Voltallige Vlaamse regering wordt 'warme luisteraar' van Radio 2

dinsdag 1 december 2020

Het was Vlaams minister-president Jan Jambon zelf die het warme nieuws aankondigde in 'Beste Buren voor De Warmste Week' op Radio 2. Hij en al zijn ministers worden warme luisteraar van Radio 2 en gaan dus een luisterend oor bieden aan wie daar op dit moment nood aan heeft.

Eerder had ook al premier Alexander De Croo aangekondigd een warme luisteraar te willen zijn. De premier heeft ondertussen al enkele warme telefoontjes kunnen doen.


Warme luisteraars
Omdat veel mensen in deze donkere tijden nood hebben aan een babbel, lanceerde Radio 2 het intiatief van de warme luisteraars. Warme luisteraars kunnen zich als vrijwilliger aansluiten bij een van de bestaande organisaties die nu al een luisterend oor willen bieden aan Vlamingen die er nood aan hebben. Omdat ze eenzaam zijn, omdat ze als mantelzorger zelf altijd klaar staan voor een ander en af en toe hun hart willen luchten of omdat ze door een medische aandoening minder buiten kunnen komen. De volledige Vlaamse regering sluit zich vandaag aan bij dit initiatief.

Jan Jambon: 'Ik denk dat we in deze barre periode echt warm moeten zijn voor elkaar. Virtueel dicht bij elkaar komen en zorgen dat we elkaar warmte en steun geven. Daarom dragen we jullie initiatief een warm hart toe en willen we het met de hele Vlaamse regering ondersteunen.'

Warme luisteraar De Croo
Onze premier heeft ondertussen al enkele telefoons gedaan als warme luisteraar. Hij belde onder andere met Karen De Vos uit Zulte. Zij is slechtziend en woont alleen. Het gesprek met de premier deed deugd vertelde ze in 'Beste Buren voor De Warmste Week'.

Luisteraar Karen: 'Het gesprek duurde 22 minuten, van mij mocht het veel langer duren. Hij is echt een hele warme man. We hebben over de coronamaatregelen en lockdown gesproken, wat dat doet voor mensen met een beperking. De premier zei me dat het niet evident is om te leven in mijn situatie. Sommige zaken zijn voor normaal ziende mensen zo evident, concludeert hij. Hij stond echt open voor mijn verhaal!'

Zelf warme luisteraar worden?
Wie zelf warme luisteraar wil worden kan zich nog altijd inschrijven via radio2.be.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stephanie Planckaert met 'Families XXL'

Het nieuwe schooljaar gaat van start en bij de familie Luki brengen ze hun zevende kind naar school. De familie Leys staat voor een dilemma tijdens het winkelen: wordt het schoolgerief of toch speelgoed? Voor de familie Naudts, met hun acht dochters, brengt het nieuwe schooljaar eveneens extra kosten met zich mee. Stephanie bezoekt ook Kevin en Nena, die helaas minder goed nieuws hebben ontvangen over hun baby Yarne.

'Families XXL', om 21.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 23:45
    Journaallus
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 01:20
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 21:00
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 02:20
    Geen uitzending
    08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 03:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:55
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 02:45
    Geen uitzending
    07:35
    Dexter: New Blood
  • 01:50
    Geen uitzending
    07:55
    Two and a Half Men
  • 02:40
    Geen uitzending
    07:30
    Grime & Punishment: Dirty Britain
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:55
    Without a Trace
  • 02:47
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 04:37
    Tooldokter
    06:44
    Roger
  • 04:35
    Toasted on wheels!
    08:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 04:25
    Midsomer Murders
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 04:15
    The Resident
    07:10
    Zombie House Flipping
  • 02:35
    NOS Journaal
    10:15
    Nederland in Beweging
  • 02:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 03:40
    Tekst-TV
    07:50
    Waffel de wonderhond