Laarne winnaar Een thuis voor een Beeld 2010

donderdag 24 juni 2010

'Leap of Faith' van Sofie Muller krijgt plaats in Laarne. Laarne won van de andere finalisten Brakel en Sint-Niklaas, de wedstrijd 'Thuis voor een Beeld' van Radio 2 en de provincie Oost-Vlaanderen. Eerder deze week namen Brakel, Laarne en Sint-Niklaas het tegen mekaar op tijdens een live-uitzending op de site waar het beeld zou moeten komen.

De kandidaten moesten een ode brengen aan het beeld. Brakel zette daarvoor Marijn De Valck in, Laarne ging voor een hinkellied van Mark van Renne en Sint-Niklaas pakte uit met hiphop van iRRi&Hugo.


Elke gemeente kreeg een opdracht bij het begin van de uitzending. Brakel moest een maxirok maken voor 100 mensen, Laarne mocht 60 mannenbenen scheren en Sint-Niklaas moest met 100 mensen tegelijk hinkelen op de noten van de Boerinnekesdans. Alle drie slaagden ze tegen het einde van hun uitzending met glans in hun opdracht.

Tijdens de finale uitzending vandaag in Studio 3 van Radio2 Oost-Vlaanderen was de spanning te snijden. Na optredens van TatYana Storm en SAF werd eerst de publieksprijs bekend gemaakt. Die was al meteen voor Laarne. Na een gesprek met de burgemeesters Herman De Croo (Brakel), Ignace De Baerdemaeker (Laarne), toekomstig burgemeester Christel Geerts (Sint-Niklaas) en een babbel met de Gentse kunstenares Sofie Muller, viel Laarne voor de tweede keer in de prijzen. Het beeld Leap of Faith –ook wel het Hinkelspel genoemd- krijgt een plaats in hun gemeente.

Het beeld komt in de Kasteeldreef in Laarne in de schaduw van het kasteel. Leap of Faith wordt in het najaar met een groot volksfeest in de gemeente ingehuldigd.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:20
    Clips
    17:30
    De playlist
  • 16:15
    Sporza: Circuit Franco-Belge
    18:25
    Un monde à part
  • 17:25
    Ongezien
    17:40
    No Yap!
  • 17:15
    Ze Zeggen Dat
    18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
  • 16:35
    My Kitchen Rules
    17:55
    De Planckaerts
  • 17:20
    9-1-1
    18:15
    The Goldbergs
  • 16:50
    Stargate SG-1
    17:45
    All New Traffic Cops
  • 16:45
    Suits
    17:30
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 16:20
    Oogappels
    17:30
    Huizenjagers
  • 17:05
    Manifest
    18:00
    Fire Country
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:45
    Interior Design Masters
    17:55
    Hello Goodbye
  • 17:10
    A Murderer Upstairs
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:18
    Lifestyle & Wonen
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:10
    DIY
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Een jaar in de Alpen
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: China: Nature's Ancient Kingdom
  • 17:25
    De Dodelijkste 60
    17:55
    Checkpoint