nws.nws.nws breidt uit naar YouTube en VRT MAX met duidingsformat voor tieners

woensdag 1 april 2026
Foto: VRT NWS - © VRT 2026

Op 1 april blaast nws.nws.nws zeven kaarsjes uit. Het nieuwskanaal van VRT NWS voor tieners grijpt die verjaardag aan om zijn aanbod verder uit te breiden.

Naast Instagram en TikTok is nws.nws.nws voortaan ook te vinden op YouTube en VRT MAX, met een nieuw duidingsformat op maat van tieners. Jensen Baert en Dounia Dahmani zullen naast Louise Hoedt te zien zijn op het YouTube- en VRT MAX-kanaal van nws.nws.nws.


'YouTube is vandaag een van de belangrijkste platformen voor jongeren tussen 13 en 18 jaar. Als openbare omroep is het onze opdracht om tieners te bereiken waar zij zich bevinden. Met nws.nws.nws op YouTube en VRT MAX kunnen we nieuws en duiding brengen op hun maat, met meer ruimte voor uitleg en verdieping, en altijd vertrekkend vanuit hun vragen. Zo wil nws.nws.nws nog dichter bij zijn doelgroep staan, met heldere duiding in een herkenbare, toegankelijke stijl', aldus Elke Jacobs, hoofdredacteur Aanbod VRT NWS.

Vertrouwde én nieuwe gezichten brengen duiding op maat van tieners
Naast Louise Hoedt zijn ook Dounia Dahmani en Jensen Baert te zien op het YouTube- en VRT MAX-kanaal van nws.nws.nws. Vanaf vandaag zetten zij daar mee hun schouders onder een uitgebreid video-aanbod met twee vaste formats. Zo brengt nws.nws.nws wekelijks explainers over actuele thema’s. In deze video’s leggen de Dounia, Jensen en Louise stap voor stap uit wat er speelt in de wereld: helder, laagdrempelig en op maat van tieners. Daarnaast zullen er ook langere reportages te vinden zijn rond onderwerpen uit de leefwereld van jongeren. De redactie gaat samen met tieners op zoek naar antwoorden op vragen die hen bezighouden.

Louise Hoedt (32) is een van de vaste gezichten van nws.nws.nws. Na een periode als researcher bij 'Karrewiet' stond ze mee aan de wieg van nws.nws.nws en bouwde ze het kanaal mee uit tot wat het vandaag is. Ze studeerde journalistiek aan de Arteveldehogeschool en de VUB.

'Nws.nws.nws is hét nieuwskanaal dat ik zelf als tiener had willen hebben. Met de uitbreiding naar YouTube en VRT MAX kunnen we onderwerpen nog meer uitdiepen en nog dichter bij de leefwereld van tieners staan. Altijd met dezelfde herkenbare nws.nws.nws vibe. Let’s go!'

Dounia Dahmani (29) begon haar carrière als redacteur bij 'Vranckx' en werkt intussen bijna twee jaar bij nws.nws.nws. Daarnaast is ze actief als redacteur en host bij KWENI.

'Sinds mijn start bij nws.nws.nws ben ik erg onder de indruk van de community die we hebben opgebouwd. Het is een uitdagende en diverse doelgroep waar we rechtstreeks mee in contact staan, en da’s uniek. Om nu met die input zo actief aan de slag te gaan, is een uitdaging waar ik enorm naar uitkijk. Nieuws hoeft geen eenrichtingsverkeer te zijn en al zeker niet saai.'

Jensen Baert (29) is journalist en anker bij 'Karrewiet'. Hij begon zijn carrière bij VRT als redacteur voor Klara en MNM en werkte daarna als radionieuwslezer voor Studio Brussel en MNM. Jensen combineert zijn rol bij Karrewiet met zijn engagement bij nws.nws.nws, waar hij het nieuwe videoproject mee ondersteunt.

'Ik wil jonge tieners duidelijk maken dat het nieuws op hun maat niet stopt na 'Karrewiet'. nws.nws.nws staat voor hen klaar als ze vragen hebben over de actualiteit. En dat kunnen we nu nog beter doen met duidingsvideo’s op YouTube en VRT MAX.'


Vind onze artikels makkelijker op Google!
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google

TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo Play Actie logo

Wanneer een jongeman geëxecuteerd op straat wordt gevonden en een tweede slachtoffer in de buurt wordt neergeschoten, doen rechercheurs er alles aan om de gevaarlijke schutter op te sporen voordat hij opnieuw iemand doodt.

'The First 48', om 20.35 uur op Play Actie.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 03:00
    VRT NWS laat
    02:15
    Het weer (laat)
  • 02:20
    Nachtlus
    08:00
    Radio 2: Weekwatchers
  • 22:45
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 02:10
    Geen uitzending
    06:30
    Plop & de Peppers
  • 01:40
    Geen uitzending
    10:45
    GPs: Behind Closed Doors
  • 01:25
    Geen uitzending
    13:45
    Departure
  • 01:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:20
    Geen uitzending
    15:35
    La Brea
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 00:25
    Geen uitzending
    09:25
    Roger
  • 02:05
    Geen uitzending
    06:40
    Manifest
  • 01:55
    Geen uitzending
    02:40
    Blue Bloods
  • 02:35
    The Real Housewives of Amsterdam
    02:00
    First on Scene
  • 01:30
    Geen uitzending
    06:50
    Without a Trace
  • 01:18
    Herhalingslus
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 03:02
    Het zelfbouwhuis
    05:55
    Sixties To Six
  • 03:10
    Vanavond bij ons
    02:40
    Open Vuur
  • 01:55
    Agatha Christie's Marple
  • 03:00
    Grey's Anatomy
  • 00:50
    NOS FIFA WK Voetbal 2026
    08:00
    NOS WK Ontbijt
  • 02:40
    NOS Journaal met gebarentaal
    03:55
    De Nachtzoen
  • 02:10
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:02
    Olly, het kleine witte busje