'Door de Bomen' laat gasten weer ontsnappen aan dagelijkse druk

dinsdag 14 april 2026
Foto: VRT 1 - © VRT 2026

Het bos ontvangt zes nieuwe gasten: Herman Verbruggen, Joke Devynck, Lieve Blancquaert, Malik Mohammed, Soe Nsuki en Wim Willaert. Deze keer weten ze waaraan ze zich mogen verwachten, want in dit tweede seizoen van 'Door de Bomen' kennen ze de regels van het bos: bij aankomst gaat hun smartphone meteen achter slot en grendel, onherroepelijk de telefoonkooi in.

Zonder agenda, apps of netwerk, zonder druk van buitenaf verglijdt de tijd.


Zo ontsnappen ze drie dagen aan de dagelijkse druk om altijd en overal bereikbaar te moeten zijn. Van de digitale wereld afgesloten, openen zich onverwachts deuren die jaren geleden op slot gingen. Die klotedag van de plechtige communie, de zelfgemaakte katapult, het spijtige lot van de prijsduif, de vuist van de handtastelijke man, de verrekijker van de nonnetjes... In de tijdloze stilte van de natuur schemert door de bomen plots weer het bos.

Dinsdag 28 april: aflevering 1 – Lieve Blancquaert
Op de warmste dag van het jaar gaat Lieve Blancquaert op zoek naar wat verkoeling in de bosvijver. Het zwemmen confronteert haar met ouder worden en hoe we tegenwoordig naar ons lichaam kijken. Terug in het huisje doet een plaat van vroeger haar denken aan haar schooltijd. Het machtsmisbruik van zuster Machteld ligt aan de kiem van alles wat Lieve doet. Wanneer ze de volgende dag op het kleine pedaalorgeltje tokkelt, herinnert ze zich 'de klotedag van haar plechtige communie'. Plots komt er een ander heel oud verdriet naar boven.

'Door de Bomen', vanaf dinsdag 28 april, zes weken lang rond 20.40 uur op VRT 1 en op VRT MAX. Op dinsdag 12 mei is er geen uitzending, dan staat de eerste halve finale van het Eurovisiesongfestival gepland.


DOSSIER: Voorjaar 2026: alle plannen, alle zenders (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Celebrity MasterChef Vlaanderen' - Donnie (Play)

De tien chefs moeten zichzelf culinair voorstellen met een verfijnde smaakbom. Geen evidentie, zeker niet met het zwaard van Damocles dat boven hun koksmutsen hangt: de zwarte pin.

'Celebrity MasterChef Vlaanderen', om 21.15 uur op Play.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 16:15
    Kunnen we overeenkomen?
    17:05
    Witse
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:05
    The Office
  • 16:35
    Belfort & Lupin
    17:00
    Meisjes
  • 16:40
    Sara
    17:10
    Huis Gemaakt
  • 16:30
    Achter gesloten deuren
    17:25
    MasterChef Australië - Back to Win
  • 15:35
    Ghost Rider
    17:25
    S.W.A.T.
  • 16:20
    Cheers
    16:50
    24
  • 16:10
    Baywatch
    16:50
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:35
    De Tafel van Gert
    16:45
    Huizenjagers
  • 16:15
    This Is Us
    17:05
    Sullivan's Crossing
  • 15:45
    Doom Patrol
    16:50
    Brooklyn Nine-Nine
  • 16:20
    Love Island UK
    17:30
    A Place in the Sun
  • 16:05
    World's Most Evil Killers
  • 14:00
    Herhalingslus
    20:00
    Z-Nieuws
  • 16:35
    Het appartement
    16:55
    Dit Zijn De Classics van MENTpop-radio
  • 16:05
    Streetfood
    16:45
    De Dagschotel
  • 16:05
    Hudson & Rex
    17:00
    Death in Paradise
  • 16:00
    The Resident
    16:55
    Below Deck Down Under
  • 16:05
    Pauw & De Wit
    16:57
    Socutera
  • 16:25
    Per Seconde Wijzer
    16:51
    Politieke Partijen
  • 16:35
    Olga da Polga
    16:45
    Vilda