Eric Goens laat professionele huurmoordenaar aan het woord in 'Dealen met Coke'

dinsdag 13 januari 2026
Foto: Play - © Play Media 2026

In de tweede aflevering van 'Dealen Met Coke' slaagt Eric Goens erin om een Colombiaanse huurmoordenaar voor z'n camera te krijgen. Mario is lid van de Clan del Golfo, het grootste drugskartel ter wereld, en slaagt er al 32 jaar in om uit de handen van de politie te blijven.

De man wou eerst ingenieur worden, maar door geldnood belandde hij in het criminele milieu. Op z'n 14e kreeg hij de opdracht om een plaatselijke politicus om te leggen. Sindsdien is hij actief als huurmoordenaar en blijven de opdrachten binnenstromen: 'Ik heb al zo veel mensen vermoord dat ik de tel ben kwijtgeraakt. Soms moest ik vijf mensen in één week vermoorden. Een van de moeilijkste dingen die ik moest doen, was een kind uit de armen van de moeder rukken en vermoorden. Het is niet gemakkelijk om huurmoordenaar te zijn, maar het is wat ik goed kan. Sommigen hebben talent om te zingen, ik om te vermoorden. Omdat er geen andere uitweg meer is, probeer ik op te klimmen in de clan. Ik weet te veel, dus weggaan is geen optie.'


Niet alleen in Colombia, maar ook in België wordt de oorlog tussen drugsbendes steeds vaker openlijk op straat uitgevochten, vooral in de strijd om lucratieve verkooppunten. Begin vorig jaar volgden de schietpartijen elkaar in snel tempo op. Metrostation Clemenceau veranderde zowaar in een oorlogszone. In Anderlecht kwam een 17-jarige dealer om het leven en werd een kopstuk neergestoken, op pleinen vielen schoten, waarbij nietsvermoedende voorbijgangers plots in de vuurlinie terechtkwamen… Commissaris van de gerechtelijke federale politie legt uit hoe dat komt: 'Het probleem is dat er veel te veel geld mee gemoeid is. Als je weet dat een verkooppunt ongeveer €10.000 per dag kan opbrengen… Op het einde van de maand zit je gemakkelijk aan €300.000 per verkooppunt. Het gaat hier om de oorlog om die verkooppunten, gewoonweg omdat ze zodanig veel geld opleveren.'


'Dealen Met Coke', woensdag 14 januari om 21.15 uur op Play.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Benjamin Franklin zet alles op alles om Frankrijk te overtuigen de Amerikaanse zaak te steunen - en het lukt. Maar terwijl Washingtons uitgeputte leger eindelijk nieuwe hoop krijgt, verplaatst Groot-Brittannië zijn aanvallen naar de kwetsbare zuidelijke staten. Dan slaat het noodlot toe: Benedict Arnold verraadt zijn eigen land en opent de deur voor een Britse invasie diep in Virginia. De oorlog bereikt zijn gevaarlijkste fase.

'1776: American Independence', om 20.00 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:45
    Nachtlus
    06:00
    Sta op met Radio 2
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:05
    Geen uitzending
    05:40
    Kabouter Plop
  • 00:55
    Geen uitzending
    10:45
    Filthy House SOS
  • 01:40
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:45
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:35
    Geen uitzending
    15:25
    Matlock
  • 01:00
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 02:10
    Geen uitzending
    02:00
    Grey's Anatomy
  • 01:50
    Lethal Weapon 4
    02:20
    Pawn Stars
  • 02:10
    The Real Housewives van het Zuiden
    02:30
    Geen uitzending
  • 02:05
    Geen uitzending
    07:05
    Without a Trace
  • 01:11
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 02:08
    Het appartement
    05:55
    Sixties To Six
  • 02:00
    De Zomertafel
    02:05
    Vietnjam, met Quyên
  • 02:00
    Agatha Christie's Marple
  • 02:05
    Grey's Anatomy
  • 01:20
    NOS Journaal
    02:05
    NOS Journaal Laat
  • 01:15
    Het Filosofisch Kwintet
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 01:30
    Ik Vertrek voor de liefde
    02:50
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal