'KRO Spoorloos' op zoek naar kind van gewelddadige vader

zondag 13 mei 2012

Wiebe (59) hoopt via 'KRO Spoorloos' in contact te komen met het kind dat hij jaren geleden onder bedreiging van geweld heeft moeten achterlaten in Frankrijk. Jaren geleden namen Wiebe en zijn vriendin Anky tijdens de zomer een kind in huis dat afkomstig was uit een achterstandswijk in Parijs.

Het meisje, de 3-jarige Salima, wordt kort na aankomst ziek. Een arts stelt vast dat Salima zwaar ondervoed is. De arts laat doorschemeren dat hij het niet verantwoord vindt om Salima te laten terugkeren naar haar ouders. Dit leidt er uiteindelijk toe dat Salima – met instemming van haar vader en moeder – als pleegkind wordt aangenomen door Wiebe en Anky.


Om het contact met haar familie te blijven onderhouden, reizen Wiebe en Anky met enige regelmaat naar Frankrijk. Daar ontmoet Salima dan telkens haar van oorsprong Algerijnse ouders en haar twaalf broers en zussen. Het ontgaat Wiebe niet dat Salima’s familie leeft onder buitengewoon armoedige omstandigheden.

Om een definitief verblijf van Salima in Nederland mogelijk te maken, besluiten Wiebe en Anky te trouwen. Als Salima zo’n drie jaar in Nederland verblijft, wacht hen echter een buitengewoon onaangename verrassing. De Franse vader van Salima eist zijn kind op omdat hij anders de kinderbijslag dreigt mis te lopen die hij voor zijn dochter krijgt. Wiebe reist met Salima naar haar vader in Parijs, in de hoop de man op andere gedachten te kunnen brengen.

Hij komt thuis van een koude kermis. Onder bedreiging van een mes en twee gevaarlijke honden weet Wiebe het pand ternauwernood veilig te verlaten, alléén. Wiebe wordt gedwongen om Salima achter te laten, en daar voelt hij zich nog steeds erg schuldig over.

'KRO Spoorloos', maandag 14 mei om 21.20 uur op Nederland 1.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:45
    WK 2026: kick-off
    21:45
    Casa Hogar
  • 20:35
    De Afspraak
    21:25
    Whispers of the earth
  • 20:00
    Slotconcert Koningin Elisabethwedstrijd cello 2026
    22:55
    VRT NWS journaal met VGT
  • 21:10
    Huis Gemaakt
    22:25
    Telefacts Zomer
  • 20:30
    De Hygiënepolitie
    21:25
    Overtreders
  • 20:35
    Dear John
    22:30
    Departure
  • 20:35
    The Detonator
    22:20
    Wake of Death
  • 20:50
    Fair Trade
    22:50
    ER
  • 21:00
    Wat Als?
    21:25
    Tegen de Sterren Op
  • 20:10
    Stukken van mensen
    21:15
    Gert & James Zomershow: beste vrienden
  • 20:35
    Horizon Line
    22:20
    Friends
  • 20:35
    The First 48
    21:25
    Seal Team
  • 20:35
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    21:50
    Komen Eten
  • 20:30
    Snapped: Killer Couples
    21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:07
    Z-Nieuws
    21:18
    Z-Beurs
  • 21:14
    Kan ik het ook?
    22:00
    More Than A Feeling
  • 20:55
    Meat Timon
    21:30
    Ware Delicatessen
  • 21:00
    Wild Cherry
    22:00
    The Chelsea Detective
  • 20:35
    Law & Order: Special Victims Unit
    21:30
    The Resident
  • 20:35
    De reünie
    21:35
    Ons Droomproject in Wales
  • 20:30
    De oligarch en de kunstdealer
    21:25
    De dag dat
  • 20:35
    De duistere kant van Forum voor Democratie
    21:35
    Curaçao en het wonder van het WK