VPRO Jeugd volgt aanstormend voetbaltalent Lily Yohannes

Lily Yohannes (17) ademt voetbal: het is haar hele leven. Het Amerikaanse talent kwam op 9-jarige leeftijd naar Nederland en werd gescout door Ajax. Wat volgde was een droomdebuut in de UEFA Womens Champions League, talloze doelpunten in de Nederlandse Eredivisie en eindeloos veel jonge fans.
De documentaireserie 'Koplopers' van VPRO Jeugd volgt deze jonge hoogvlieger in aanloop naar een van de belangrijkste wedstrijden van het seizoen, de Klassieker: Ajax tegen Feyenoord.
'Koplopers x Lily' geeft een kijkje in het leven van topatleet Lily Yohannes. Hoe combineer je je middelbare school met spelen in de Eredivisie? Hoe deal je met al die aandacht en schreeuwende fans die je naam scanderen? Welke rol speelt voetbal in je ergens thuisvoelen, als je naar de andere kant van de wereld verhuist? En wat betekent je familie voor je? Met ijzeren discipline volgt Lily een strak schema van trainen, school en rust. Alles voor haar grote liefde: voetbal.
Regie: Kim Faber
Kim Faber (1990) studeerde in 2014 af aan de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht met de documentaire 'Ik laat je gaan'. Een film over het zelfbeschikkingsrecht van psychiatrisch patiënten. Na haar deelname aan de Kids & Docs workshop in 2018 heeft Kim meerdere jeugddocumentaires gemaakt. Voor de VPRO maakte ze de serie 'Nog een week' die werd verkozen tot de beste Nederlandse non-fictie serie op Cinekid (2019) en de documentaire 'Zomerdromen' (2025).
'Koplopers'
'Koplopers' is een portretserie van VPRO Jeugd over aanstormende talenten, de Lieke Martens en Ronnie Flexen van de toekomst, gemaakt door jonge regisseurs. Een ongefilterde en intieme blik in de levens van jonge, rijzende sterren, die laat zien hoe de weg naar roem er écht uitziet.
'Koplopers x Lily', zondag 29 juni om 19.20 uur uur bij de VPRO op NPO Zapp en NPO Start.
Met één klik kies je in Google dat je graag resultaten krijgt van TVvisie. Zo mis je nooit meer onze laatste nieuwtjes.
Voeg TVvisie toe als
voorkeursbron in Google
TVvisie Extra
Onze apps
Meest recente
- De genomineerden voor de Gouden Televizier-Ring 2026 zijn bekend
- Bluffen, bedriegen en BN'ers op het verkeerde been zetten in derde seizoen 'Pokerface'
- Mediapartijen stellen gezamenlijke richtlijnen op voor AI-transparantie
- Ina Alberts ontvangt Bert van Leeuwen Prijs 2026
- Kijkcijfers: woensdag 16 september 2026
- Koor zonder stembanden laat de jury niet onberoerd in 'Got Talent'
- 'South Park' keert terug met seizoen 29 na zesde Emmy-winst
- Jade Mintjens ergert zich aan huishoudens waar je je schoenen moet uitdoen: 'Wat is het volgende? Een metaaldetector?'
- 'To the Point(er)': waarom is het zo moeilijk om pesten te stoppen?
- Ingeborg organiseert een kotvergadering: 'Slechtste idee dat ik ooit gehoord heb'
- Vincent Fierens maakt dromen waar op 'YES Day'
- Qmusic stunt met Het Geluid: verlossende antwoord hangt al op straat
- Een recordaantal oproepen! Bijna 11 miljoen telefoontjes in amper twee uur tijd voor ‘Elke Beller Wint’ bij Qmusic
- Van Friesland tot Maastricht: 'De Klassieke Top 400 Stembus' rijdt door het hele land om stemmen op te halen
- Sander Tegen De Tijd keert terug: dit jaar wordt de uitdaging nóg moeilijker
Multimedia SPOTLIGHT
-
Koor zonder stembanden maakt indruk in 'Got Talent'
-
Netflix onthult nieuwe trailer van 'Animals' met Ben Affleck -
Kotmadam Sergeant zet de puntjes op de i -
Chantal neemt oud recreatiepark onder de loep in 'De Inspecteurs' -
YES DAY bij 'Vincent Live'! -
Vincent Fierens en Emma Salden praten in 'Kraamkost' over maatschappelijke druk op ouderschap -
Margriet en Celien Hermans herbeleven hun eigen ingreep in 'De Operatiekamer' -
Axel Daeseleire wordt dikke zeemeermin -
Danira over RVG in 'De Verraders' -
Ellen en Matti hebben het moeilijk op huwelijksreis -
Bockie loopt gevreesde beeptest -
Kotmadam Sergeant neemt studenten mee naar trampolinepark -
Krijgt 'Kip Curry' concurrentie van Bo in 'Got Talent'! -
Bekijk de trailer van 'Bankzitters: Overleven In Het Wild' -
Opdracht met een geurtje aan in 'Kamp Jeroom' -
Jury kijkt met open mond naar mysterieuze act in 'Got Talent'
-
Kotmadam Sergeant in the house! -
Netflix deelt eerste beelden van 'The Mosquito Bowl' -
Jade Mintjens over ongemakkelijk eerste gynaecoloogbezoek -
Barbara Sarafian neemt emotioneel afscheid -
Elke heeft Denzel iets te vertellen in 'Blind Getrouwd' -
Seppe maakt zijn opwachting in 'Knokke Tof' -
Anke Buckinx over bizar tv-moment in 'Honderd Hete Vragen' -
Biecht verrader Marc-Marie zijn leugen op? -
Newlyweds Hyndi en Valentijn bezegelen jawoord in het zwembad -
'De Mutti’s Extra: Els Van Doesburg' nu op VTM GO -
De bom barst in 'Kotmadam Sarafian' -
Ontdek de harde realiteit in 'De Inspecteurs' -
Adám danst met een missie in 'Got Talent' -
Ruben Van Gucht 'flikt den boel' in 'De Verraders'
Kijktip van de dag

De derde auditieshow zit vol spektakel en verbluffende acts. Jo keert na zijn deelname in 2013 met kip Curry terug met zijn hondje Bo. Kent Karen hem nog? Ook de Flippo's tonen hun trampoline-act. Weten zij de jury opnieuw te overtuigen?
'Got Talent', om 20.40 uur op VTM.



































