Marcel Hammink (NOVA) wint RD Persprijs 2007

vrijdag 2 november 2007

Marcel Hammink van 'NOVA' is winnaar geworden van de RD Persprijs, de nieuwe mediaprijs voor journalistieke producties over Rotterdam en omgeving. Hammink kreeg de Rotterdamse personderscheiding woensdagavond tijdens een speciale bijeenkomst in de Kunsthal in Rotterdam.

H


amminks televisiereportage over de Rotterdamse aanpak van voortijdige schoolverlaters, in maart dit jaar uitgezonden bij NOVA, werd door de jury als beste beoordeeld. Ook over de twee andere genomineerde producties (van Wim de Jong van de Volkskrant over Now&Wow en van het duo Dénis van Vliet en Nico de Vries van AD/Rotterdams Dagblad over het bouwschandaal met de Museumparkgarage) was de vijfkoppige jury goed te spreken.

De fotografie van Jochem Wijnands bij een artikel over de Rotterdamse haven in National Geographic leverde een eervolle vermelding op. Maar Marcel Hammink pakte uiteindelijk de hoofdprijs: 5000 euro plus een object van glaskunstenaar Ming Hou Chen.

Over de winnende inzending rapporteert de jury: 'Rotterdam zet drop-outs weer op juiste spoor' van NOVA vond de jury een knap gemaakte productie, die in negen minuten een toch heel compleet beeld geeft van de problematiek van deze groep. De opbouw is logisch, de beeldtaal pakkend en de jongeren worden op kleurrijke maar respectvolle wijze neergezet. De benadering van dit onderwerp via de verschillende individuen trekt de kijker het verhaal binnen. De documentaire toont de typisch Rotterdamse aanpak van een maatschappelijk probleem.'

De jury bestaande uit Sandra den Hamer (directeur Filmmuseum), Marijke Nijboer (zelfstandig tekstschrijver/communicatieadviseur), Henk Brons (plv directeur-generaal RVD), Jan Prins (oud-hoofdredacteur Rotterdams Dagblad) en Wim van Krimpen (directeur Haags Gemeentemuseum, voorheen Kunsthal) beoordeelde 8 inzendingen uit de dagbladen- en tijdschriftensector en de televisiebranche.

De RD Persprijs is in september 2005 ingesteld en wordt gefinancierd uit een redactioneel fonds dat beschikbaar kwam door de fusie van het Rotterdams Dagblad met het AD. Met de prijs, die open staat voor alle mediatypen, willen de stichters de journalistieke kwaliteit bevorderen waarbij Rotterdamse centraal staat. Voor de RD Persprijs 2008 kunnen producties worden gekandideerd die tussen 1 september 2007 en 1 september 2008 zijn verschenen.

Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:00
    Flikken Maastricht
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:00
    Cirkelhoek
    15:05
    Sam & Julia
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 15:00
    The Goldbergs
    15:25
    Dear John
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 14:45
    Oogappels
    15:35
    Topdokters van Morgen
  • 14:35
    SkyMed
    16:20
    This Is Us
  • 14:55
    Seal Team
    15:50
    Leverage: Redemption
  • 14:55
    First on Scene
    15:25
    Murder: First on Scene
  • 14:45
    Snapped
    15:35
    Snapped: Killer Couples
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 14:58
    Het zelfbouwhuis
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 14:50
    Chris Cooks Cymru
    15:20
    Vlaamse Klassiekers
  • 15:00
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:00
    De reünie
  • 14:00
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
    15:05
    Kook mee met MAX
  • 15:00
    Bollie & Billie
    15:15
    Herrie op zolder