De Canvascollectie / La Collection RTBF binnenkort op tv

vrijdag 19 maart 2010

De Canvascollectie / La Collection RTBF krijgt vorm. Met liefst 7900 inschrijvingen en 24000 werken schreven de kunstenaars zich in bij één van de negen deelnemende musea of kunstencentra. De preselecties duren negen weken lang.

De collectie is niet alleen te bekijken in musea, maar ook op televisie en op het internet. Canvas brengt in negen uitzendingen verslag uit van de preselecties, de tentoonstelling en tot slot van de bekendmaking van de winnaars en de prijsuitreiking. In de programma’s maken we kennis met talloze kunstenaars uit het hele land. Vanaf zondag 4 april, negen weken lang, telkens om 21.00 u op Canvas. Kristen Lemaire en Elke Jacobs zullen de presentatoren zijn van de uitzendingen.


Online
De Canvascollectie 2010 leeft al een hele tijd online. Sinds het eerste preselectieweekend in februari brengt de website http://www.canvas.be/canvascollectie sfeerbeelden achter de schermen uit de kunstencentra. Maar bovenal brengt de site duizenden kunstwerken uitgebreid in beeld. Ook op de Facebook-fanpagina van de Canvascollectie / La Collection RTBF zullen extra foto’s en filmpjes worden gepost.

De tentoonstelling in Bozar te Brussel opent haar deuren op donderdag 6 mei. Een hele maand lang kan het publiek daar de collectie komen bewonderen. Dat grootschalige project wil kunstenaars de kans bieden om hun werk te tonen aan het publiek en te toetsten aan het oordeel van gerenommeerde kunstexperts.


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Sporza logo 2026

Het WK voetbal van deze zomer is er geen zoals alle andere: het wordt groter dan ooit, met meer matchen dan ooit. Maar het toernooi wordt ook omwille van extra-sportieve redenen al druk besproken. Aan de vooravond van het WK voetbal blikken we vooruit op wat dit kampioenschap speciaal maakt: van de verwachtingen rond de Rode Duivels tot de politieke recuperatie van het evenement. Van de favorieten voor de eindzege tot de dure ticketprijzen en de ingewikkelde speelschema's.

'WK 2026: Kick-off', om 20.45 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 17:20
    Clips
    17:30
    De playlist
  • 16:15
    Sporza: Circuit Franco-Belge
    18:25
    Un monde à part
  • 17:25
    Ongezien
    17:40
    No Yap!
  • 17:15
    Ze Zeggen Dat
    18:20
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie VIPS
  • 16:35
    My Kitchen Rules
    17:55
    De Planckaerts
  • 17:20
    9-1-1
    18:15
    The Goldbergs
  • 16:50
    Stargate SG-1
    17:45
    All New Traffic Cops
  • 16:45
    Suits
    17:30
    ER
  • 17:10
    SOS Piet
    17:45
    Nonkel Jef
  • 16:20
    Oogappels
    17:30
    Huizenjagers
  • 17:05
    Manifest
    18:00
    Fire Country
  • 17:05
    Two and a Half Men
    17:35
    3rd Rock From the Sun
  • 16:45
    Interior Design Masters
    17:55
    Hello Goodbye
  • 17:10
    A Murderer Upstairs
    18:45
    Killer at the Crime Scene
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 17:18
    Lifestyle & Wonen
    19:00
    Geen Nieuws - Goed Nieuws
  • 17:10
    DIY
    17:30
    Loïc: Zot van Koken
  • 17:00
    Death in Paradise
    19:10
    Father Brown
  • 16:55
    Below Deck Mediterranean
    18:50
    Grey's Anatomy
  • 17:10
    Een jaar in de Alpen
    17:57
    Politieke Partijen
  • 17:05
    Natuur op 2: China: Nature's Ancient Kingdom
  • 17:25
    De Dodelijkste 60
    17:55
    Checkpoint