'De Kist' kerst- en oudejaarsspecial: gesprekken over hoop, verlies en moed

donderdag 25 december 2025
Foto: © EO 2025

In een wereld die voor veel mensen onrustig en donker aanvoelt, maakt EO-presentator Kefah Allush speciaal in de laatste dagen van het jaar ruimte voor gesprekken over troost, licht en hoop.

In twee bijzondere specials van 'De Kist', dat dit jaar een vijftienjarig jubileum viert, ontmoet hij rond de feestdagen vrouwen die het leven met de dood van dichtbij hebben leren kennen.


De Kist oudejaarsspecial | maandag 29 december
Op 4 december werd Astrid Holleeder zestig jaar, een mijlpaal die voor haar lange tijd allesbehalve vanzelfsprekend was. De afgelopen tien jaar leefde zij buiten het zicht van de buitenwereld, onder voortdurende dreiging en in stilte. Tot zij afgelopen zomer een ingrijpend besluit nam: niet langer vluchten, maar weer zichtbaar worden.

In deze oudejaarsspecial van 'De Kist' blikt Astrid terug op een allesbepalend jaar waarin zij haar plek in het publieke leven terugnam, terwijl de dreiging nooit volledig verdween. Ze vertelt over de offers die zij bracht als moeder en oma, over gemiste momenten die niet meer zijn in te halen, en over het meest pijnlijke afscheid: dat van haar moeder.

Kefah Allush: 'Voor Astrid Holleeder was 2025 het jaar van haar wedergeboorte. Met haar terugkijken op dat jaar en de tien jaren dat ze zat ondergedoken, maakte grote indruk op me. Astrid ontroerde me.'

Het gesprek raakt aan grote levensvragen over vrijheid, angst en verantwoordelijkheid. Wat vraagt het om je stem te blijven gebruiken als zwijgen veiliger lijkt? En wat betekent het om, ondanks alles, te kiezen voor leven?

De Kist kerstspecial | vrijdag 26 december
In de kerstspecial van 'De Kist' brengt EO-presentator Kefah Allush drie bijzondere zangeressen samen: Maaike Ouboter, Anneke van Giersbergen en Frédérique Spigt. In een intieme setting delen zij persoonlijke verhalen en muziek over nieuw leven, afscheid en verbondenheid.

'Met deze kerstspecial komt een langgekoesterde droom van mij uit', vertelt Kefah. 'Ik wilde al heel lang iets muzikaals maken rond de thema’s roost en rouw. Ik ben trots en dankbaar deze drie geweldige vrouwen wilden meewerken. Frédérique Spigt zingt een lied dat zij schreef voor haar moeder, dertien jaar na haar eerdere bezoek aan 'De Kist'.'

Maaike Ouboter brengt Ik heb je vast, een nummer geschreven voor haar pasgeboren zoon. Anneke van Giersbergen zingt een nummer over verlies en verbondenheid. En als kers op te taart deelt radio-dj Gerard Ekdom twee kerstklassiekers die hem – en de gasten – meenemen naar hun jeugd.

Deze kerstaflevering van 'De Kist' laat zien hoe verdriet niet wordt weggeduwd, maar ruimte krijgt en kan uitgroeien tot troost en betekenis.

'De Kist kerstspecial' is vrijdag 26 december om 20.55 uur te zien bij de EO op NPO 2.

'De Kist oudejaarsspecial: het jaar van Astrid Holleeder' is maandag 29 december om 19.40 uur te zien bij de EO op NPO 2.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Door de Bomen' - Joke Devynck (VRT 1)

Joke Devynck stapt het bos in op een vreemd moment in haar leven. Tien dagen eerder stond de tijd voor haar stil toen haar papa plots overleed. Nog geen twee jaar na het verlies van haar mama voelt ze zich voor het eerst in haar leven een wees. De natuur zet haar zintuigen op scherp en in de stilte van het bos vindt ze de rust om haar diepe verdriet toe te laten. Maar door de milde herinnering aan haar vrije kindertijd overvalt haar vooral een gevoel van grote dankbaarheid.

'Door de Bomen', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 19:00
    VRT NWS journaal 19u
    19:45
    Iedereen zomert
  • 18:25
    Wakker in Paraguay
    19:10
    De Campus Cup
  • 19:05
    De Raad van Soekie
    19:20
    Dance Academy
  • 19:00
    VTM Nieuws
    19:55
    Het Weer
  • 18:45
    Interlandvoetbal Mannen
    20:25
    Te Land Ter Zee En In De Lucht
  • 18:40
    Home Economics
    19:10
    The Simpsons
  • 18:40
    Ultimate Police Interceptors
    20:35
    The Rundown
  • 18:25
    ER
    19:10
    S.W.A.T.
  • 18:20
    Sturm der Liebe
    19:15
    De keuken van Sofie
  • 17:50
    Blind Gekocht
    19:15
    De Container Cup
  • 18:45
    The Rookie
    19:40
    FBI: International
  • 18:40
    Storage Wars
    19:40
    Lost Car Rescue
  • 18:45
    Next Level Chef
    19:45
    Chateau Meiland: En Route
  • 18:45
    Killer at the Crime Scene
    19:40
    Snapped
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 19:04
    Zo doe je het!
    19:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 18:45
    Open Vuur
    19:35
    Wordt aangekondigd
  • 18:10
    Death in Paradise
    19:15
    Father Brown
  • 18:50
    Grey's Anatomy
  • 19:05
    Eva
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 19:05
    BinnensteBuiten
    19:50
    Met het Mes op Tafel
  • 19:00
    NOS Jeugdjournaal
    19:25
    First Dates