Topaffiche voor de MIA's 2025 met onder meer Pommelien Thijs en Zwangere Guy

Nog even geduld: op woensdag 4 februari is het zover! Dan vindt de 18de editie van de MIA's (Music Industry Awards) plaats in de ING Arena in Brussel, een avond vol muziek, verrassingen en feest.
Er vallen prijzen te winnen in 11 publiekscategorieën en 6 sectorcategorieën, én er worden 2 ‘Lifetime achievement awards’ uitgereikt. De MIA’s zijn een organisatie van VRT en VI.BE, het steunpunt voor artiest en muzieksector. Vandaag maken beide initiatiefnemers de line-up bekend.
Wie treedt er op?
Ze deed het al eens en ze doet het gewoon opnieuw: Pommelien Thijs is dit jaar dé blikvanger van de MIA’s. Met maar liefst 9 nominaties in evenveel categorieën, 5 publieksprijzen en 4 sectorprijzen, kan ze geschiedenis schrijven. Als ze alle awards binnenhaalt, breekt ze het record van Stromae, die in 2013 acht MIA’s won. Eén ding staat vast: Pommelien is niet alleen topfavoriet, ze zorgt ook voor een spetterend optreden tijdens de liveshow.
Met 7 nominaties is ook Zwangere Guy een van de grote kanshebbers van deze editie. Hij maakt indruk in 4 publiekscategorieën en kan met 3 sectorprijzen naar huis. In maar liefst 5 categorieën neemt hij het rechtstreeks op tegen Pommelien Thijs. Alsof dat nog niet genoeg is, schreef hij in november geschiedenis door als eerste Nederlandstalige rapper ooit solo het podium van de ING Arena te claimen. Zijn optreden op de MIA’s zal voor hem dus vertrouwd aanvoelen.
Het soloproject van Gentse singer-songwriter Jelle Denturck, beter bekend als Dressed Like Boys, is dé ontdekking van het jaar. Hij is voor het eerst genomineerd en kan meteen met 6 awards naar huis. Wordt hij dé verrassende winnaar van deze editie? Wat sowieso zeker is: zijn optreden tijdens de liveshow wordt een bijzonder moment.
Na een jaar van afwezigheid maakte Metejoor in de herfst een grandioze comeback: hij bracht zijn nieuwe album ‘3’ uit en gaf twee uitverkochte shows in de AFAS Dome. Op een groot podium voelt de zanger zich thuis, dat zal hij ook in de ING Arena tonen. Dat de zanger populairder dan ooit is, bewijzen zijn 5 nominaties.
Ook Kaat Van Stralen treedt op tijdens de liveshow van de MIA’s! Deze jonge Aarschotse muzikante boekte met haar debuutsingle ‘Stop met wenen’ vorig jaar een enorme doorbraak: ze won zowel Sound Track als De Nieuwe Lichting 2025 van Studio Brussel en bracht haar zelfbewuste, punkachtige kleinkunstwereld naar een breed publiek. Kaat Van Stralen belooft in de ING Arena een persoonlijke, energieke en opvallende performance neer te zetten.
Ook het optreden van Bazart wordt vast onvergetelijk. Hun recente single ‘Nooduitgang’ gaf een sneakpreview van hun nieuwe album ‘Exit’ dat in april verschijnt. Van intieme clubconcerten tot grootse festivals: de jongens van Bazart kunnen het allemaal. In mei geven ze twee shows in de Lotto Arena, tijdens de MIA’s smijten ze zich helemaal in de ING Arena.
Vorig jaar stond Seppe Herreman, beter bekend als Red Sebastian, al op het grootste podium van Europa, zoniet de wereld. Hij vertegenwoordigde ons land op het Eurovisiesongfestival met ‘Strobe lights’. Optreden tijdens de indrukwekkende show van de MIA’s is dus een kolfje naar zijn hand. In september kwam zijn album ‘Turn on the lights’ uit.
Welke muziekcarrières in de schijnwerpers worden gezet met de ‘Lifetime achievement award’ en de ‘Sector Lifetime achievement award’ onthullen VRT en VI.BE later. De artiest die geëerd wordt met de ‘Lifetime achievement award’, treedt ook op in de liveshow van de MIA’s 2025.
Feest mee
De 18de editie van de MIA’s vindt plaats op woensdag 4 februari 2026 in de ING Arena in Brussel, tickets zijn verkrijgbaar op mias.be. De feestelijke awardshow is ook live te volgen op VRT 1, VRT MAX, verschillende radiozenders én sociale media-accounts van VRT. Net als de voorbije jaren zal Niels Destadsbader de liveshow presenteren.
Iedereen geniet mee
Tijdens de MIA’s zet VRT MobileConnect in om luisterondersteuning te bieden aan doven en slechthorenden. Wie een hoorapparaat of implantaat draagt, kan presentaties en optredens haarscherp streamen via de smartphone naar dat toestel. Liever wat meer rust met een hoofdtelefoon? Ook dat kan door eenvoudig te streamen via de eigen gsm. Dankzij deze technologie maakt VRT het mogelijk dat meer mensen volwaardig deelnemen aan studio-opnames en evenementen. Deze innovatie benadrukt de blijvende inzet van de publieke omroep voor toegankelijkheid, zodat iedereen kan genieten van VRT-programma’s en events. Deze pagina verzamelt alle info over de toegankelijkheid van de MIA’s.
De MIA’s zijn live te beleven op woensdag 4 februari 2026 in de ING Arena in Brussel of live te volgen op VRT 1, VRT MAX, verschillende radiozenders én sociale media-accounts van VRT.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De jury van 'KRO-NCRV Lief gebaar Award 2025' is bekend
- Tv- en radiopresentator Robert Jensen overleden op 52-jarige leeftijd
- Marco van Basten legt zijn tv-werk voor Ziggo Sport voorlopig neer
- Jeroen Van Dyck doet intrede als toyboy van Marianne in 'Thuis'
- Malou Petter is terug bij de NPO als presentator 'EenVandaag'
- NTR herhaalt vrijdag documentaire over Astrid Roemer
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': mantelzorgers overbelast maar overheid vraagt hen meer te doen
- Dit zie je vrijdag in 'Ik Vertrek XL'
- EK Handbal 2026 mannen exclusief live bij Ziggo Sport
- Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'
- Componist der Nederlanden Camiel Jansen co-presentator NPO Klassiek-programma 'Podium'
- NPO 3FM en NPO FunX vieren 40 jaar Eurosonic Noorderslag
- Chaos bij Qmusic: verboden woord 'beetje' zorgt direct voor ongekende reeks versprekingen
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' zondag live vanuit Maarssen
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Disney+ onthult teaser voor tweede seizoen van 'Paradise' -
Derde seizoen van 'Euphoria' binnenkort op HBO Max -
Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord -
Exclusieve kijk achter de schermen van BK-winst Thibau Nys -
'De Tafel van Gert' is terug vanaf 19 januari -
Aster Nzeyimana bekent: 'Bestemming X' blijft in België -
Kijk dit voorjaar naar het laatste seizoen van 'The Boys' op Prime Video -
Kijk het nieuwe seizoen van 'Industry' op HBO Max -
Frustraties steken de kop op in 'Bestemming X' -
Kijk de eerste beelden van 'De Twaalf: De Botoxmoorden' -
Tante Rita keert terug in de midseizoensfinale van 'Familie' -
Dit zie je in 2026 op Netflix
-
Kijk de eerste beelden van de nieuwe fictiereeks 'All in' -
Netflix deelt de officiële trailer van 'Agatha Christie’s Seven Dials' -
Ontdek de eerste beelden van 'Juliet' seizoen 2 -
'Welkom Aan Boord' vliegt weer uit! -
Netflix kondigt zesde seizoen 'Emily in Paris' aan -
Netflix lost trailer van 'The Rip' met Ben Affleck en Matt Damon
-
Ode aan Circus Camillein 'JAMES & Co' -
'De Rechtbank' opent opnieuw de deuren -
Benjamin maakt geen goede beurt in 'Winter Vol Liefde' -
Het verboden woord is terug! -
Maarten & Dorothee verdubbelen jaarloon in 60 seconden -
Ontdek de officiële trailer van 'Megan', seizoen 2 -
Dit is de eerste afvaller van 'Bestemming X' -
Elodie Gabias leert het vakjargon van urologie in 'Een Echte Job' -
Vanaf maandag is 'Florentina' je nieuwe afspraak bij VTM -
Aster in 'Bestemming X': 'Dit zijn mijn twee finalisten' -
VTM Series brengt adrenaline van ER terug -
Eindelijk ontmaskerd! King Krab, wie ben je echt?
Kijktip van de dag

Nicolas krijgt in Polen onverwacht gezelschap van vrijgezel Tine. Nicole belandt in Oostenrijk bij de spraakzame B&B-uitbater Dirk. Benjamins complimenten vallen in Zürich niet overal in goede aarde bij kinderoppas Inn.
'Winter Vol Liefde', om 20.40 uur op VTM.



































