Verlies voetbalcontract leidt tot omzetdaling Belgacom

zaterdag 29 oktober 2011

Het verlies van het voetbalcontract aan concurrent Telenet weegt op de resultaten van telecomreus Belgacom. De groep zag zijn omzet tijdens het derde kwartaal met bijna 3 procent zakken. Voorlopig is het niet helemaal duidelijk of Telenet dan echt scoort met het voetbalcontract. Beide telecombedrijven zijn bijzonder voorzichtig met het geven van concrete cijfers.

Toch verklaart Belgacom dat het minder televisiekijkers is kwijtgespeeld dan verwacht. In totaal zouden eind september 8.100 klanten hebben afgehaakt. Veel van deze klanten gingen met het volledige pakket over naar Telenet.


Toch komt Belgacom niet met meer concrete cijfers naar buiten. Voetbalfans kunnen op Belgacom nog terecht voor vijf minder matchen uit de eerste klasse. Volgens Belgacom-woordvoerder Jan Margot wordt er nu meer gekeken omdat het gratis is. Het exacte aantal wou hij niet kwijt.

De Sporting Telenet-zenders hebben ruim 171.000 kijkers, een verdubbeling in vergelijking met eind september 2010.  Maar hoeveel kijkers er exact bijkwamen door het binnenhalen van het voetbalcontract, wou men ook bij Telenet niet kwijt. Een aantal klanten heeft immers afgehaakt na de prijsverhoging van het kabelabonnement. Begin oktober moeten de Telenetklanten 4.4% extra ophoesten. Blijkbaar heeft die verhoging heel wat abonnees gekost. Telenet is in 2011 al 59.000 kabelabonnees verloren.

In totaal telt Telenet nu 2.2 miljoen kabelabonnees, waarvan 1.36 miljoen ook digitale televisie hebben. Belgacom heeft ondertussen al 1.14 miljoen tv-klanten, maar Belgacom is dan ook actief over heel België terwijl Telenet alleen Vlaanderen en Brussel bedient. Andere televisieaanbieders kunnen voorlopig nog maar magere resultaten voorleggen. Zo zou Mobistar eind september slechts 27.000 televisieklanten tellen.

Bron: De Standaard


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Voetbalcontract 2011-2014 naar Telenet

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Margriet Hermans overleden - Zomerhit 2002

Aan de hand van fragmenten uit haar meest memorabele televisie- en muziekoptredens blikken we terug op Margriets rijkgevulde carrière. Vrienden en collega's delen persoonlijke verhalen en getuigen over haar sprankelende persoonlijkheid en haar impact op het Vlaamse showbizzlandschap. 'Margriet' wordt een hartverwarmende en meeslepende ode aan een vrouw die moeiteloos verschillende generaties wist te raken.

'Margriet', om 20.40 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:55
    Recht op recht
    15:50
    Sporza: Tour Auvergne - Rhône-Alpes
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 15:20
    Mojo Wisseltop
    15:30
    Lu en de dolle boel minis
  • 15:05
    The Good Doctor
    16:00
    America's Funniest Home Videos
  • 14:55
    Project Runway
    15:45
    Achter gesloten deuren
  • 14:35
    Scent of a Woman
    17:15
    9-1-1
  • 14:40
    All New Traffic Cops
    16:25
    Cheers
  • 08:40
    Geen uitzending
    15:55
    Matlock
  • 15:10
    Geen uitzending
    15:40
    Joe
  • 14:50
    Stukken van mensen
    15:45
    Oogappels
  • 15:20
    CIA
    16:10
    This Is Us
  • 14:45
    SEAL Team
    15:35
    Leverage: Redemption
  • 15:20
    911 Crisis Center
    15:45
    Property Brothers
  • 15:10
    Snapped: Killer Couples
    16:00
    World's Most Evil Killers
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 15:17
    Wonen
    15:55
    Sorry Music Classics
  • 15:20
    Streetfood
    16:05
    Urban Barbecue
  • 15:05
    Murdoch Mysteries
    16:00
    The Doctor Blake Mysteries
  • 15:15
    Scrubs
    16:05
    American Housewife
  • 15:00
    NOS Journaal
    16:05
    Pauw & De Wit
  • 15:05
    De weg naar de Special Olympics
    16:00
    NOS Journaal
  • 15:15
    Herrie op zolder
    15:25
    Shaun het schaap