Ton Koopman verrijkt jubileumjaar met uitvoering van Händels Athalia

zaterdag 18 april 2026

Musicus Ton Koopman werd vorig jaar 80 en vierde dat met drie oratoria van barokcomponist Georg Friedrich Händel. Koopman leidde zijn eigen Amsterdam Baroque Orchestra & Choir en internationaal vermaarde vocale solisten in uitvoeringen van de Esther, Deborah en Athalia.

Met een topcast van internationale vocalisten, waaronder Suzanne Jerosme, Ilse Eerens, Tim Mead, Andreas Wolf en Kieran White komt het dramatische Bijbelverhaal over de beruchte koningin Athalia op indrukwekkende wijze tot leven. De meeslepende solopartijen, krachtige koren en energieke orkestklank maken dit werk tot een van Händels meest expressieve oratoria. 


Ton Koopman is vooral bekend als Bach-kenner, maar om zijn jubileumjaar te vieren koos hij voor een ambitieus drieluik met oratoria van Händel. Na de uitvoeringen van Esther (2024) en Deborah (mei 2025) vormt Athalia (oktober 2025) het sluitstuk van deze feestelijke reeks. Met deze trilogie onderstreept Koopman opnieuw zijn status als wereldautoriteit op het gebied van barokmuziek. 

Händel wordt gezien als de ongekroonde koning van het oratorium. Zijn Messiah is wereldwijd één van de meest geliefde meesterwerken. Athalia onderscheidt zich, net als Messiah door dramatische expressie, virtuoze vocale lijnen en overweldigende koorpassage gedragen door prikkelende en levendige orkestpartijen. 

'MAX Muziekspecial: Ton Koopman - Athalia', zondag 19 en 26 april om 18.15 uur bij MAX op NPO 2.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:30
    Blokken
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:05
    Wakker in Paraguay
    18:50
    Sporza: WK Voetbal Vrouwen Kwalificatie 2027
  • 18:30
    Hallo Kroket
    18:45
    Grizzy & the Lemmings
  • 18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:05
    De Planckaerts
    18:40
    Home and Away
  • 18:35
    Home Economics
    19:05
    The Simpsons
  • 17:45
    All New Traffic Cops
    20:35
    United 93
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:15
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:55
    Blind Gekocht
    19:20
    De Container Cup
  • 17:55
    Fire Country
    18:50
    The Rookie
  • 18:10
    3rd Rock From the Sun
    18:40
    Storage Wars
  • 17:55
    Hello Goodbye
    18:45
    Next Level Chef
  • 17:50
    The Mysterious Murder Of Ann Heron
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 18:25
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 18:33
    Tooldokter
    18:55
    Seventies To Seven
  • 18:10
    Meesterlijke Klassiekers
    18:45
    Open Vuur
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 17:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 18:30
    EenVandaag
    19:05
    Bloed, zweet en tranen
  • 18:30
    Noord-Zuid-Oost-West
    19:10
    Goed Verhaal
  • 18:25
    Vlogmania
    18:45
    Het Klokhuis