Natalia en Gabriel Rios in duet tijdens 'Help Haïti'

woensdag 20 januari 2010

De aardbeving in Haïti laat niemand onberoerd. Ook Vlaamse artiesten willen hun steun betuigen. Speciaal om Haïti te steunen, zongen Natalia en Gabriel Rios vandaag de benefietsong Hallelujah in. Tijdens de liveshow op vtm en Eén en Radio 1212 brengen nog meer bekende artiesten speciale duetten.

'Help Haïti' en Radio 1212 willen ook via muziek de mensen oproepen om Haïti te steunen. En dat doen ze met een benefietsong. Natalia en Gabriel Rios dragen graag hun steentje bij aan de hulp voor het zwaar getroffen Haïti. Samen kropen ze in de studio om een cover op te nemen van het nummer Hallelujah van Leonard Cohen.
Hallelujah werd in 1984 geschreven door Leonard Cohen. Sindsdien is het tientallen keren gecoverd, o.a. door Jeff Buckley. Nu brengen Natalia en Gabriel Rios hun eigen, akoestische versie. Ze worden daarbij begeleid door producer Jeroen Swinnen.

Swinnen: 'Natalia en Gabriel brengen een akoestische versie van het nummer. Ze kozen ervoor de originele versie van Cohen te zingen, want die heeft een meer universele boodschap.'


Natalia: 'Tegen de natuur kunnen we helaas niet op. Ik kan enkel hopen dat op zulke verschrikkelijke momenten de samenhorigheid stijgt. En dit nummer roept dat gevoel ook op. Met deze benefietsong heb ik toch het gevoel dat ik iets kan doen. Ik ben ook blij met de keuze voor dit lied. Het gaat heel diep en het klinkt universeel. Mensen kunnen zich optrekken aan zo’n nummer.'

Gabriel Rios: (Ik voel enorm mee met Haïti. Ik ben zelf in Puerto Rico – dichtbij Haïti- geboren en in vergelijking met Haïti is dat een heel rijk land. Nu heeft Haïti helemaal niets meer. Ik ben dan ook heel blij dat iedereen in actie schiet. Het is belangrijk dat we allemaal iets doen en ik doe dat via muziek. Ik heb dan ook meteen ingestemd om met Natalia de benefietsong te zingen. Ik zing met heel veel plezier dit nummer in en dan is het aan de mensen om de benefietsong te kopen en Haïti te steunen.'

Primeur tijdens de live-uitzending
Op donderdag 21 januari brengen Natalia en Gabriel Rios de benefietsong tijdens 'Help Haïti' op Eén en vtm. Dan wordt ook duidelijk en hoe en waar de single te koop is. Het nummer zal vrijdag ook meteen na het nieuws van 8 uur het startschot geven voor de radiomarathon van Radio 1212.

Nog meer artiesten
Donderdag zullen ook andere artiesten tijdens 'Help Haïti' speciale duetten brengen voor Haïti. Daan en Helmut Lotti brengen Bridge over troubled water van Simon & Garfunkel. Ronny Mosuse en Selah Sue zingen Ain’t no sunshine van Bill Withers. Ook Toots Thielemans komt naar de uitzending.


Persbericht VRT-vtm
http://www.radio1212.be
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Help Haïti - Radio 1212

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Clips
  • 16:15
    Sporza: Circuit Franco-Belge
    18:25
    Un monde à part
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:20
    America's Funniest Home Videos
  • 15:35
    Achter gesloten deuren
    16:35
    My Kitchen Rules
  • 15:35
    The Addams Family
    17:20
    9-1-1
  • 16:20
    Cheers
    16:50
    Stargate SG-1
  • 15:50
    Matlock
    16:45
    Suits
  • 16:00
    Geen uitzending
    16:35
    Wat nu weer?
  • 16:20
    Oogappels
    17:30
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Manifest
  • 15:40
    Leverage: Redemption
    16:35
    Two and a Half Men
  • 15:50
    Property Brothers
    16:45
    Interior Design Masters
  • 16:20
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 16:15
    Het zelfbouwhuis
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 15:50
    Open Vuur
    16:35
    Wordt aangekondigd
  • 15:55
    The Doctor Blake Mysteries
    17:00
    Death in Paradise
  • 16:30
    American Housewife
    16:55
    Below Deck Mediterranean
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    Goed Verhaal
    16:56
    Politieke Partijen
  • 16:25
    Jungle Book
    16:35
    Agent Binky