Nieuwe reeks 'Z-Water' brengt klimaatrobuuste investeringen in België in kaart

In de nieuwe, zesde reeks van 'Z-Water' focust Kanaal Z op recente investeringen om onze maatschappij voor te bereiden op klimaatverandering. De zender werkt daarvoor nauw samen met VLARIO, het overlegplatform & kenniscentrum voor rioleringen- en afvalwaterzuiveringssector in Vlaanderen.
Ook verschillende experten komen aan het woord om de maatschappelijke relevantie – en urgentie – van een preventief en duurzaam waterbeleid te onderstrepen.
De voorbije zomer toonde andermaal aan hoezeer het klimaat verandert. Op tal van plekken in Europa braken hittegolven uit en leidde aanhoudende droogte tot hevige branden. Ook in België blijven de uitdagingen groot om de inrichting van openbare ruimte, tuinen en bedrijventerreinen klimaatrobuust te maken en duurzamer met water om te springen.
In de nieuwe, zesde reeks van 'Z-Water' focust Kanaal Z op de recentste investeringen en inspanningen die lokale overheden, rioolbeheerders, watermaatschappijen en bedrijven leveren.
Zuivering van afvalwater
Op dinsdag 5 september trapt Z-Water af met een uitzending over de Europese regelgeving en de update van de 30 jaar oude Richtlijn Stedelijk Afvalwater. Afvalwater opvangen, zuiveren en hergebruiken vormt een belangrijke stap in een beter, integraal waterbeheer.
'Een duurzaam afvalwaterbeheer is een belangrijke hefboom om het globale waterverbruik te doen dalen.'
Bescherming tegen overstromingen
Daarnaast lopen er tal van initiatieven om Vlaanderen voor te bereiden op de gevolgen van klimaatverandering, gestimuleerd door de Blue Deal van de Vlaamse Overheid. 'Z-Water' trekt naar de kust, waar grootschalige werkzaamheden aan de gang zijn om het hinterland te beschermen tegen de stijging van de zeespiegel en toekomstige overstromingen. Komt ook aan bod: het natuurgebied De Liereman in Oud-Turnhout, waar gerichte ingrepen leiden tot ecologisch herstel van het veengebied.
'De ‘Blue Deal’ van de Vlaamse Overheid bereidt ons voor op de gevolgen van klimaatverandering, zoals overstromingen door de stijgende zeespiegel.'
Duurzaam waterbeheer
Tot slot toont de reeks ook tal van innovatieve projecten uit de riool- en afvalwaterzuiveringssector die bijdragen aan duurzamer waterbeheer, zoals specifieke waterrecuperatie- en opvangtechnieken of aquathermie. Er komen meerdere experts aan het woord om toe te lichten waarom efficiënt omspringen met water en waterrecuperatie een absolute noodzaak is.
'Z-Water' is vanaf 5 september elke dinsdagavond vanaf 20.00 uur te zien op Kanaal Z of via https://trends.knack.be/kanaal-z/.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- Zanger Jaap Reesema presenteert 'Sing With Me'
- Kijkcijfers: woensdag 10 juni 2026
- Nieuw programma 'Mischa en de mannen die het beter weten' bij AVROTROS
- Kijk 'Wild Vacation Rentals' nieuw op HGTV
- Dit zijn de winnaars van 'Huis Gemaakt 2026'
- VRT 1 trapt WK 2026 af met vooruitblik en bijzondere terugblik naar Mexico 1986
- Wat gebeurt er achter de schermen bij Forum voor Democratie?
- EO-documentaire 'Generatie Gebed – Wat bezielt Gen Z?' onderzoekt waarom steeds meer jongeren kiezen voor geloof
- 'Curaçao en het wonder van het WK': wat betekent het WK voor Curaçao?
- Vanavond in 'Opsporing Verzocht'
- '3FM Serious Request' komt in actie voor de Nederlandse Brandwonden Stichting
- JOE slingert positiviteit de ether in met 'JOE Oranjedag' voor een winnend Oranje
- TOPradio deelt elke dag 1.000 euro tankbudget uit
- 'Dijkstra & Evenblij Ter Plekke' vanuit de Kunstkerk in Dordrecht
- Dit hoor je zondag in 'Vroege Vogels' op NPO Radio 1
Multimedia SPOTLIGHT
-
Eén week voor het WK HYROX stijgt de spanning bij Ward Lemmelijn -
Sherlock is verdwenen! -
Bent Van Looy te gast in 'Viva 50' -
'Telefacts Zomer' deze week in het kielzorg van rapper Ye -
Daan heeft kopzorgen in 'Blind Gekocht' -
Mathias gaat uit de kleren in 'Heel Mijn Hart' -
'Medisch Centrum West' is terug bij VTM -
De trailer voor de seizoensfinale van 'Thuis' is er! -
Alex Agnew duikt in het universum van David Bowie op JOE Gold -
Play lanceert microdrama’s -
'Single Mom Candice' nieuw op VTM GO -
Maaike Cafmeyer zonder taboes in 'A-typisch' -
Kijk de trailer van '2DEZIT' seizoen 5! -
De Meilandjes klinken op nieuw Italiaans verbouwavontuur -
Bloedhete tango in finale van 'So You Think You Can Dance' -
Wie wint 'So You Think You Can Dance'? -
Herbeleef seizoen 10 van 'The Voice' in drie minuten -
Erik Van Looy kondigt eerste namen aan van 'De Slimste Mens ter Wereld' -
VTM haalt 'Expeditie Robinson' terug naar Vlaanderen! -
Belle Perez komt naar De Foute Party -
Viktor Verhulst brengt laatste brieven aan Samson terug -
Maak het mee! De seizoensfinale van 'Familie' -
'Ex On The Beach: Double Dutch' exclusief te zien op Streamz -
Kijk eerste beelden van nieuw seizoen 'Ex on the Beach: Double Dutch' -
Laura krijgt het moeilijk in 'Huis Gemaakt' -
Jade Mintjens in gloednieuw Play-programma 'Jade & de Belgen' -
'Ze Zeggen Dat' Dina Tersago nog nooit zo gestrest was -
'Heel Mijn Hart' toont een emotionele onthulling -
'Spider-Noir' nieuw te zien op Prime Video -
'RAUW': een openhartig portret van sterrenchef Nick Bril
Kijktip van de dag

Liveverslag van Mexico - Zuid-Afrika, wedstrijd op speeldag één in groep A van het WK voetbal 2026 in de VS, Mexico en Canada, vanuit het Mexico City Stadium in Mexico-Stad, Mexico. Presentatie: Karl Vannieuwkerke. Commentaar: Peter Vandenbempt.
'Sporza: FIFA WK voetbal 2026', om 20.20 uur op VRT 1.



































