Natalia en Gabriel Rios in duet tijdens 'Help Haïti'

De aardbeving in Haïti laat niemand onberoerd. Ook Vlaamse artiesten willen hun steun betuigen. Speciaal om Haïti te steunen, zongen Natalia en Gabriel Rios vandaag de benefietsong Hallelujah in. Tijdens de liveshow op vtm en Eén en Radio 1212 brengen nog meer bekende artiesten speciale duetten.
'Help Haïti' en Radio 1212 willen ook via muziek de mensen oproepen om Haïti te steunen. En dat doen ze met een benefietsong. Natalia en Gabriel Rios dragen graag hun steentje bij aan de hulp voor het zwaar getroffen Haïti. Samen kropen ze in de studio om een cover op te nemen van het nummer Hallelujah van Leonard Cohen.
Hallelujah werd in 1984 geschreven door Leonard Cohen. Sindsdien is het tientallen keren gecoverd, o.a. door Jeff Buckley. Nu brengen Natalia en Gabriel Rios hun eigen, akoestische versie. Ze worden daarbij begeleid door producer Jeroen Swinnen.
Swinnen: 'Natalia en Gabriel brengen een akoestische versie van het nummer. Ze kozen ervoor de originele versie van Cohen te zingen, want die heeft een meer universele boodschap.'
Natalia: 'Tegen de natuur kunnen we helaas niet op. Ik kan enkel hopen dat op zulke verschrikkelijke momenten de samenhorigheid stijgt. En dit nummer roept dat gevoel ook op. Met deze benefietsong heb ik toch het gevoel dat ik iets kan doen. Ik ben ook blij met de keuze voor dit lied. Het gaat heel diep en het klinkt universeel. Mensen kunnen zich optrekken aan zo’n nummer.'
Gabriel Rios: (Ik voel enorm mee met Haïti. Ik ben zelf in Puerto Rico – dichtbij Haïti- geboren en in vergelijking met Haïti is dat een heel rijk land. Nu heeft Haïti helemaal niets meer. Ik ben dan ook heel blij dat iedereen in actie schiet. Het is belangrijk dat we allemaal iets doen en ik doe dat via muziek. Ik heb dan ook meteen ingestemd om met Natalia de benefietsong te zingen. Ik zing met heel veel plezier dit nummer in en dan is het aan de mensen om de benefietsong te kopen en Haïti te steunen.'
Primeur tijdens de live-uitzending
Op donderdag 21 januari brengen Natalia en Gabriel Rios de benefietsong tijdens 'Help Haïti' op Eén en vtm. Dan wordt ook duidelijk en hoe en waar de single te koop is. Het nummer zal vrijdag ook meteen na het nieuws van 8 uur het startschot geven voor de radiomarathon van Radio 1212.
Nog meer artiesten
Donderdag zullen ook andere artiesten tijdens 'Help Haïti' speciale duetten brengen voor Haïti. Daan en Helmut Lotti brengen Bridge over troubled water van Simon & Garfunkel. Ronny Mosuse en Selah Sue zingen Ain’t no sunshine van Bill Withers. Ook Toots Thielemans komt naar de uitzending.
Lees ook:
Opmerkelijke uitspraak Martine Tanghe op persconferentie 'Help Haïti'
VRT en VMMa maken vrijdag 'Radio 1212' voor Haïti
'Help Haïti': 50 Vlaamse zenders slaan handen in elkaar
TV-Visie steunt 'Help Haïti'! Wie doet mee?
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
DOSSIER: Help Haïti - Radio 1212
volledig dossierTVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Alle samenvattingen van het WK voetbal 2026 in SBS6-programma 'Het Oranje Café'
- Laura & Duncan of Dieter & Romy? Wie wint 'Huis Gemaakt 2026'?
- Deze castleden versterken cast romantisch kostuumdrama 'Grand Hotel aan Zee'
- Gustaph stapt 'Florentina' binnen
- Kijkcijfers: maandag 8 juni 2026
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril -
Stan Van Samang brengt 'een ster' naar 'Florentina' -
Haar in de boter bij Spor-voorzitters Rik en Sam
Kijktip van de dag

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.
'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.




































