Vrijdag in de 300ste 'Meldpunt': onbegrip over hoge tarieven van de mondhygiënist

donderdag 4 mei 2023
Foto: © Jasper van Bladel/MAX 2022

Een half uurtje in de stoel van de mondhygiënist en de rekening bedraagt al gauw zo'n 130 euro. Hoe kan het dat gebitsreiniging zo duur is?

De tarieven van mondhygiënisten zijn vastgesteld door de Nederlandse Zorgautoriteit. Desondanks is de verontwaardiging over de gepeperde rekeningen groot. Daarover gaat de 300ste uitzending in 12,5 jaar 'Meldpunt' op vrijdag 5 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


'Ik ga niet meer. Ik vind de mondhygiënist gewoon te duur': Tonia van Dijkhuizen windt er geen doekjes om. Ze heeft inmiddels vier mondhygiënisten gehad en sinds augustus vorig jaar gaat ze niet meer. De rekeningen kreeg ze telkens digitaal binnen en waren steeds rond de 150 euro. Opvallend was dat ze een keer een afspraak maakte van een uur, maar door tijdsgebrek propte de behandelaar alles in een half uur. De rekening was echter die van een uur. Ook Rob Peeters maakt zich druk over de hoge kosten voor mondzorg. 'Ik betaal voor 20 minuten in de stoel 80 euro. Dat is per uur 240 euro. Volgens mij zijn dat tarieven die een advocaat in rekening brengt.'

Uit een enquête onder het MAX Opinie Panel blijkt dat 57 procent van de deelnemers de mondhygiënist te duur vindt.

Elles de Bruin gaat langs bij mondhygiënist Yousif Azzawi en ontvangt in de studio van 'Meldpunt' Dagmar Else Slot, hoogleraar Preventie in de Mondzorg aan het Academisch Centrum Tandheelkunde Amsterdam (ACTA).

Verder in 'Meldpunt': Pensioenfonds Bouw weigert pensioenruil
Hans Kremer (63) werkt tientallen jaren als timmerman bij een familiebedrijf maar is nu ongeneeslijk ziek. Hij weet niet hoe lang hij nog zal leven. Zijn vrouw Belinda (57) heeft zelf geen pensioen opgebouwd. Om haar een hoger nabestaandenpensioen te geven wil meneer Kremer een deel van zijn ouderdomspensioen inruilen. Die mogelijkheid staat al jaren in de Pensioenwet. Toch weigert Pensioenfonds Bouw hieraan mee te werken. MAX Ombudsman Rogier de Haan zoekt uit wat de rechten van het stel zijn.

12,5 jaar 'Meldpunt'
Komende vrijdag is de laatste uitzending in dit voorjaarsseizoen van 'Meldpunt'. Dat is na 12,5 jaar 'Meldpunt' precies de 300ste uitzending. 'We hebben dit seizoen uitstekende kijkcijfers en iedere week een behoorlijke respons van ons publiek', zegt Elles de Bruin. 'Wekelijks ontvangen we honderden mailtjes met meldingen en tientallen handgeschreven brieven. Dat toont aan dat er blijvene noodzaak is voor ons tv-programma. De kracht van onze titel is dat we heel dicht op de burger zitten. En dat die kijker ook invloed heeft op het programma en soms zelfs actief meewerkt met ingestuurde filmpjes. Verder is Meldpunt oplossingsgericht. Het geeft een bevredigend gevoel dat we iedere week zaken kunnen rechtzetten en het publiek hierover informeren. Dat blijven we de komende jaren doen.'

'Meldpunt', vrijdag 5 mei om 19.50 uur bij MAX op NPO 2.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Single Bells' (VTM/Streamz)

De familie Verbeke viert kerst bij Mina en Roel thuis. Alles moet perfect gaan, want Mina ontmoet haar schoonmoeder Alice. Maar Annie staat plots voor de deur en ze heeft slecht nieuws: zij en Piet zijn uit elkaar. De zussen smeden daarom een plan.

'Single Bells', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:00
    Peter Van de Veire en de Zandloper
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: Goeiemorgen Morgen!
  • 21:15
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:20
    Telefacts
    06:55
    Sprookjes van Klaas Vaak
  • 20:00
    WK Darts 2026
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:35
    House
    06:00
    Qmusic
  • 00:30
    All New Traffic Cops
    07:00
    Willy
  • 23:45
    Northpole: Open for Christmas
    05:40
    Sugarplummed
  • 23:35
    Lili en Marleen
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:30
    De Tafel van de Week
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Fire Country
    01:45
    Geen uitzending
  • 00:20
    Evil
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:50
    Falling Like Snowflakes
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 23:45
    CSI: Vegas
    05:00
    Geen uitzending
  • 00:35
    Logistics TV
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:29
    Publireportage
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:00
    Bal National - FEEST
    07:00
    Loïc zot van koken weekmenu
  • 23:00
    The Suspicions of Mr Whicher
    01:30
    London Kills
  • 00:25
    NCIS
    06:50
    Storage Wars
  • 00:35
    WNL op Zondag
    07:00
    NOS Journaal 07.00 uur
  • 23:10
    NPO Doc: One to One: John & Yoko
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 00:05
    Even tot hier
    06:55
    Ta-daaa!