Nieuwe reeks 'Hacked' laat zien hoe kwetsbaar we allemaal zijn in de digitale wereld

Cyberaanvallen zijn allang geen ver-van-ons-bedshow meer. Wie het nieuws volgt of dagelijks gebruikmaakt van websites, apps en digitale tools, weet hoe kwetsbaar onze online wereld is.
In het nieuwe programma 'Hacked' wordt die realiteit scherp in beeld gebracht en wat de gevolgen daarvan zijn. Het programma volgt een team van twee ethische hackers, een cyberexpert en een tech-journalist die proberen binnen te dringen in de netwerken van invloedrijke bedrijven. Hun missie is duidelijk: digitale kwetsbaarheden blootleggen vóór criminelen dat doen.
Wat begint als een test, legt vaak verrassend eenvoudige zwakke plekken bloot — zowel in technologie als in menselijk gedrag. 'Hacked' toont hoe organisaties én ook individuen dagelijks risico lopen, vaak zonder het te beseffen. Tegelijkertijd biedt de reeks een unieke inkijk in de wereld van ethisch hacken en maakt het cyberveiligheid tastbaar en urgent voor iedereen.
Kenneth Dée - tech-journalist
Kenneth is al bijna 20 jaar tech-journalist bij HLN en VTM Nieuws, waar hij zich specialiseert in technologie, cybercriminaliteit en privacy. Elke dag brengt hij complexe digitale thema’s dichter bij het brede publiek. In zijn artikels en reportages belicht hij de impact van nieuwe technologieën en digitale dreigingen op ons dagelijks leven. Kenneth vertaalt technologische evoluties naar concrete gevolgen voor gewone mensen. Binnen het team is Kenneth de schakel tussen de ethische hackers en de bedrijven. Hij maakt technische inzichten begrijpelijk voor bedrijven en kijkers, zodat risico’s en aanbevelingen helder zijn voor iedereen.
Cedric De Vroey - ethisch hacker
Cedric is ethisch hacker en oprichter van het N0B0T Ethical Hacking Team. Met zijn team test hij op een verantwoorde manier de digitale weerbaarheid van organisaties door hun systemen te hacken én hen daarna te helpen zich beter te beschermen tegen cyberdreigingen. Dagelijks brengt hij kwetsbaarheden aan het licht bij diverse organisaties: van lokale besturen tot de Vlaamse overheid, en zelfs bij particulieren. Volgens Cedric is geen enkel systeem volledig veilig en bestaat er altijd wel ergens een onverwachte zwakke schakel — technisch of menselijk. Voor hem is de vraag dan ook niet of een organisatie gehackt wordt, maar wanneer. Cedric wil niet alleen beveiligingslekken oplossen, maar ook het bewustzijn vergroten over digitale veiligheid en de rol van menselijk gedrag.
Keanu Nys - ethisch hacker
Keanu is altijd gefascineerd geweest door computers. Hoewel hij geen IT-richting volgde, leerde hij zichzelf programmeren en hacken. Nu is hij informatiebeveiligingsonderzoeker en Head of Offensive bij Spotit. Dat bedrijf bouwt en beheert cybersecurity- en netwerkstrategieën voor organisaties van verschillende grootte: van kleine KMO’s in België tot grote internationale ondernemingen. Daarnaast is hij de maker van GraphSpy, een securitytool die door ethische hackers internationaal gebruikt wordt om Microsoft-omgevingen te onderzoeken. Met technische diepgang, nieuwsgierigheid en een praktische aanpak bouwt Keanu aan weerbare systemen en helpt hij organisaties hun digitale kwetsbaarheden te vinden en te dichten.
Veerle Peeters - cyberexpert
Veerle is criminologe en expert in cybersecurity awareness. Haar fascinatie voor menselijk gedrag liet haar inzien dat technologie pas werkt wanneer mensen mee evolueren. Daarom richtte ze CybHERstrong op, een consultancybedrijf dat cybersecurity vertaalt naar menselijke taal en aansluit bij dagelijkse gewoontes. Ze maakt digitale veiligheid toegankelijk, begrijpelijk, tastbaar en zelfs leuk. Met herkenbare voorbeelden en praktische handvatten brengt ze complexe thema’s tot leven en vergroot ze de bewustwording rond digitale weerbaarheid en cybercrime — voor zowel bedrijven als gezinnen.
Het programma 'Hacked' is een productie van Banijay in opdracht van Streamz. 'Hacked' telt 3 afleveringen die vanaf 26 maart wekelijks exclusief te zien zijn op Streamz.
https://www.streamz.be/
Meer artikels over Streamz
Meer artikels over Banijay Belgium
DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)
volledig dossier- De verleiding lonkt: dít zijn de verleid(st)ers van 'Temptation Island'
- Dan keert 'Blind Gekocht' terug op Play
- Tien nieuwe amigo’s, één Mol: dit zijn de kandidaten van ‘De Mol’ seizoen 14
- Wie laat zich verleiden? Ontmoet de koppels van 'Temptation Island'
- 'De Trein' neemt kijkers mee op een exclusieve rit achter de schermen van NMBS
- De dames zetten de toon voor een nieuw seizoen vol drama in 'The Real Housewives of Antwerp'
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Bekende Vlamingen zonder filter geïnterviewd door mensen met autisme in nieuwe reeks ‘A-typisch’
- Nieuwe reeks 'Hacked' laat zien hoe kwetsbaar we allemaal zijn in de digitale wereld
- 'Groenland is van Ons': nieuwe humaninterestreeks met Karine Claassen
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- 'Geweld' thema van Zapp Doorbreekt 2026
- VRT kondigt nieuwe topfictie aan via Europese samenwerking
- Proximus lanceert nieuwe zender Pickx Crime op 1 april
- Kamal Kharmach deelt zijn kennis in 'Andermans Zaken' op VRT 1
- Onderwijseditie 'The Passion' brengt paasverhaal dichter bij jongeren
- Wantrouwen bereikt hoogtepunt in finale 'De Box': 'Hoe naïef kan je zijn?'
- Vrijdag in 'Meldpunt Actueel': thuiszorgmedewerker vogelvrij voor agressie bij cliënt thuis
- Vader die zijn overleden zoon 8 weken lang in bed liet liggen, getuigt in 'Justice For All'
- 'Zembla' donderdag over afbouw gesloten jeugdzorg
- Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen
- Q-luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens en wint daarmee 'De Jacht op Vincent Live'
- Primeur op Paaspop: Qmusic presenteert de Q-rooftop bar met intieme rooftop sessies en live radio
- VRT reageert op de heisa rond filmpje van Studio Brussel-presentatoren
- FunX Awards 2026: Edison-winnaar CHO, Kaya Imani en Qlas treden op
- Ruud de Wild tijdelijk afwezig op NPO Radio 2
Multimedia SPOTLIGHT
-
Wie wordt de winnaar van 'De Box'? -
Check de eerste teaser van 'Harry Potter en de Steen der Wijzen' -
Luisteraar Nathalie vindt Q-dj Vincent Fierens -
Dit zie je woensdag in 'Justice For All' -
'Strijder' van Arjen Lubach is binnenkort te zien op Streamz -
Dit zijn de nieuwe 'Celebrity MasterChefs'! -
Jo Vally laat deelnemers van 'De Box' een toontje lager zingen -
Joost Klein breekt de regels in 'The Voice van Vlaanderen' -
'Blind Gekocht' is terug! -
Deze familie wint de finale van 'Konvooi' -
Dit zijn de 10 kandidaten van 'De Mol' seizoen 14 -
HBO Max lanceert teaser van DC Studios-serie 'Lanterns' -
Kijk 'The Comeback' seizoen 3 op HBO Max -
Bockie en Jeroom pranken elkaar nog eens goed in finale 'Konvooi' -
Dansende vuilnisman Yusri grijpt zijn kans in 'SYTYCD' -
Carlo Bonte kan Olga Leyers niet bekoren -
De prijs van de De Jacht op Vincent Live is pure luxe -
Zita Wauters verrast vader Koen in 'The Voice' -
Ontdek de trailer van 'The Chestnut Man: Hide and Seek' -
Jean-Marie Pfaff verrast een Griekse taxichauffeur -
Kandidaten staan voor spectaculaire uitdaging in 'De Box' -
HOO-RAY! Ray 'Albert' Verhaeghe wordt 100! -
Willy duikt (letterlijk) in de jaren '90 -
'En dan zeggen ze dat ne sjotter dom is' -
'De Trein' is een exclusieve rit achter de schermen van NMBS -
Helmut Lotti over zijn 'verborgen' huwelijk -
Jeroom en Bockie verdwalen op rond punt in Italië -
Jury 'So You Think You Can Dance' overspoeld door danstalent -
'De Mol': Tweedracht maakt macht. -
Kijk de trailer van 'Máxima', seizoen 2
Kijktip van de dag

In de finale strijden de laatste drie kandidaten om de felbegeerde overwinning. Wie kan het beste omgaan met het onverwachte? Niets is zeker, zelfs het bedrag waar ze al weken voor strijden niet. Slechts één iemand zal uiteindelijk de prijs verzilveren.
'De Box', om 20.35 uur op VTM.



































