Omroep WNL komt met nieuw indringend seizoen van docuserie 'Brandmerk'

zaterdag 4 april 2026

Wat doet het met je als een van je ouders wordt vermoord? In het tweede seizoen van 'Brandmerk' van Omroep WNL portretteert journalist Menen-Claire Seijkens vier jongvolwassenen over het grote trauma dat hen als kind overkwam. Hoe kom je hier ooit overheen?

Bosse verloor zijn vader tijdens de tramaanslag in Utrecht, Feetjes vader vermoorde haar moeder terwijl zij zelf boven lag te slapen, de vader van Brandy werd op klaarlichte dag geliquideerd en de ouders van Ashley werden voor haar ogen doodgeschoten in een winkelcentrum in Alphen aan de Rijn.


Door in gesprek te gaan met deze jongvolwassen - maar ook met hun ouder, leraren en vrienden - toont Brandmerk hun veerkracht. Want hoewel hen het ergste overkwam dat je je als kind kunt voorstellen, vonden zij met vallen en opstaan hun eigen weg.

'Brandmerk' geeft een stem aan een vaak vergeten groep, de kinderen. In het eerste seizoen gaf Omroep WNL een stem aan kinderen van gedetineerde ouders. De serie jaagde het maatschappelijke debat aan, tot aan de Tweede Kamer aan toe. Ook het kabinet gaf toe dat deze groep meer aandacht verdient.

De vier hoofdpersonen van deze serie praten openhartig over de diepe dalen waar ze doorheen gingen. Hoe verhoud je je tot de dader, als opgroeiende puber? En hoe is het als deze veroordeelde inmiddels zijn straf heeft uitgezeten en weer terugkeert in de samenleving?

Afl 1: Bosse – Vermoord in de tram
Afl 2: Brandy – De Vermoorde wereldkampioen
Afl 3: Feetje – Vader is de dader
Afl 4: Ashley – Twee ouders

De vierdelige serie 'Brandmerk: Kind van een vermoorde ouder' wordt vanaf 6 april wekelijks uitgezonden om 21.20 uur op NPO 3 en de gehele reeks is vanaf dezelfde datum te zien op NPO Start.



TVvisie Nieuwsbrief
Start je dag goed met iedere ochtend het compleetste tv-nieuws in je mailbox!



TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Only Joling' (RTL 4)

Samen met zijn hechte buren reist Gerard naar Amsterdam, waar ze volop genieten van de levendige sfeer en unieke bezienswaardigheden die de stad te bieden heeft. Gerard, altijd actief op sociale media, beleeft online een groot succes: zijn vlog wordt bekroond.

'Only Joling', om 21.50 uur op VTM 2.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:10
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 00:50
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 23:55
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    De Branche-Expert
  • 01:10
    Geen uitzending
    11:00
    Urk!
  • 00:55
    Geen uitzending
    01:40
    How I Met Your Mother
  • 00:55
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 00:55
    Geen uitzending
    15:15
    Matlock
  • 01:10
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:00
    Nostalgie: Sta Op! met Véronique De Kock
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:35
    This Is Us
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    Customer Wars
  • 05:00
    Geen uitzending
    02:00
    911 Crisis Center
  • 05:00
    Geen uitzending
    06:15
    Without a Trace
  • 04:05
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 05:12
    Hobbyklus
    00:00
    Oh What A Night
  • 05:20
    De Gezonde Goesting
    02:15
    Loïc: Zot van Koken
  • 05:10
    Midsomer Murders
    02:30
    Inspector George Gently
  • 05:10
    Below Deck Mediterranean
    03:20
    Grey's Anatomy
  • 03:57
    NOS Journaal
    02:10
    Pauw & De Wit
  • 01:00
    Nieuwsuur
    07:00
    NOS Journaal met gebarentaal
  • 04:25
    NOS Jeugdjournaal met gebarentaal
    06:02
    Olly, het kleine witte busje