Sporza klaar voor WK voetbal 2026: dit mag je verwachten op tv, radio, online en VRT MAX

woensdag 10 juni 2026
Foto: Sporza - © VRT 2026

Op donderdag 11 juni gaat het WK voetbal 2026 officieel van start. Met liefst 104 wedstrijden, een uitgebreid aanbod op televisie, radio, online en sociale media, en extra aandacht voor de Rode Duivels, maakt Sporza zich op voor een van de grootste sportevenementen ooit. Dit mogen voetbalfans de komende weken verwachten.

Het WK voetbal wordt dit jaar georganiseerd in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Rode Duivels openen hun toernooi op 15 juni tegen Egypte in Seattle. Daarna volgen wedstrijden tegen Iran en Nieuw-Zeeland. De finale wordt op 19 juli afgewerkt in New Jersey.


Dagelijkse WK-omkadering op VRT 1
Sporza pakt tijdens het WK uit met een uitgebreide studio-omkadering vanuit een multifunctionele studio. Maarten Vangramberen, Karl Vannieuwkerke en Ruben Van Gucht presenteren de voor- en nabeschouwingen van de wedstrijden van de Rode Duivels en de belangrijkste affiches van het toernooi.

Analisten als Imke Courtois, Wesley Sonck en Gert Verheyen zorgen voor deskundige analyses en duiding. Opvallend is dat de uitzendingen plaatsvinden met publiek, wat voor extra sfeer moet zorgen.

De wedstrijden in de vooravond krijgen een beperktere omkadering op VRT Canvas en VRT MAX. Commentatoren Peter Vandenbempt en Filip Joos zijn ter plaatse aanwezig bij de wedstrijden van de Rode Duivels.

Rode Duivels van dichtbij gevolgd
Sporza stuurt ook een uitgebreide ploeg naar het basiskamp van de nationale ploeg in Seattle. Tess Elst, Jonas Van De Veire, Tom Boudeweel en Wouter De Smet brengen dagelijks verslag uit vanuit het hart van het Belgische kamp.

Daarnaast verschijnt er elke ochtend een WK-magazine met samenvattingen van alle wedstrijden en het laatste nieuws rond de Rode Duivels. Dat is te bekijken op VRT 1, VRT MAX en Sporza.be.

Radio 1 zet volop in op WK-beleving
Ook op Radio 1 krijgt het WK een prominente plaats. De avondwedstrijden en de duels van de Rode Duivels worden uitgebreid gevolgd. Presentatoren Steffy Merlevede, Evelyn De Backer, Jeroen Guns en Niels Van Duyse begeleiden de luisteraars doorheen het toernooi.

Daarnaast lanceert Radio 1 het dagelijkse programma 'WK-tribune'. Tussen 9 en 10 uur brengt Dorianne Aussems reportages, verhalen, analyses, weetjes en verrassende invalshoeken over het WK.

Sporza.be en podcasts houden fans continu op de hoogte
Online profileert Sporza zich opnieuw als dé bestemming voor voetbalfans. Via Sporza.be en VRT MAX kunnen supporters live wedstrijden volgen, hoogtepunten bekijken en het laatste nieuws lezen.

Met 'De 6 van Mercedes' krijgen fans elke ochtend een overzicht van alles wat zich tijdens de voorbije WK-nacht heeft afgespeeld.

Ook de podcast 'Sporza WK Daily' keert terug. Jonathan Metdepenninghen en Gil Meulemans vatten daarin dagelijks alle ontwikkelingen samen en spreken met commentatoren Peter Vandenbempt en Filip Joos.

Nieuwe initiatieven voor jongere voetbalfans
Sporza kiest tijdens dit WK nadrukkelijk voor extra digitale formats. Zo trekken Mohsin Abbas en Dorianne Aussems met de 'Sporza supporterszetel' door Vlaanderen op zoek naar de ultieme voetbalbeleving bij supporters van de Rode Duivels en andere WK-landen.

Daarnaast lanceert Sporza voor het eerst live watchalongs op YouTube. Tijdens nachtwedstrijden kunnen fans samen met hosts Yung Mavu en Hakim Chatar de wedstrijden volgen, reageren en meepraten via de chat. Het format richt zich vooral op een jonger publiek dat sport beleeft via online platformen en creators.

Pronostiek, audiodescriptie en AI-ondertiteling
Ook naast de wedstrijden zelf voorziet Sporza extra diensten voor kijkers. Via de WK-pronostiek kunnen supporters voorspellingen invullen en vrienden uitdagen.

Voor blinden en slechtzienden wordt audiodescriptie aangeboden bij alle wedstrijden van de Rode Duivels, de halve finales en de finale. Daarnaast worden alle 104 WK-wedstrijden voorzien van ondertiteling. Voor 57 wedstrijden maakt Sporza daarbij gebruik van AI-ondertiteling, voornamelijk tijdens de nachtelijke uitzendingen.

Hele VRT in WK-sfeer
Niet alleen Sporza staat in het teken van het WK. Ook Radio 2, Studio Brussel, MNM en Ketnet besteden uitgebreid aandacht aan het toernooi met reportages, speciale programma's en gasten.

Door het drukke speelschema verhuist het VRT NWS Laat Journaal tijdelijk naar Ketnet en VRT MAX. Ook 'Terzake' wijkt tijdens het WK uit naar de webstudio, terwijl 'De Afspraak' vanaf 10 juni tijdelijk verdwijnt.

Met een ongeziene hoeveelheid live voetbal, analyses, reportages, podcasts, digitale formats en radio-uitzendingen wil Sporza de komende weken het kloppende hart van het WK voetbal 2026 worden voor alle Vlaamse voetbalfans.



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ruben Nicolai met 'Ik Weet Er Alles Van' op VTM

Zes kandidaten, zes unieke passies. Terwijl de inzet stijgt en de kandidaten strijden om de overwinning, draait alles om strategie, vertrouwen en de juiste keuzes. Wie houdt het hoofd koel tot het einde? Dingen mee naar de geldprijs: Erwin uit Rotterdam (met als specialiteit Amerikaanse popcultuur), Kimberly uit Rucphen (topografie), Jeffrey uit Gelderland (Studio 100), Johanna uit Drenthe (Spanje), Ilias uit Maasmechelen (groenten en fruit), Mina uit Antwerpen (romcoms), Gert uit Dilbeek (atletiek), Inge uit Brasschaat (kerst), Julian uit Delft (Japan) en Leila uit Groningen (honden).

'Ik Weet Er Alles Van', om 21.15 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:50
    De jaren 90 voor tieners
    21:45
    Eyecatchers
  • 19:45
    Sporza: EK Atletiek 2026
    22:55
    Io capitano
  • 20:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 21:15
    Ik Weet Er Alles Van!
    22:00
    Telefacts Zomer
  • 21:15
    Will Trent
    23:00
    9-1-1: Lone Star
  • 20:30
    Green Lantern
    22:25
    Chaos Walking
  • 20:35
    Sniper: Assassin's End
  • 21:35
    La Brea
    22:25
    ER
  • 21:05
    Raf en Ronny
    21:40
    Tegen de Sterren Op
  • 20:35
    Komen Eten bij De Verhulstjes
    21:40
    Blind Gekocht NL
  • 20:35
    The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2
    22:40
    Friends
  • 20:35
    Spiders 3D
    22:15
    Leverage: Redemption
  • 21:30
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    22:45
    Komen Eten
  • 21:20
    World's Most Evil Killers
  • 21:25
    Z-Nieuws
    21:36
    Z-Beurs
  • 21:32
    Zelf gedaan, goed gedaan
    22:55
    Sorry Music Classics
  • 21:30
    Meat Timon
    22:00
    KLAAR IN 20 minuten
  • 21:00
    The Good Ship Murder
    21:55
    Grantchester
  • 20:35
    A Murder at the End of the World
    21:50
    Prison Break
  • 21:25
    AVROTROS Triviant
    22:15
    Goedenavond Nederland
  • 21:20
    Keurmeesters
    22:00
    Nieuwsuur
  • 19:50
    NOS Sport: EK Atletiek 2026
    23:20
    Yorkshire Air 999