National Geographic viert 100 jaar Sir David Attenborough

zondag 15 maart 2026

100 jaar Sir David Attenborough, een mijlpaal die National Geographic niet ongemerkt voorbij laat gaan. Op vrijdag 8 mei bereikt de legendarische natuuricoon zijn 100ste verjaardag en ter gelegenheid daarvan brengt National Geographic 'Ocean with Sir David Attenborough' onder de aandacht.

In deze vorig jaar verschenen en veelbesproken documentaire werkt Attenborough voor het eerst samen met National Geographic en laat hij haarscherp zien waarom de oceaan op een kantelpunt staat én welke stappen nodig zijn om haar te beschermen en te herstellen.


Over Sir David Attenborough
Sir David Attenborough is een Britse bioloog, programmamaker en natuurhistoricus die wereldwijd bekendstaat als een van de grootste natuurvertellers aller tijden. Al meer dan zeventig jaar brengt hij de wonderen van de natuur naar miljoenen kijkers, met baanbrekende documentaires over het leven op aarde en in de oceanen. Met zijn kenmerkende stem en diepgaande kennis inspireert hij generaties om de natuur beter te begrijpen én te beschermen.

De toekomst van onze oceaan
Op Wereld Oceanen Dag neemt Sir David Attenborough ons mee langs de meest indrukwekkende wonderen van de zee, maar ook langs de grootste gevaren die haar bedreigen, van plasticvervuiling tot klimaatverandering. 'Ocean with Sir David Attenborough' is niet alleen een dringende oproep tot actie. Met spectaculaire onderwaterbeelden en persoonlijke inzichten van Sir David vertelt de documentaire een indringend én hoopvol verhaal.

De film onderstreept hoe essentieel de oceaan voor ons is: zij beschermt ons tegen de gevolgen van klimaatverandering en vormt de basis voor al het leven op aarde. We staan op een cruciaal moment, er ligt een unieke kans om het zeeleven te herstellen. Maar dat kan alleen als we nú handelen.

Bekijk de documentaire 'Ocean' op vrijdag 8 mei om 19.30 uur op National Geographic of stream op Disney+.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'So You Think You Can Dance' (VTM)

Na meer dan tien jaar is 'So You Think You Can Dance' terug. Ambitieuze dansers uit Vlaanderen en Nederland zetten alles op alles om de jury te overtuigen. Ze worden opgevangen door Wendy Van Dijk en Laura Tesoro, maar al snel is het tijd voor hun grote moment. Met een eigen choreografie tonen ze hun talent in hun favoriete dansstijl. De jury, met Dan Karaty, Nora Monsecour en Kenzo Alvares, kijkt scherp toe. Wie maakt indruk en wie moet zijn droom meteen opbergen?

'So You Think You Can Dance', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 18:10
    Dagelijkse kost
    19:00
    VRT NWS journaal 19u
  • 18:20
    Endeavour
    19:53
    Het weer (middag)
  • 18:45
    De Hoppers
    19:05
    De Raad van Soekie
  • 18:15
    Het echte leven in de ZOO
    19:00
    VTM Nieuws
  • 18:40
    De Augurkenkoning
    19:55
    Kingsman: The Golden Circle
  • 18:55
    The Big Bang Theory
    20:35
    Red Sandra
  • 18:50
    All New Traffic Cops
    22:30
    The Money Pit
  • 18:15
    ER
    00:35
    Geen uitzending
  • 18:45
    SOS Piet
    19:20
    Hallo België!
  • 18:50
    Komen Eten
    20:00
    Konvooi
  • 18:35
    Criminal Minds
    20:25
    FBI: International
  • 18:45
    Family Matters
    19:20
    Orlando Bloom: To the Edge
  • 18:25
    Het Beste Bod
    20:35
    Bake Off Vlaanderen
  • 18:25
    Cold Case Killers
    20:30
    The Push
  • 18:39
    De CFO podcast
    19:12
    City Reports
  • 18:53
    Mijn tuin
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 18:45
    Peppe's Toscane
  • 18:10
    Hope Street
    19:05
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
  • 18:05
    Hudson & Rex
    19:05
    The Resident
  • 18:55
    NOS Studio Sport Voetbal
    20:00
    NOS Journaal 20.00 uur
  • 18:15
    Podium Klassiek
    19:30
    Joanna Lumley reist langs de Donau
  • 18:40
    Rachel valt binnen
    19:00
    NOS Jeugdjournaal