De drie Verraders zijn gekozen: het spel vol manipulatie en verraad barst los

maandag 18 september 2023
Foto: VTM - © DPG Media 2023

Vanavond was de spanning duidelijk af te lezen op het gezicht van 20 bekende Vlamingen. Tijdens de eerste ronde tafel van 'De Verraders' steeg hun hartslag naar een hoogtepunt op het moment waarop Staf Coppens de drie verraders aanduidde met een tik op de schouder.

Hij hield uiteindelijk halt bij zangeres Klaasje Meijer, burgemeester Walter De Donder en interieurarchitect Bart Appeltans. Voor hen nam het spel zo plots een hele andere wending. Lukt het de bondgenoten om de verraders uit te schakelen, voor ze zelf worden vermoord? En kunnen de verraders hun duistere rol verborgen houden voor de bondgenoten?


'What the fuck, ik ben gewoon een verrader', klonk het toen Klaasje een tik op de schouder kreeg. 'Alright, we gaan het doen. Vanbinnen ben ik zo aan het shaken! Ik moet sowieso spelen dat ik super opgelucht ben, want ik speel natuurlijk een bondgenoot. Dat is mijn rol en dat wordt als verrader mijn grootste strategie. Het moet lijken alsof ik net als zij het spel kan spelen en ga helpen om te ontcijferen wie de verraders zijn. Vanaf het moment dat ik door Staf werd aangeraakt heb ik besloten: dit is mijn lot, ik ga dit doen. Je voelt je meteen heel machtig en je denkt: ik ga het spel in de hand hebben. Dat is echt heel spannend!'

Voor Walter kwam de tik van Staf minder onverwacht. 'Ik had een licht voorgevoel en dacht: zo meteen voel ik zijn hand. Dat was ook zo', klonk het. 'Ik ga moeite moeten doen om niet door de mand te vallen, want we hebben een heel diverse en behoorlijk grote groep. Ik zal gewiekst moeten zijn, maar onbewogen. Ik had gedacht dat het iets bij mij zou teweegbrengen als ik werd aangeduid als verrader. Dat het mij uit mijn lood zou slagen, mij zenuwachtig zou maken en ik van alle strategieën zou beginnen bedenken. Dat is niet zo. Ik blijf er tot mijn verbazing heel kalm en rustig bij. Je voelt een zekere macht vanaf het moment dat je die mantel aantrekt omdat je beslist wie wordt vermoord.'

Bij collega-verrader Bart was de verrassing groot toen hij door Staf werd uitgekozen. 'Ineens die hand, heel snel en kort op mijn schouder', reageerde hij in de aflevering. 'Ik dacht: ok, ik ben het. Ja, ik vind het echt wel tof. Spannend! Ik ben in mijn hoofd al bezig… de motor is in gang gezet. Een plan van aanpak, het is aan het broeden. Ik zie het zitten! Onderschat mij niet. Het is een spel en als het er hard aan toe zal moeten gaan, dan zal het hard zijn.'


Wanneer de nacht viel, kwamen de verraders voor het eerst samen in de torenkamer van het kasteel. Daar dachten ze een eerste moord te moeten plegen, maar het spel nam meteen een verrassende wending. 'Ik heb nog nieuws voor jullie: vanavond wordt er niet gemoord. Jullie krijgen een andere opdracht', onthulde Staf. 'Ik geef jullie dit lege blad en dat wordt een dodenlijst. Jullie moeten vier namen op deze lijst zetten en volgende nacht sowieso één van deze vier vermoorden.' Nieuws dat de tactiek meteen deed losbarsten. Welke vier bondgenoten prijken volgende week op de beruchte dodenlijst?

'De Verraders', iedere zondag om 19.55 uur op VTM.

Verraders België, De op tv
Zaterdag 30 september 2023 om 23u45  »
VTM
Staf Coppens neemt twintig bekende Vlamingen mee naar een kasteel voor een psychologisch spel.
Zondag 1 oktober 2023 om 19u55  »
VTM
Staf Coppens neemt twintig bekende Vlamingen mee naar een kasteel voor een psychologisch spel.
Zondag 8 oktober 2023 om 00u30  »
VTM
Staf Coppens neemt twintig bekende Vlamingen mee naar een kasteel voor een psychologisch spel.
Zondag 8 oktober 2023 om 19u55  »
VTM
Staf Coppens neemt twintig bekende Vlamingen mee naar een kasteel voor een psychologisch spel.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'The Big Bang' (VTM)

Staf en Mathias Coppens transformeren de kandidaten van vandaag tot ware acrobaten van 'Cirque Du Soleil'. Slachtoffers van dienst zijn Klaasje Meijer & Loïc Van Impe, Bart Kaëll & Ann Van Elsen en Guga Baúl & Dimitri Leue. Ook deze keer hebben Staf en Mathias een aantal uitdagingen in petto die niet geschikt zijn voor angsthazen. Welk duo veroorzaakt als eerste The Big Bang?

'The Big Bang', om 20.30 uur bij VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Herfstbeelden
    12:05
    De week van Bruzz
  • 07:30
    Ketnet Junior
    12:30
    Herfstbeelden
  • 11:10
    Kratts in het wild
    11:30
    Oma en Oma
  • 10:00
    Geen uitzending
    12:05
    Chicago Med
  • 10:00
    Geen uitzending
    12:00
    Old People's Home for 4 Year Olds
  • 08:50
    Geen uitzending
    11:20
    The Big Bang Theory
  • 09:05
    Geen uitzending
    13:30
    NYPD Blue
  • 22:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:00
    Joe
    15:00
    Geen uitzending
  • 11:05
    Het zelfbouwhuis
    11:25
    Geen uitzending
  • 10:55
    NCIS
    11:45
    Geen uitzending
  • 11:00
    Cops
    15:35
    Pawn Stars
  • 10:25
    Property Brothers
    15:05
    Another Mother
  • 10:00
    Snel, Makkelijk & Lekker - Het Weekmenu
    11:40
    DIY
  • 11:00
    Trends Talk
    11:35
    Z-Weekoverzicht
  • 11:00
    al-1-maar-hits!
    12:00
    Request
  • 11:12
    De ambachter
    11:41
    Roger
  • 10:00
    Wordt aangekondigd
  • 10:25
    Motorcross
    11:35
    WK Rugby 2023
  • 10:45
    Shakespeare and Hathaway: Private Investigators
    12:15
    Queens of Mystery
  • 10:30
    Shark Tank
    15:15
    Below Deck
  • 10:32
    Van onschatbare waarde
    11:26
    Volendam, een dorp in de Eredivisie
  • 10:31
    Podium Klassiek
    11:39
    Iedereen Verlicht
  • 10:55
    De Smerige Quiz: Het Experiment
    11:18
    Zappsport Kantine