Nadia Moussaid doet verslag van het Holland Festival 2021

zaterdag 12 juni 2021

We kunnen weer naar het theater. Holland Festival, Nederlands grootste internationale festival voor de podiumkunsten, gaat door. Het festival vindt plaats in de maand juni, in Amsterdam en omstreken.

Nadia Moussaid presenteert een speciale Holland Festival televisie-uitzending vanuit het HEM in Zaandam, waar ze gasten ontvangt uit de wereld van dans, theater en muziek. Met onder meer Ivo van Hove, Timothy van Poucke, Noa Johannes en Pepijn Lanen.


Theater
In de uitzending ontvangt Nadia ITA-regisseur Ivo van Hove. Nadia bezoekt de repetities van zijn megaproductie Age of Rage waarin Van Hove het fenomeen ‘woede’ onderzoekt. Met onder andere Gijs Scholten van Aschat, Hans Kesting, Maria Kraakman, Majd Mardo en Hélène Devos.

Verder is het grensverleggende Vlaamse theatergezelschap FC Bergman te gast. Het ensemble wordt bejubeld voor hun voorstelling A Sheep Song, waarin een kudde schapen op het podium staat.

Dans
Twee rijzende sterren van het Nationale Ballet zijn te gast: choreograaf Wubkje Kuindersma en solist Timothy van Poucke, die een scène uit de voorstelling Prometheus komt dansen.

Muziek
Pepijn Lanen van De Jeugd van Tegenwoordig en filmjournalist Noa Johannes zijn beiden fan van het werk van componist Ryuichi Sakamoto, gastcurator van deze editie van Holland Festival. In een gesprek met Nadia eren zij Sakamoto als componist, die onder meer bekend is van zijn werk met David Bowie in de film Merry Christmas Mr. Lawrence. Sakamoto is een grote inspiratiebron voor de Zwitsers-Georgische producer/componist Alexandre Kordzaia. Hij speelt een bewerking van Sakamoto’s muziek samen met het Asko Schönberg Ensemble.

Dinsdag 15 juni, 00.00-01.00 uur op NPO Radio 1
Oprichter Stef Aerts van het Vlaamse Theatercollectief FC Bergman spreekt met Pieter van der Wielen in Nooit Meer Slapen, naar aanleiding van de woordeloze voorstelling A Sheep Song.

Zondag 6, 13, 20 en 27 juni, 23.00 – 00.00 uur NPO Radio 4
Op de zondagavonden van VPRO Vrije geluiden loopt de muziek van Ryuichi Sakamoto als een rode draad door de radiouitzendingen. In de Vrije Geluiden-podcast Nieuwe Filmmuziek op 4 komt Sakamoto ook aan bod.

Online
Op vpro.nl/hollandfestival worden verschillende voorstellingen van het Holland Festival uitgelicht.

VPRO en Holland Festival
Jaarlijks verslaat de VPRO het Holland Festival in diverse radio- en tv-uitzendingen. Ook verschijnt de jaarlijkse Holland Festival-bijlage bij de VPRO Gids.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    De zevende dag
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 21:00
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:25
    Verschoten & zoon
    13:35
    Familie
  • 03:10
    Geen uitzending
    10:00
    My Kitchen Rules
  • 00:50
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 00:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 11:45
    Achter de schermen
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 02:30
    Geen uitzending
    07:25
    NCIS: Los Angeles
  • 02:20
    Geen uitzending
    08:00
    Two and a Half Men
  • 01:45
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    08:00
    Property Brothers
  • 00:55
    Geen uitzending
    13:35
    Cold Case Files: The Rifkin Murders
  • 00:44
    Z-Mediation
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 03:38
    Zelf gedaan, goed gedaan
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    08:30
    Lekker Messy
  • 03:45
    Midsomer Murders
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 01:30
    Below Deck Sailing Yacht
    13:55
    Hudson & Rex
  • 14:00
    NOS het vragenuurtje
    08:00
    NOS Journaal
  • 14:15
    Volle Zalen
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 01:25
    NOS Studio Sport
    08:00
    Beestenbrigade bingo