van de partij. Zij gaan in eigen land op zoek naar een verband met de landen die in de reportages aan bod komen. We zijn ook bijzonder blij met de inbreng van Jeroen De Pauw: hij bereidt in een aantal afleveringen samen met Kamiel een typisch gerecht uit het land in kwestie en laat de kinderen kennismaken met vreemde ingrediënten en smaken.'
'De Wereld Rond met Kaatje', vanaf zaterdag 30 maart wekelijks om 7.40 en 16.15 uur op Ketnet.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- VTM zet 'Florentina' voor 'Familie': dit verandert er vanaf maandag
- 'Fearless Generation' verbindt 15.000 jongeren tijdens 50ste EO-Jongerendag
- SBS6 tijdens WK elke dag live met dubbele uitzendingen 'Vandaag Inside Oranje' óf 'De Oranjezomer'
- VRT 1 daagt je uit: kan jij de nieuwe 'Homo universalis' worden?
- 'Paranormal Caught on Camera' zondag nieuw op Discovery
- 'Andere Tijden Sport': Louis van Gaal en Tim Krul over de keeperswissel van 2014
- Vera Beths 80 jaar: dochter Carine Bijlsma maakte een documentaire
- 'Hoeksteen van de samenleving': over de hardnekkige ongelijkheid binnen het Nederlandse gezin
- Vier rivalen, één koninkrijk: EO zendt 'Attenborough: Kingdom' uit
- 'Vroege Vogels' is zondag in De Overlaat
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie in nieuwe reeks op JOE Gold
- Luistercijfers: JOE noteert recordmaand, Qmusic zes jaar op rij nummer één
Multimedia SPOTLIGHT
-
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam -
EOdoc 'Het Corioliseffect': een weergaloze ode aan het leven op aarde -
Dit was de Q-Lift Off met Berre! -
Coaches van 'The Voice' reageren op gemene comments over zichzelf -
Same city, final chapter. merci, Paris.
Kijktip van de dag

Tom, Isabelle, Jozefien, Elke en Gilles starten hun verblijf in het Zuid-Afrikaanse vakantiehuis met een gezellig aperitief om elkaar beter te leren kennen. Gilles gaat vervolgens suppen met Kaat en Isabelle gaat op een date vol avontuur met Bart.
'Heel Mijn Hart', om 19.55 uur op VTM.



































