Wonderkind Piet Parra zondag in 'Holland Doc Radio'

zaterdag 16 juli 2011

In 2010 won hij zowel de Dutch Design Award als de Amsterdamprijs voor de Kunst voor zijn illustraties. Hij tekende honderden flyers, affiches, platenhoezen en boekomslagen. Zijn stijl is herkenbaar, absurdistisch, speels en ironisch. Volgend jaar krijgt hij in het MoMa in San Francisco zijn eerste overzichtstentoonstelling: Piet Parra.

Alles wat Piet Parra tot nu toe in zijn leven heeft ondernomen lijkt vanzelf te gaan. Piet Parra, alias van Pieter Janssen (35), groeide op in Limburg bij zijn vader, de kunstenaar Willem Janssen. Daar was skaten zijn passie; het leidde tot het Nederlands kampioenschap. Na de middelbare school werd hij afgewezen voor de kunstacademie, maar via een stage bij een reclamebureau vond hij zijn stijl en kracht. Zijn talent als illustrator werd onmiddellijk onderkend door Cathal McKee, eigenaar van het reclamebureau. En een paar jaar later ook door Big Active, het grootste en bekendste agentschap voor illustratoren in Engeland. En toen Piet Parra – in navolging van veel van zijn vrienden – besloot muziek te gaan maken werd ook dat een succes. Hij runt met zijn maten de groep 'LeLe'.

Hij wil niet wennen aan geld en aandacht, maar hij exposeert nu al in de hele wereld, van Londen, Los Angeles tot Tokio. Corinne van den Hoeven (NTR) ging op pad naar de Amsterdamse Piet Parra en vroeg hem naar het geheim van zijn succes.

'Holland Doc Radio' is het wekelijks documentaire programma van NTR en VPRO. Presentatie: Vincent Bijlo.

'Holland Doc Radio', zondag 17 juli om 21.00 uur bij de NTR op Radio 1.



hollanddoc

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Red Sebastian met 'Strobe Lights' voor België naar het Eurovisiesongfestival 2025

In de eerste halve finale dingen vijftien landen naar een plek in de finale. De Belgische inzending, Red Sebastian, komt als negende aan de beurt. Hij brengt het nummer 'Strobe Lights'. De andere landen die aan bod komen, zijn: IJsland, Polen, Slovenië, Estland, Oekraïne, Zweden, Portugal, Noorwegen, Azerbeidzjan, San Marino, Albanië, Nederland, Kroatië en Cyprus. Ook de automatisch voor de finale geplaatste inzendingen van Zwitserland, Italië en Spanje laten in deze halve finale hun lied horen. Het commentaar is van Peter Van de Veire.

'Eurovisiesongfesiival', om 21.00 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:05
    Nachtlus
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 00:05
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:45
    Nils Holgersson
    05:15
    Geen uitzending
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:15
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:35
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:05
    Neighbours: A New Chapter
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:30
    Cobra Kai
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:30
    Olivia Attwood's Bad Boyfriends
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:20
    Without a Trace
  • 23:52
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 05:41
    Hobbyklus
    05:55
    Sixties To Six
  • 05:45
    Vlaamse Klassiekers
    02:05
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 05:10
    Midsomer Murders
    02:05
    Miss Scarlet
  • 05:55
    Make You Laugh Out Loud
    02:00
    First Dates Australia
  • 05:55
    Nederland in Beweging
    02:30
    NOS Journaal
  • 04:00
    Nieuwsuur
    02:05
    Ongehoord Nieuws
  • 05:55
    Pip en Posy
    02:30
    Eva