Première Boedapest Festival Orkest bij Brava

vrijdag 23 oktober 2015

Zaterdag 24 oktober kun je bij cultuurzender Brava om 20.30 uur kijken naar de Nederlandse tv-première van een prachtig concert dat het Boedapest Festival Orkest onder leiding van Iván Fischer in 2013 verzorgde in de Béla Bartók National Concert Hall in de Hongaarse hoofdstad.

Uitgevoerd worden Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 en de Negende Symfonie van Anton Bruckner.


Boedapest Festival Orkest
Het Boedapest Festival Orkest (BFO), dat in het seizoen 2013/2014 zijn dertigste verjaardag vierde, heeft zichzelf gevestigd als het belangrijkste ensemble van Hongarije. Volgens Gramophone Magazine is het zelfs een van de tien belangrijkste orkesten ter wereld. Onder de charismatische leiding van Iván Fischer heeft het BFO samengewerkt met de beste musici die in de afgelopen drie decennia actief waren. De sfeer van het musiceren bij het BFO verschilt sterk met de meeste andere grote orkesten. Uit repetities en concerten blijkt een uniek gevoel van samenwerking tussen musici en dirigent. Elk concert wordt door Iván Fischer dan ook zorgvuldig voorbereid.

Het programma
Franz Schuberts Symfonie Nr. 8 werd in 1822 geschreven, maar hoewel Schubert nog zes jaar te leven had wist de componist slechts twee delen te voltooien (hoewel er enkele maten van het Scherzo zijn overgeleverd, die ongeveer 30 seconden muziek bevatten). Dit werk is kleurrijk, melodierijk en expressief; het wordt vaak gezien als de eerste romantische symfonie. Anton Bruckners Negende leidt ons een geheel andere wereld binnen. Ook dit werk was niet af toen de componist in 1896 overleed: het laatste deel is voltooid door Alfred Orel. Dit imponerende en zeer mystieke werk, dat bijna een uur duurt, werd door Bruckner opgedragen aan 'de geliefde God'.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

logo VRT Canvas logo

Chelsea werd op jonge leeftijd in een jeugdinstelling geplaatst. Ze gaat jaren later op bezoek bij mensen die belangrijk zijn voor haar en probeert in gesprekken met hen iets meer te weten te komen over wat er in de eerste jaren van haar leven is gebeurd.

'Chelsea's Blues', om 20.35 uur op VRT Canvas.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    De zevende dag
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 20:00
    Terzake
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 11:50
    Samson en Marie
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:50
    Verschoten & zoon
    00:30
    Crossing Jordan
  • 00:25
    Call the Bailiffs: Time To Pay Up
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:50
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 00:25
    Geen uitzending
    00:15
    Caught on Dashcam
  • 00:55
    Geen uitzending
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 00:45
    Walker, Texas Ranger
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:45
    Achter de schermen
    00:40
    Stukken van mensen
  • 12:10
    NCIS
    07:30
    NCIS: Los Angeles
  • 04:55
    Geen uitzending
    01:10
    The Blacklist
  • 18:50
    The Block Australia
    00:10
    Love Island
  • 00:55
    Geen uitzending
    00:55
    Rizzoli & Isles
  • 23:46
    Z-Mediation
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 01:47
    Roger
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:25
    De Garde van Gert
    00:55
    Foodies & The City
  • 05:25
    Cheaters
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 01:30
    Below Deck Sailing Yacht
    00:25
    Lie to Me
  • 01:05
    NOS Journaal
    00:55
    EenVandaag
  • 01:20
    Nieuwsuur
    00:20
    De Nachtzoen
  • 01:25
    NOS Studio Sport
    00:45
    Dierenridders