Eén pakt opnieuw uit met '1 Jaar Gratis'

dinsdag 18 juni 2019

Van 2001 tot 2008 was '1 Jaar Gratis' een van de populairste quizprogramma's in Vlaanderen. Elf jaar later wordt de succesformule helemaal opgefrist en nieuw leven ingeblazen door Thomas Vanderveken.

Maar het basisconcept van '1 Jaar Gratis' blijft ongewijzigd: een quiz waar mensenkennis minstens even belangrijk is als feitenkennis, die je thuis mee kan spelen met het hele gezin en ook een quiz met een mooie hoofdprijs: het netto jaarloon van de meest verdienende kandidaat.


De nieuwe presentator van '1 Jaar Gratis' wordt Thomas Vanderveken, een man die van vele markten thuis is en van wie je ook nog zou geloven dat hij zelf het antwoord weet op alle quizvragen. Thomas werkte de voorbije jaren aan heel diverse projecten, zoals 'Thomas Speelt Het Hard' en 'Alleen Elvis Blijft Bestaan' op Canvas, en 'Voor Hetzelfde Geld' en 'Factcheckers' op Eén.

Maar hij heeft ook ervaring met quizprogramma’s, onder meer Vriend of vijand en De quiz van het jaar. Thomas kijkt er erg naar uit om '1 Jaar Gratis' te presenteren: 'Sommige programma’s hadden nooit gemaakt mogen worden. Maar de legendarische quiz '1 Jaar Gratis' had nooit afgevoerd mogen worden. Die historische fout wordt nu rechtgezet. Het is de ideale familiequiz, en als jonge papa ben ik oprecht trots dat ik in de grote schoenen van Herman Van Molle mag treden, weliswaar zonder een snor te laten staan.'

Herman van Molle was zeven jaar lang de presentator van '1 Jaar Gratis' en heeft de quiz destijds ook zelf bedacht, samen met Karel Vereertbrugghen. Hij is blij met de nieuwe versie van 1 jaar gratis: 'Het is altijd prettig om te zien dat iets wat zo'n 20  jaar geleden aan een keukentafel is bedacht met klontjes geraffineerde suiker in plaats van kandidaten, een lang leven kan leiden. Ik wens presentator, medewerkers en natuurlijk ook deelnemers alle heil en hopelijk steken ze de studio niet in brand zoals wij ooit hebben gedaan.'

''1 Jaar Gratis' is een ijzersterk format dat perfect past binnen wat we vandaag met Eén willen brengen',  zegt netmanager Olivier Goris. 'Een ontspannend programma waar je met de hele familie van kan genieten. Uiteraard wordt het programma up to date gemaakt voor de kijkers van vandaag. Daarvoor staat Roses Are Blue garant, het straffe productiehuis van 'Down The Road'. En met Thomas Vanderveken krijgt '1 Jaar Gratis' na Herman Van Molle opnieuw een klasbak als quizmaster, die het programma met veel expertise en flair in goede banen zal leiden.'

Er is een format, een presentator en de vragen worden klaargestoomd. Nu nog kandidaten. Student, dakwerker, chirurg of gepensioneerde schooldirectrice? Iedereen die ouder is dan 18 jaar kan meedoen en zo kans maken op een extra jaarloon. De opnames beginnen in september.

Inschrijven kan via een.be/1jaargratis
Wat Thomas Vanderveken zelf zou doen met een extra jaarloon? Dat zien we in de oproeptrailer op Eén.be.

Het programma is volgend jaar te zien op Eén. Het exacte uitzendmoment is nog niet bepaald.


DOSSIER: Kandidaten/publiek Gezocht!

volledig dossier

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Viva La Feta' (Play4)

De eerste gast die zich laat onderdompelen in de Griekse cultuur is Average Rob. De bekende youtuber, die zo’n jaar geleden voor het eerst papa werd, liep met zijn broer Arno de Ironman uit en hoopt ook nu op een tweedaagse vol avontuur. Bij Otto-Jan kriebelt het alvast om 'stoere mannendingen' te doen, Jani daarentegen wil het liever iets rustiger aandoen.

'Viva La Feta', om 21.15 uur op Play4.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:00
    De Raad van Soekie
    02:05
    Journaallus
  • 06:00
    Radio2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
    09:00
    Lentebeelden
  • 08:00
    Nachtwacht
    05:40
    Geen uitzending
  • 07:50
    Echte Verhalen: De Buurtpolitie
    02:25
    Geen uitzending
  • 08:00
    Geen uitzending
    07:15
    Renovate Don't Relocate
  • 06:00
    Qmusic
    09:00
    Geen uitzending
  • 07:00
    Willy
    10:00
    Geen uitzending
  • 01:25
    Geen uitzending
    11:25
    Sturm der Liebe
  • 06:00
    Joe
    09:30
    Geen uitzending
  • 06:00
    TEAM OCHTEND
    02:20
    De Tafel van Tine
  • 07:55
    Neighbours: A New Chapter
    02:20
    This Is Us
  • 08:05
    Two and a Half Men
    02:05
    Geen uitzending
  • 07:40
    Secrets of Playboy
    02:55
    Naked Attraction
  • 07:35
    Without a Trace
    05:00
    Geen uitzending
  • 06:00
    Herhalingslus
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 08:01
    Diy on wheels
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Vlaamse Klassiekers
    03:25
    Loïc: Zot van Koken
  • 07:45
    Antiques Roadshow
    02:30
    Inspector George Gently
  • 07:25
    Flip This House
    02:15
    First Dates Australia
  • 08:00
    NOS Journaal
    02:05
    EenVandaag
  • 08:00
    BinnensteBuiten
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 07:50
    De boterhamshow
    02:15
    Eva