'Fata Morgana': Fredje Raketje daagt Wervik uit

zondag 11 juni 2006

Olympisch kampioen, Frederik "Fredje" Deburghgraeve, daagt de inwoners van Wervik uit om de wildste waterweek uit hun leven te beleven. Hopelijk wordt de uitdaging van Fredje geen koude douche voor de Wervikenaren!

F


rederik Deburghgraeve is onlosmakelijk verbonden met water. Wie herinnert zich niet zijn legendarische prestatie op de Olympische Spelen in Atlanta? Heel Vlaanderen sidderde en beefde mee met Fred! Nu is het aan de inwoners van Wervik om kijkend Vlaanderen te laten rillen van plezier in hun wilde waterweek.

Op zondag 11 juni maakt Frederik zijn uitdaging bekend aan Vlaanderen. Op zaterdag 17 juni komt hij zelf naar Wervik om te zien hoe de inwoners het er hebben vanaf gebracht.

Sterren
STER 1: Leer op 5 dagen tijd 200 mensen, groot en klein, zwemmen
STER 2: Organiseer een watergevecht met minstens 5000 mensen
STER 3: Creëer een waterspektakel met zingende fonteinen, dansende waternimfen en ... (op, boven, langs en in het water)
STER 4: Laat 100 deelnemers over water lopen, van de ene kant van de rivier naar de andere!
STER 5: En maak in Wervik de hoogste waterval van België!

Meer info
Ster 1: Hoe kan iemand genieten van de wilde waterweek als hij of zij niet kan zwemmen? Tweehonderd mensen leren zwemmen op een week tijd is niet van de poes, maar de beloning zal des te groter zijn. Er zullen tweehonderd mensen meer kunnen genieten van de uitdaging!
Ster 2: Wie aan een watergevecht denkt, denkt automatisch aan waterballonnen, watergeweren, tuinslangen, sproeiers, enz…
Ster 3: Voor het waterspektakel kan er zowel op, onder, boven als naast het water gewerkt worden. Iedereen weet wat een fontein is, maar wie heeft er al gehoord van een zingende fontein? En als die fontein dan nog eens mooi verlicht wordt, is de verrassing compleet! Geen spektakel zonder sierlijke choreografieën. Kitesurfers, jet-skiërs of waterskiërs moeten die klus zeker kunnen klaren.
Ster 4: Wat Jezus kon, kunnen de Wervikenaren ook! Maar hoe je mensen over water kan laten lopen, dat zullen de inwoners van Wervik zelf moeten uitpluizen.
Ster 5: De inwoners van Wervik kunnen hun kinderen de klassieke klasuitstap naar de watervallen van Coo besparen door gewoon zelf een waterval te bouwen! En als je er dan toch eentje bouwt, waarom niet meteen de hoogste van België?

Wervik
Wervik is een plaats en stad in de provincie West-Vlaanderen in België. De stad telt ruim 17.500 inwoners en is 43,61 km² groot . Wervik ligt langs de Leie die er de grens met Frankrijk vormt. Aan de overzijde van de Leie ligt de Franse gemeente Wervicq-Sud. 

Voorts is Wervik een van de oudste steden in België, reeds bij de Romeinen al gekend als pleisterplaats. Regelmatig worden in de Wervikse ondergrond nog resten van die periode teruggevonden. Opgravingen op het Sint-Maartensplein in het centrum legden onder meer de funderingen van de oude Sint-Maartenskerk bloot die bestonden uit Romeins afvalmateriaal.

DOSSIER: Fata Morgana 2006

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Stephanie Planckaert met 'Families XXL'

Het nieuwe schooljaar gaat van start en bij de familie Luki brengen ze hun zevende kind naar school. De familie Leys staat voor een dilemma tijdens het winkelen: wordt het schoolgerief of toch speelgoed? Voor de familie Naudts, met hun acht dochters, brengt het nieuwe schooljaar eveneens extra kosten met zich mee. Stephanie bezoekt ook Kevin en Nena, die helaas minder goed nieuws hebben ontvangen over hun baby Yarne.

'Families XXL', om 21.20 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 06:30
    Mega Maffe Monsterfreaks
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
    09:00
    Zomerbeelden
  • 06:35
    Dropje
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 06:25
    Heidi
    08:00
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
  • 03:05
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 06:00
    Qmusic
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:25
    Geen uitzending
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 01:55
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 06:00
    Joe
    01:35
    Geen uitzending
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    09:00
    Geen uitzending
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:35
    Dexter: New Blood
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:55
    Two and a Half Men
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:30
    Grime & Punishment: Dirty Britain
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:55
    Without a Trace
  • 02:47
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 06:33
    Het zelfbouwhuis
    06:44
    Roger
  • 06:15
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    08:00
    Snel, Makkelijk & Lekker
  • 06:35
    Death in Paradise
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 06:35
    Make You Laugh Out Loud
    07:10
    Zombie House Flipping
  • 06:35
    NOS Journaal
    10:15
    Nederland in Beweging
  • 02:10
    Nieuwsuur
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 06:30
    Pop Papierstad
    07:50
    Waffel de wonderhond