Dina Tersago breekt: tranen en ongeloof na onthullend TikTok-onderzoek in 'Ze Zeggen Dat'

zondag 11 mei 2025
Foto: VTM - © DPG Media 2025

Nooit eerder zag je Dina Tersago zo emotioneel als in de tweede aflevering van 'Ze Zeggen Dat', op maandag 12 mei bij VTM. Ze is helemaal onder de voet door haar onderzoek naar TikTok. Dat draait om de vraag: moet TikTok 'kinderen niet toegelaten' worden, en de bevindingen zijn onthutsend.

TikTok is razend populair bij jongeren. Zo spenderen Vlaamse 16- tot 24-jarigen maar liefst 80 minuten per dag aan de Chinese app. Dat is meer tijd dan ze samen aan Instagram, Facebook, WhatsApp en Messenger besteden. Wereldwijd heeft TikTok maar liefst 1,4 miljard gebruikers. Maar met de immense populariteit, groeit ook de kritiek. Zo vreest de Europese Commissie dat de inhoud niet goed gecontroleerd wordt en bovendien zou TikTok verslavend zijn, door het algoritme dat te goed werkt. En gevaarlijk, omdat de gepushte video’s niet altijd over katjes en bloemschikken gaan, met risico’s voor de mentale en fysieke gezondheid van de - vaak jonge - gebruikers tot gevolg.

Nadat ze door de 2 Vlaamse TikTok-fenomenen Elias Verwilt en Stien Edlund wegwijs wordt gemaakt in de wereld van TikTok, onderzoekt Dina Tersago of de huidige minimumleeftijd van 13 jaar om een account te mogen aanmaken de juiste is. Ze Zeggen Dat maakte ‘TikTok The Movie’: een film met beelden die tien 13-jarigen, die voor het experiment een week lang 80 minuten per dag actief waren op TikTok, door het algoritme aangeboden kregen.

Tijdens de première van de film lopen de emoties bij de 13-jarigen en hun ouders zo hoog op dat sommige van hen vroegtijdig de zaal verlaten. En ook Dina zelf houdt het niet droog, nadat er tal van TikTok-filmpjes over mentaal welzijn en automutilatie passeerden. ​
​​
​Moet TikTok ‘kinderen niet toegelaten’ worden? Als het van dit onderzoek afhangt, zijn zelfs de 13-jarigen daar heel duidelijk over.

Bekijk hier een preview van deze case:



 

Ook nog in de tweede aflevering van Ze Zeggen Dat: Zijn ganzen de beste waakhonden (Dimitri Leue kan ervan meespreken), moet je gestudeerd hebben om een blauwe zak te vullen, en klopt het dat je elke week een bankkaart opeet?

'Ze Zeggen Dat', maandag 12 mei om 20.40 uur bij VTM.

Ze Zeggen Dat op tv
Zondag 18 mei 2025 om 23u15  »
VTM
Sociale media worden steeds meer bekritiseerd, vooral als het gaat om kinderen. Dina maakte een film die uitsluitend bestaat uit beelden van TikTok om te onderzoeken of de minimumleeftijd van dertien jaar wel voldoende is.
Maandag 26 mei 2025 om 20u40  »
VTM
Andy en Dina onderzoeken of jongeren nog steeds makkelijk vapes kunnen verkrijgen, ondanks de nieuwe wetgeving die wegwerpvapes verbiedt. Andy verzamelt vapes op scholen voor analyse, terwijl Dina met minderjarigen undercover vapes probeert te kopen.
Zondag 25 mei 2025 om 23u20  »
VTM
De helft van de Belgische lgbtq+'ers durft niet hand in hand te lopen. Dina test hoe gegrond die angst is door verschillende homokoppels hand in hand naar voetbalwedstrijden te sturen.
Dinsdag 27 mei 2025 om 17u10  »
VTM
Andy en Dina onderzoeken of jongeren nog steeds makkelijk vapes kunnen verkrijgen, ondanks de nieuwe wetgeving die wegwerpvapes verbiedt. Andy verzamelt vapes op scholen voor analyse, terwijl Dina met minderjarigen undercover vapes probeert te kopen.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play6 logo

De nieuwe, vrouwelijke burgemeester van een Noord-Amerikaanse stad wil het politiekorps uitbreiden. Bij gebrek aan rekruten wordt de toelatingsprocedure versoepeld: voortaan mag iedereen zijn kandidatuur indienen. Er komt dan ook heel wat gespuis op de vacatures af. De toekomstige agenten hebben totaal geen respect voor hun instructeurs Harris en Callahan.

'Police Academy', film uit 1984 met oa. Steve Guttenberg, om 20.35 uur op Play 6.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 01:00
    Villa Politica
    13:55
    Thuis
  • 22:54
    Het weer (laat)
    06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 00:05
    Geen uitzending
    08:00
    Nachtwacht
  • 01:05
    Bar Goens
    13:40
    Familie
  • 00:00
    Blind getrouwd: Australië
    08:00
    Geen uitzending
  • 00:55
    The Big Bang Theory
    11:50
    Geen uitzending
  • 00:15
    De nachtbrigade
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:05
    The X-Files
    13:55
    Yellowstone
  • 00:50
    SOS Piet
    06:00
    Joe
  • 00:25
    De Tafel van Gert
    13:50
    Stukken van mensen
  • 00:45
    Neighbours: A New Chapter
    10:05
    Geen uitzending
  • 00:15
    Scorpion
    14:00
    Lost Car Rescue
  • 00:20
    Love Island NL
    14:00
    Zoete Zonde
  • 00:55
    Castle
    13:25
    Deadly Kin
  • 00:24
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 00:00
    Oh What A Night
    08:00
    Een Uur Sorry Music
  • 01:00
    De wereld op je bord
    13:55
    Lekker Lang Leven
  • 00:45
    Beyond Paradise
    07:45
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 00:40
    NCIS: Los Angeles
    14:00
    Hudson & Rex
  • 01:05
    Bar Laat
    14:00
    NOS Journaal
  • 00:15
    Mahler Festival 2025
    13:26
    De middag van 2000
  • 01:00
    Welmoed en de Bevroren Eitjes
    14:00
    De Smurfen nieuw