Play Nostalgie schrapt verkeersinfo en kiest dit najaar voluit voor muziek

maandag 26 augustus 2024
Foto: Play Nostalgie - © Play Media 2024

Play Nostalgie maakt radicale keuzes in het nieuwe radioseizoen, dat vandaag afgetrapt wordt. Voortaan hoor je er niet meer elk uur de traditionele verkeersberichten, de radiozender geeft alleen nog files mee in uitzonderlijke omstandigheden en maakt zo ruimte om nóg meer muziek te kunnen draaien. Bij Play Nostalgie hoor je de grootste hits aller tijden, met als kern 70's, 80's, 90's, de hele dag door.

Play Nostalgie is de eerste radiozender in Vlaanderen die de (verkeers)knoop doorhakt: geen minutenlange verkeersoverzichten meer van files die iedereen intussen wel weet staan én die automobilisten voor hun vertrek vaak al hebben opgezocht op hun favoriete verkeersapp op hun smartphone. Een logische keuze - anno 2024 - om nog meer centraal te zetten waar het op radio om draait: de muziek.

Bovendien hoor je om diezelfde reden het nieuws bij Play Nostalgie voortaan net vóór het uur, zodat de luisteraars het uur kunnen inzetten met hun favoriete hits.

Programmadirecteur Robin Vissenaekens: "Bij Play Nostalgie kiezen we voor wat écht telt: de grootste hits van de 70’s, 80’s, 90’s en van nu. Terwijl verkeersinfo overal te vinden is via apps en websites, focussen wij ons volledig op muziekbeleving zonder onderbrekingen. Geen ellenlange filemeldingen, maar muziek die je terugbrengt naar de mooiste momenten."

We blijven uiteraard wel de verkeersservice bieden in uitzonderlijke omstandigheden zoals in het geval van een spookrijder of een volledig afgesloten snelweg, dan zullen die files nog vermeld worden op Play Nostalgie.

Vanmorgen mocht dj Bart De Raes met zijn Team Ochtend het nieuwe radioseizoen op Play Nostalgie openen. Hij deed dat met twee nieuwe stemmen aan zijn zijde: vaste nieuwsstem Saar Van Olmen en media- en showbizzjournaliste Desna Lespinoy. Saar kan je kennen als tafelspringer bij De Tafel van Gert op Play4, Desna was tot voor kort gezicht van HLN.be en van de podcast HLN Mediawatchers.

Na de ochtendshow van Bart De Raes komt Play Nostalgie ook met vernieuwing tijdens de kantooruren, met het programma Play@Work van Sebastian Decrop, daarna Sean Dhondt en Marcia Bwarody. Sean werd vorige week papa van een prachtige dochter Mae en geniet nog even van het prille vaderschap. Tot dan vervangt Tony Talboom hem.

Met de vernieuwde radioblokken overdag wil Play Nostalgie zich nog meer richten tot de actieve luisteraar en een aangename compagnon zijn tijdens de werkdag.

Robin Vissenaekens: "Bij Play Nostalgie omarmen we de werkende luisteraar met de grootste hits, maar we gaan nog een stap verder. Voor iedereen die op zoek is naar een carrièreswitch of een nieuwe uitdaging, is er Play@work. Elke dag van 9u00 tot 10u00 helpt Sebastian Decrop een luisteraar aan een nieuwe job. Van sportleraar tot beenhouwer, van truckchauffeur tot verpleegster. Ik weet dat het een straffe missie is, maar het gaat alleszins boeiende radio opleveren."

Om de werkdag af te sluiten zijn Leen & Michaël dit seizoen opnieuw trouw op post tussen 16u00 en 19u00. Daarna is er nog Larissa Roose tot 22u00. Op vrijdag en zaterdag is er van 19u00 tot 22u00 op algemeen verzoek van de luisteraars nu twee avonden op een rij Let’s Dance, de beste dance hits uitgezocht door Tony Talboom. En tijdens het weekend zet Play Nostalgie vol in op de 70’s, 80’s en 90’s, met de grootste hits uit die decennia non-stop op je radio.

Play Nostalgie start het nieuwe seizoen ook meteen met een straffe actie: de Song van €1000. Luisteraars kunnen in september elke werkdag 1.000€ winnen bij één bepaalde song. Play Nostalgie draait nooit een song twee keer op één dag, behalve eentje. Als je het nummer de tweede keer hoort passeren, dan moet je dat zo snel mogelijk laten weten via de app en eindig je de dag misschien wel met 1.000€ meer op je bankrekening! De actie loopt van 2 tot 27 september.



DOSSIER: Najaar 2024: alle plannen, alle zenders! (BE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Jakob Beks als BTW in 'F.C. De Kampioenen' (foto: Eén - © Phile Deprez 1998)

Dat het uit is tussen Pascale en Boma lijkt Pascale niet te kunnen deren: ze heeft een nieuwe bewonderaar, en wat meer is - hij is baron. Maar wanneer de man haar uitnodigt voor een etentje, en insisteert om haar bij haar thuis te komen afhalen, schaamt Pascale zich zo voor haar café dat ze rendez-vous geeft bij Boma. Wanneer ze dan naar Boma gaat om hem te vragen of hij haar wil helpen, denkt Boma verkeerdelijk dat het weer aan is tussen hen. En wanneer BTW zich dan nog met de zaak begint te moeien, gaan de poppen pas echt aan het dansen...

'FC De Kampioenen', om 20.15 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 20:15
    F.C. De Kampioenen
    06:00
    Zig & Sharko
  • 20:10
    Renaissance: The Blood and the Beauty
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 20:05
    Sporza: EK Volleybal Mannen Kwalificatie 2026
    06:00
    Tik Tak
  • 20:30
    Met Vier in Bed
    05:30
    Geen uitzending
  • 20:35
    UEFA Super Cup
    02:05
    Geen uitzending
  • 20:30
    Meet Joe Black
    06:00
    Qmusic
  • 20:35
    Starsky & Hutch
    07:00
    Willy
  • 20:35
    No Strings Attached
    02:10
    The X-Files
  • 20:35
    Matlock
    06:00
    Joe
  • 20:05
    Celebrity MasterChef Vlaanderen
    04:50
    Geen uitzending
  • 20:35
    Murder by Numbers
    02:30
    FBI
  • 20:35
    The First 48
    02:30
    Undercover Boss
  • 20:35
    Het roer om
    02:45
    Love It or List It
  • 20:30
    Homicide: Hours to Kill
    05:00
    Geen uitzending
  • 20:23
    CEO van mijn leven
    04:26
    Herhalingslus
  • 20:30
    Simple diy
    05:55
    Sixties To Six
  • 20:15
    Culinair Thailand
    02:00
    Lekker Messy
  • 20:00
    Father Brown
    02:00
    Where the Wild Men Are With Ben Fogle
  • 20:35
    Only Murders in the Building
    02:25
    First Dates Australia
  • 20:35
    André Rieu op het Vrijthof 2024
    02:15
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:35
    Crime: Grantchester
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 20:30
    De Gevaarlijkste Wegen
    02:10
    Dertigers