Provinciale Statenverkiezingen bij NPO Radio 1

donderdag 2 maart 2023

NPO Radio 1 volgt de Provinciale Statenverkiezingen en waterschapsverkiezingen op de voet. De nieuws- en sportzender is in alle provincies en bespreekt de belangrijkste landelijke en regionale verkiezingsthema's, met politici die het beleid maken en mensen die dat beleid ondervinden.

In 'NOS Nederland Kiest – Het Debat' gaan zestien fractievoorzitters uit de Tweede Kamer in debat onder leiding van Winfried Baijens en Wilma Borgman. In het debat komen onder meer wonen, migratie en vertrouwen in de politiek aan de orde. Deze thema’s worden tijdens deze uitzending ook besproken met verschillende leden van Provinciale Staten.


'NOS Nederland Kiest – Het Debat', vrijdag 3 maart van 17.00 tot 19.00 uur.

In 'Dit is de Dag in alle Staten' (EO) zijn presentatoren Margje Fikse en Tijs van den Brink elke dag in een andere provincie. Samen met mensen in het publiek bevragen ze een partijkopstuk en de provinciale lijsttrekker over de actualiteit en één groot provinciaal thema. Deze uitzending is ook live te zien op het YouTube-kanaal van NPO Radio 1 en gaat daar een half uur langer door. 'Dit is de Dag in alle Staten' behandelt op dat platform nog een tweede onderwerp dat relevant is de desbetreffende provincie.

'Dit is de Dag in alle Staten': vanaf maandag 6 maart elke werkdag tussen 18.30 uur en 19.00 op NPO Radio 1 en van 18.30 tot 19.30 uur op youtube.com/nporadio1.

Het wekelijkse NPO Radio 1-programma 'Haagse Lobby' (WNL) maakt een aantal uitzendingen met de regionale omroepen RTV Noord, RTV Oost en Omroep Brabant. Tijdens de uitzendingen behandelt presentator Martijn de Greve samen met een presentator van de betreffende regionale omroep onder meer de kloof tussen Den Haag en de regio en de stikstofproblematiek. De regionale omroepen hebben hun wortels diep in de provincie, waardoor deze onderwerpen ook door een regionale bril worden bekeken.

'Haagse Lobby': maandag 6 en maandag 13 maart van 20.30 tot 21.30 uur en ook in deze uitzending.

De vaste columnisten van 'De Nieuws BV' (BNNVARA) kennen we als de ‘Druktemakers’. Kees van Amstel, Pieter Derks, Ellen Deckwitz, Dolf Jansen en Marcel van Roosmalen delen hun scherpe mening normaal gesproken in de Hilversumse studio. Speciaal voor deze verkiezingen gaan ze nu het land in en maken reportages over klimaat, wonen, het waterschap en bereikbaarheid.

De ‘Druktemakers’ zijn van woensdag 8 tot en met dinsdag 14 maart iedere dag te horen tussen 12.30 uur en 13.00 uur in 'De Nieuws BV'.

In 'NOS Nederland Kiest – De Uitslagen' bespreken Mark Visser en Tijs van den Brink de uitkomsten van de verkiezingen met gasten en politiek duider Wilma Borgman. Ook zijn er verslaggevers in het hele land voor laatste reacties uit de provincies en van de politieke partijen.

'NOS Nederland Kiest – De Uitslagen': 15 maart van 20.30 tot 01.00 uur.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Mol' 2025

De laatste dagen van de reis brengen de finalisten door op het strand, aan de azuurblauwe Golf van Thailand. Vlak voor de finale neemt de mol nog een groot risico. Wie wordt de winnaar van het spel? En wie is de mol?

'De Mol', om 20.00 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 11:00
    De zevende dag
    13:55
    Thuis
  • 08:00
    Lentebeelden
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 11:05
    Ridder Muis
    11:15
    Toet Toet Cory Carson
  • 09:40
    Geen uitzending
    13:40
    Familie
  • 10:30
    Geen uitzending
    13:30
    B&B zoekt Lief NL
  • 09:50
    Geen uitzending
    14:30
    The Goldbergs
  • 10:00
    Geen uitzending
    14:30
    All New Traffic Cops
  • 11:00
    Melrose Place
    13:40
    Urk!
  • 10:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 11:05
    Tot op de Graat
    14:00
    Stukken van mensen
  • 10:45
    Geen uitzending
    13:15
    The Nanny
  • 10:35
    Bar Rescue
    13:10
    Undercover Boss
  • 10:35
    Property Brothers
    13:30
    Open Vuur
  • 11:05
    Past Malice: An Emma Fielding Mystery
    13:15
    Deadly Kin
  • 11:00
    Trends Talk
    14:00
    Herhalingslus
  • 10:59
    Tooldokter
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:00
    Masterclass
    13:20
    Vlaamse Klassiekers
  • 11:00
    Midsomer Murders
    07:50
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 11:05
    Below Deck
    14:00
    Hudson & Rex
  • 11:05
    Koers van de Kameraden
    14:00
    NOS Journaal
  • 10:00
    Eucharistieviering
    13:50
    De Ongelooflijke
  • 11:05
    De Eindmusical
    13:55
    De Smurfen