'Big Brother': schorsing voor werkloze kandidaten?

dinsdag 28 februari 2006

De vijf werkzoekende Big Brother-kandidaten dreigen door hun deelname hun werkloosheidsuitkering kwijt te raken. Volgens de RVA, die de werkloosheidsdossiers controleert, is een deelname aan Big Brother niet verboden maar heeft ze weldegelijk consequenties.

Zijn

naar eigen zeggen op dit moment werkzoekend: Sandra (23) uit Temse, Kirsten (23) uit Kuringen, Kenny (25) uit Gent, de zwangere Kathleen (22) uit Berlaar en Audrey (31) uit Sint-Katelijne-Waver.

,,De periode dat ze in het huis zitten, hebben ze alvast geen recht op een uitkering want ze zijn die dagen of weken niet beschikbaar voor de arbeidsmarkt'', legt juridisch adviseur Chris Sebrechts uit. ,,Mochten de kandidaten bovendien die onbeschikbaarheid 'vergeten' aan te duiden op hun arbeidskaart, wacht hen mogelijk een zwaardere sanctie.'', aldus de RVA.

,,Een bijkomend probleem rijst wanneer de kandidaten tijdens hun deelname door de Vlaamse Dienst voor Arbeidsbemiddeling (VDAB) worden opgeroepen voor een sollicitatie. Wanneer ze daar niet op ingaan, kan dat tot een sanctie leiden, in het uiterste geval zelfs een schorsing'', aldus nog Sebrechts. ,,Vrijstellingen van beschikbaarheid worden alleen verleend voor opleidingen en humanitaire werken. En als u mijn interpretatie vraagt, valt een deelname aan Big Brother niet onder die categorieën.''

Bij KANAALTWEE luidt het dat de deelnemers op voorhand de nodige schikkingen hebben getroffen.

Dagelijks op de hoogte blijven over 'Big Brother'?  Kies dan nu voor 'TV-Visie extra', de nieuwsbrief voor wie méér tv wil. Abonneren kan via de link op de homepage of rechtstreeks via deze link.
Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



DOSSIER: Big Brother 5 (KANAALTWEE)

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Lili en Marleen' (VTM)

Terwijl moeder Lisa herstelt van een maagzweer, proberen Jef en Ida vergeefs sfeer te brengen in het café. De klanten blijven weg uit 'De Lichttoren' en Rik stelt voor te verkopen. Dan duikt onverwacht Kostas Papadopoulos op.

'Lili en Marleen', om 20.00 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 14:05
    Recht op recht
    15:00
    Flikken Maastricht
  • 13:00
    Lentebeelden
    16:00
    Radio 1: De Wereld Vandaag
  • 14:35
    Bing
    14:40
    Odo
  • 14:15
    Wittekerke
    15:20
    The Good Doctor
  • 12:00
    World Cup of Darts 2026
    17:05
    Border Security: Australia's Front Line
  • 09:20
    Geen uitzending
    15:00
    The Goldbergs
  • 13:00
    Geen uitzending
    14:40
    All New Traffic Cops
  • 08:55
    Geen uitzending
    15:45
    Matlock
  • 10:00
    Joe
    15:10
    Geen uitzending
  • 13:40
    Stukken van mensen
    14:45
    Oogappels
  • 14:35
    SkyMed
    16:20
    This Is Us
  • 14:00
    The First 48
    14:55
    Seal Team
  • 14:30
    DIY
    14:55
    First on Scene
  • 13:50
    Killer at the Crime Scene
    14:45
    Snapped
  • 13:25
    Herhalingslus
    18:00
    Z-Extra
  • 14:28
    De kunstenaar
    14:55
    De Classics van MENTpopradio
  • 14:20
    De Smaaktoerist
    14:50
    Chris Cooks Cymru
  • 13:55
    Death in Paradise
    15:00
    Murdoch Mysteries
  • 14:30
    Law & Order: Special Victims Unit
    15:15
    Scrubs
  • 14:30
    NOS Journaal
    16:00
    De reünie
  • 14:00
    Het Uur van de Wolf: De leeuwen bij de Tigris
    15:05
    Kook mee met MAX
  • 14:35
    De Smurfen
    14:50
    Het betoverde dorp van Pinokkio