'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' is zondag in Maastricht

Presentatoren Erik Dijkstra en Frank Evenblij praten daar onder meer over de spektakelmusical 'De Bokkenrijders' die daar komende week in première gaat. Regisseur Servé Hermans en hoofdrolspelers Suzan Seegers en Buddy Vedder schuiven aan om te vertellen over de laatste voorbereidingen.
Het is bijna vijf jaar geleden dat verschillende wijken van de stad werden bedreigd door de razendsnel gestegen Maas. Halsoverkop moesten bewoners worden geëvacueerd. Hoe werd dat toen beleefd? En welke maatregelen worden genomen om Maastricht tegen hoogwater te beschermen? Volkszangeres Beppie Kraft, de Maastrichtse koningin van het carnaval, is te gast. Ze wordt volgende week 80 en staat al bijna 70 jaar op de bühne. Beppie speelt nog altijd de zalen plat met hits als In d’n hiemel en Iech bin zoe verleef en viert haar 80e verjaardag binnenkort in het theater.
L1-journalist Christianne Schreuder vertelt over haar grote primeur van een paar maanden geleden en hoe die een bijzondere wending nam. De vondst van het mogelijke graf van musketier d’Artagnan in een Maastrichtse kerk door archeoloog Wim Dijkman en zijn recente arrestatie en vrijlating. Marjon Savelsberg doet onderzoek naar de oehoes in de Enci-groeve bij Maastricht. Zij kent de imposante uilen zo goed dat ze hun individuele roep herkent en daardoor ontdekte ze onlangs dat een mannetjesoehoe twee vrouwtjes heeft bevrucht. De duurste straten van Maastricht liggen in het Stokstraatkwartier. Tot de eerste helft van de 20e eeuw was dat een krottenwijk. De gemeente dwong de bewoners te verhuizen en gaf velen het stempel 'idioot' of 'imbeciel'. Maandag gaat de burgemeester in gesprek met oud-bewoners over die zwarte bladzijde in de geschiedenis.
In de rubriek 'Meer Vrouw op Straat' een pleidooi van redacteur Els Knaapen voor een bijzondere vrouw die in de gemeente Maastricht een straatnaam verdient. De livemuziek wordt verzorgd door Mercy Jones & The Benefits.
'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke', zondag 31 mei tussen 19.00 en 21.00 uur bij BNNVARA op NPO Radio 1.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Rachel Rosier presenteert 'Adieu! Volgende kaart'
- Europese publieke omroepen bundelen krachten rond sterke fictie voor kinderen
- Vijf Noord-Europese omroepen starten samenwerking voor nieuwe fictieseries voor kinderen
- Kijkcijfers: maandag 15 juni 2026
- 'Top Gear'-legendes keren terug naar Play met 'The Grand Tour'
- 'NPO Cultuur' met Rachel Pouwer op Oerol Festival
- Dit zie je maandag in 'Opsporing Verzocht'
- Ontdek de zomerprogrammering van de Proximus-zenders
- Zoete triomfen en bittere teleurstellingen in 'The Great British Bake Off'
- Maandag in 'Close Up': Kho Liang Ie, ontwerper van zijn tijd
- JOE-dj Coen Swijnenberg maakt opwachting in 'Gooische Vrouwen' na bodywarmer-vergelijking
- Radio 2 Eregalerij eert Bart Peeters en Dana Winner voor hun leven vol muziek
- Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' op JOE
- 'Dijkstra & Evenblij ter Plekke' vanuit Weesp
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Kijk het sluitstuk van 'Heartstopper' in juli op Neflix! -
Cupido raakt als nooit tevoren in 'B&B Zoekt Lief' -
Ruben Van Gucht openhartig in 'Viva La Vida' -
Kijk 'Suzan & Freek: We Vieren Het Leven' nu bij VTM GO+ -
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen'
Kijktip van de dag

Een Britse jongen van negentien Jay Slater, wil naar een festival op Tenerife. Tijdens de feestelijkheden raakt hij vermist. Zijn vrienden alarmeren de politie. En dan begint een hele lijdensweg voor de familie. Leeft hij nog? Is hij gestorven? Is er kwaad opzet in het spel of is er een ongeluk gebeurd?
'Telefacts Zomer', om 22.15 uur op VTM.



































