Voormalig Kanakna-baas klaagt Humo en ex-medewerkers aan

woensdag 15 februari 2012

Het gaat goed fout in de wereld van reality-tv. Het weekblad Humo publiceert al een aantal weken artikels over het wel en wee achter de schermen van realityprogramma's. Daarin worden vooral Kanakna-producties als bijvoorbeeld 'Peking Express' en 'Temptation Island' niet gespaard. Ludo Poppe, medeoprichter van het geplaagde productiehuis, neemt de kritiek van en in Humo niet en kondigde juridische stappen aan.

Ludo Poppe reageert al enkele weken verbolgen op de artikelreeks in Humo. Hij richtte een Facebookpagina op waarop hij zijn verhaal doet. Dat deed hij bewust, in plaats van te kiezen voor een klassiek recht van antwoord, omdat volgens hem nu iedereen zijn mening kan lezen, zonder enige vorm van censuur. Zo luidt bijvoorbeeld één van zijn posts: 'Humo zoekt, om meer boekjes te verkopen, sensatie. Maar het weekblad weigert z'n 'getuigen' te controleren, vergeet woord en wederwoord aan te bieden en haalt de reputatie van tientallen mensen door het slijk'.

In Humo's reeks '15 jaar bedrog, doden en drugs' doen enkele ex-medewerkers van Kanakna hun verhaal. Het hele realitygenre komt erdoor in een slecht daglicht te staan. En dat pikt Kanakna-oprichter Ludo Poppe niet. Hij gaat juridische stappen ondernemen tegen oud-Kanakna-baas Leo De Bock, momenteel aan de slag bij Belgacom en tegen een voormalig medewerker aan 'Peking Express', Marc Hoogsteyns. Tegen het weekblad Humo dient Poppe een klacht in bij de Raad voor Journalistiek. Hij zegt daarover op zijn Facebookpagina dat hij 'weigert "het slachtoffer te worden van deze opportunistische manier van "journalistiek" van Humo'.

Ook de politiek mengde zich intussen in de heisa. SP.A'er Philippe De Coene stelde voor om hoorzittingen te houden in de commissie Media van het Vlaams Parlement. Veli Yüksel van CD&V noemde de informatie in Humo dan weer 'verbazingwekkend'. 'De minister moet haar collega's van Werk Monica de Coninck en van Sociale Zaken Laurette Onkelinx oproepen om deze wanpraktijken grondig te onderzoeken', zei hij in het Radio 1-programma 'De Ochtend'.

Bron: deredactie.be



Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
    17:20
    Sporza: Basketbal
  • 16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
    17:25
    Elon Musk's Twitter takeover
  • 16:25
    De Marsupilami's
  • 16:25
    Sara
    17:05
    Eenmaal Andermaal
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 15:25
    Dear John
    17:20
    9-1-1
  • 15:35
    All New Traffic Cops
    16:30
    Cheers
  • 15:45
    Matlock
    16:40
    Suits
  • 16:10
    Geen uitzending
    16:45
    Wat nu weer?
  • 15:35
    Topdokters van Morgen
    16:35
    Kopen Of Slopen?
  • 16:20
    This Is Us
    17:10
    Manifest
  • 15:50
    Leverage: Redemption
    16:40
    Two and a Half Men
  • 15:55
    Property Brothers
    16:50
    Interior Design Masters
  • 16:25
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 16:22
    De ambachter
    16:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 16:05
    Vanavond bij ons
    16:40
    Meat Timon
  • 16:00
    The Doctor Blake Mysteries
    17:05
    Death in Paradise
  • 16:05
    American Housewife
    17:00
    Below Deck Mediterranean
  • 16:00
    De reünie
    17:00
    NOS Journaal in Makkelijke Taal
  • 16:25
    Goed Verhaal
    16:54
    Politieke Partijen
  • 16:05
    Peter Pan
    16:30
    Jungle Book