Qmusic lanceert AI-gestuurd stemmen via DM als extra kanaal voor 00s hitlijst

Qmusic verstevigt haar positie als innovatieleider door als eerste radiozender in Nederland 'Stem via DM' te introduceren als aanvulling op de bestaande stemkanalen.
In samenwerking met tech-partner Vibeday voegt de zender voor de 'Q-top 500 van de 00s' een AI-gedreven chatervaring op Instagram toe aan de mix. Dit innovatieve experiment heeft als doel een hogere conversie en direct bruikbare content te realiseren, zonder de vertrouwde web- en app-funnels te vervangen.
Waar de website en Q-app de basis blijven vormen, kiest Qmusic met deze 'no-app, no-account' strategie voor maximale bereikbaarheid binnen de social kanalen. Door het stemproces ook naar Instagram DM te brengen, wordt het insturen van een lijstje voor een nieuwe doelgroep net zo makkelijk als het sturen van een chatbericht naar een vriend.
Van stemtool naar content-machine
De technologie van Vibeday stelt Qmusic in staat om op grote schaal interactie aan te gaan. De AI-assistent begeleidt de luisteraar via video-interacties met Q-dj’s Mattie & Marieke door een database van ruim 1200 nummers. De tool zorgt hierbij voor gerichte content-verrijking: na het samenstellen van de lijst wordt de gebruiker gevraagd om zijn of haar nummer 1 persoonlijk toe te lichten. Deze motivatie wordt direct gekoppeld aan de stemdata, waarna de assistent polst of de luisteraar bereid is dit verhaal live on-air te delen. Hierdoor beschikt de redactie over een constante stroom aan kwalitatieve 'ready-to-use' content. Bovendien genereert de tool automatisch een gepersonaliseerde Story-visual, waarmee de zender streeft naar een 'sneeuwbaleffect' aan organisch bereik onder de ruim 330.000 Instagram-volgers.
Met deze samenwerking onderstreept Qmusic haar visie dat technische innovatie en een 'fun' gebruikerservaring een waardevolle aanvulling kunnen zijn op de bestaande platformen. De Q-top 500 van de 00s start op 20 april; de stemperiode loopt via alle kanalen tot en met 19 april 18.00 uur.
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Secrets of the Bees' met ontdekkingsreiziger Bertie Gregory op National Geographic
- Nieuw seizoen van 'Seeking Sister Wife' op TLC
- Kijkcijfers: 17, 18 en 19 april 2026
- VRT Checkweken voeren strijd op tegen desinformatie
- Kijk het nieuwe seizoen van 'Anything But Gray' op HGTV
- 'VRT NWS Pano' onderzoekt: Niet naar school
- Persoonlijke verhalen over spierziekten en veelbelovend onderzoek in 'Tijd voor MAX'
- 'Je Zal Het Maar Hebben Special' over Sheneeva en Chenelva
- Día de muertos met Julius Persoone in 'Celebrity MasterChef Vlaanderen'
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Radio 1-luisteraars maken opnieuw statement voor vrede: 'Imagine' van John Lennon op nummer 1 in 'Radio 1 Classics 1000'
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
- Dit hoor je zaterdag in 'Spijkers met Koppen' op NPO Radio 2
- Henkjan Smits valt in bij 'FM op 5'
- DINO wint MNM Start to dj 2026
Multimedia SPOTLIGHT
-
Dit is de afvaller na aflevering 4 van De Mol -
'De Container Cup' is back baby! -
Fehmy wordt opvallend stil in nieuwe woning -
Kijk binnenkort het nieuwe seizoen van 'Amsterdam Centraal 24/7' -
Het verjaardagsfeest van Kiki loopt volledig uit de hand -
Ex-coaches grijpen de macht in 'The Voice' -
Laura Tesoro zet haar twee kanonnen tegenover elkaar in 'The Voice' -
Netflix deelt officiële trailer van nieuwe actiethriller 'Man on Fire'
-
'Welkom in de praktijk van dokter Lemmelijn' -
'MasterChef'-jury krijgt het aan de stok met Ruben Van Gucht -
Netflix dropt trailer van tweede seizoen 'Haantjes' -
'True Crime Belgium' over de Bende van horen, zien en zwijgen -
Marco Borsato negende gast in 'Sergio in Italië' -
Deze 'Mol'-kandidaat moet na de derde aflevering naar huis -
Eerste 'Blind Gekocht'-koppel zorgt meteen voor verwarring -
Is deze 'kleine Bambi' de hiphoprevelatie van 'SYTYCD'? -
Kijk nu de trailer van 'Half Man' op HBO Max -
Emotionele Natassia past haar trouwjurk -
Het gaat stuiven in 'Thuis'! -
'Hakken over de Sloot' seizoen 2 is terug op Prime Video -
'Malcolm in the Middle: Life's Still Unfair' nieuw op Disney+ -
Bekim uit 'De Trein' krijgt oproep over gewapende man in station -
Dit zie je deze week in 'Hacked' op Streamz -
Ezra brengt zijn 94-jarige steunpilaar mee op het podium in 'SYTYCD' -
Matteo Simoni te gast in eerste 'A-typisch' op Streamz -
Jade Mintjens in 'Sergio in Italië' over de afwijziging die haar carrière lanceerde -
Zwangere Guy eerlijk over zijn strijd met alcohol in 'Sergio in Italië' -
Netflix deelt releasedatum van 'Avatar: The Last Airbender S2' -
Ontdek de nieuwe trailer van 'Star Wars: Maul – Shadow Lord' bij Disney+ -
Zoë blaast de jury omver in 'So You Think You Can Dance'
Kijktip van de dag

Ziekenhuizen voeren vaker een alcoholverbod in, maar hoeveel wordt er gedronken op plaatsen waar er geen verbod geldt? Met Imke Courtois en Thomas Buffel test Dina voetbalmythes, terwijl Andy onderzoekt wat helpt tegen een lookadem. En wie laat zich digitaal misleiden?
'Ze Zeggen Dat', om 20.35 uur op VTM.



































