NOS en VRT verzorgen audiodescriptie bij EK Voetbal

maandag 3 juni 2024

Blinde en slechtziende voetbalfans in Nederland en België kunnen tijdens het aankomende EK Voetbal alle wedstrijden van Oranje en het Belgische voetbalteam volgen met live audiodescriptie.

Met de openingswedstrijd, de halve finales en de finales gaat het om minimaal tien wedstrijden die door twee commentatoren worden voorzien van  commentaar speciaal voor deze doelgroep. Het is voor het eerst dat door de NOS op een groot toernooi voetbalwedstrijden met live audiodescriptie worden aangeboden.


In Nederland zijn de wedstrijden met audiodescriptie te zien op NPO1 Extra (kanaal 81). In België kan men terecht op Sporza (VRT) en in de VRT MAX app.

De NOS zet als commentatoren voor de wedstrijden met live audiodescriptie Chris Wobben, Anne Pieter de Jong en Krijn Schuitemaker in, op dit moment allemaal verslaggevers bij NOS Langs de Lijn. De VRT zet Gunther Hilkens, Michiel Malchair en Dries Van Rompaey in. De commentatoren van NOS en VRT zijn hiervoor getraind. Bovendien hebben ze al heel wat ervaring opgedaan op blindentribunes in Nederlandse of Belgische voetbalstadions.

Chris Wobben, commentator bij de NOS: 'Geweldig dat we op deze manier het EK toegankelijk kunnen maken voor iedere voetballiefhebber. Ik kijk ook uit naar de samenwerking met onze Belgische collega’s. Toch is er ook wel wedstrijdspanning. Ik heb ervaring met commentaar op de blindentribune bij AZ Alkmaar. Maar het is een andere manier van commentaar geven, en op het hoogste podium: het EK voetbal. Het is een fantastische uitdaging waar ik enorm veel zin in heb.'

Audiodescriptie  
Audiodescriptie is een gesproken beschrijving van beelden. Het maakt programma’s toegankelijk voor mensen die slechtziend of blind zijn. In Nederland zijn er ongeveer 300.000 mensen blind of slechtziend.  Bij audiodescriptie worden – in tegenstelling tot traditioneel voetbalcommentaar- veel meer details gegeven: posities op het veld, emoties in het stadion, reacties van spelers en supporters.

De wedstrijden van Oranje zijn zowel in Nederland en in België voorzien van commentaar van de Nederlandse commentatoren. Bij de wedstrijden van de Rode Duivels zijn in beide landen de Belgische commentatoren te horen.


Persbericht NOS

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Liefde Voor Muziek' - Hooverphonic (VTM)

Het is deze keer de beurt aan Hooverphonic. Alex, Raymond en zangeres Geike zijn samen in Montpellier om het dertigjarig bestaan van de band te vieren. Ze blikken terug op hun carrière en op de terugkeer van zangeres Geike. Bekende hits als 'Amalfi', 'Mad About You' en 'The Night Before' worden door de andere artiesten in een nieuw jasje gestoken.

'Liefde Voor Muziek', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 07:05
    De Faker
    08:00
    Bernie
  • 06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Lentebeelden
  • 07:10
    Casper en Emma
    07:25
    Samson en Marie
  • 07:10
    Het dagboek van K3
    07:40
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 07:10
    Project Runway
    08:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 02:05
    Geen uitzending
    11:15
    Sturm der Liebe
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    09:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:45
    New Girl
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Two and a Half Men
  • 06:30
    Love Island NL
    08:00
    Pasta & Risotto
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:50
    Without a Trace
  • 06:00
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 07:12
    Tooldokter
    05:55
    Sixties To Six
  • 06:50
    De Eregast
    08:00
    Taste of Australia met Hayden Quinn
  • 06:35
    Rosemary and Thyme
    02:25
    Inspector George Gently
  • 07:00
    Storage Wars
    07:15
    Real Girlfriends in Paris
  • 07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
    08:00
    NOS Journaal
  • 07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
    07:15
    Tijd voor Max
  • 07:11
    Zin in Zappelin
    07:55
    De boterhamshow