Maandag nieuwe kleurenbeelden van Johan Cruijff in 'Andere Tijden Sport'

zondag 23 maart 2025

Op de sterfdag van Johan Cruijff onthult 'Andere Tijden Sport', het sportgeschiedenisprogramma van NOS en NTR, de vondst van nieuwe kleurenbeelden van de beste voetballer die Nederland ooit heeft gekend.

In tijden waarin de meeste tv-beelden nog zwart-wit waren, legt Amsterdammer Louis van Schoonhoven vanaf de tribune Cruijff vast. Hoe kan het dat deze beelden al die jaren ongezien zijn gebleven?


Regisseur Marcel Goedhart: 'Uit een brei van honderden minuten beeld hebben we de mooiste en meest bijzondere beelden geselecteerd. Het voelde voor ons een beetje alsof er een nieuwe Van Gogh of Vermeer was ontdekt. De jonge Cruijff in kleur, sprieterig, klein, een danser, maar nooit bang en keihard in de duels ook.'

Tussen 1963 en 1973 filmt Amsterdammer Louis van Schoonhoven met zijn 8 mm filmcamera Cruijff en Ajax, in een tijd waarin lang niet alles werd vastgelegd en tv-beelden nog zwart-wit waren. De beelden tonen een ster in wording én de ontwikkeling van Ajax. Een club in degradatiezorgen in 1964, maar de beste van de wereld in 1972. De amateurfilmer is werkelijk gek van Cruijff. De meer dan driehonderd filmpjes liggen opgeslagen in het mediamuseum van Beeld & Geluid en zijn ontdekt door Frits van Rijn, redacteur van 'Andere Tijden Sport', bij de familie van de inmiddels overleden filmer. Oud-teamgenoot Klaas Nuninga, die het debuut van Cruijff meemaakte, Arie van Eijden, die met Johan in de jeugd speelde, Ajax-ploeggenoot Jan Mulder, tegenstander Rinus Israël en voormalig medespeler Ruud Krol kijken naar de beelden en zijn verrast. Rayane Bounida en Sean Steur, de nieuwe talenten van Ajax vermaken zich ook als ze de shots zien van hun oude held.

Samenstelling en regie: Marcel Goedhart
Redactie: Steven van der Gaag, Frits van Rijn, Monique Tesselaar
Presentatie: Dione de Graaff

'Andere Tijden Sport – Gek van Cruijff', maandag 24 maart te zien om 20.30 uur op NPO 1.

Andere Tijden Sport op tv
Zaterdag 5 juli 2025 om 09u55  »
NPO 1
Lieke Martens had een droom die niet bestond. Profvoetballer worden, dat konden meisjes niet. Toch ging ze voetballen. Met de jongens. In veel te grote shirts. Posters van Ronaldinho sierden haar slaapkamer.

TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

Ontdek de programma's van vandaag in onze tv-gids.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    De zevende dag
    08:00
    De Raad van Soekie
  • 00:40
    Nachtlus
    06:00
    Radio 2 op VRT Canvas: sta op met Radio 2
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Annabet zapt terug
  • 16:25
    Verschoten & zoon
    13:35
    Familie
  • 03:10
    Geen uitzending
    10:00
    My Kitchen Rules
  • 00:50
    Geen uitzending
    14:25
    The Goldbergs
  • 00:25
    Geen uitzending
    07:00
    Willy
  • 01:40
    Geen uitzending
    11:05
    Sturm der Liebe
  • 01:20
    Geen uitzending
    06:00
    Joe
  • 11:45
    Achter de schermen
    06:00
    TEAM OCHTEND
  • 05:00
    Geen uitzending
    07:25
    NCIS: Los Angeles
  • 05:00
    Geen uitzending
    08:00
    Two and a Half Men
  • 01:45
    Say Yes to the Dress: Atlanta
    08:00
    Property Brothers
  • 05:00
    Geen uitzending
    13:35
    Cold Case Files: The Rifkin Murders
  • 00:44
    Z-Mediation
    08:00
    Wijzer Wonen
  • 05:48
    Roger
    06:00
    Wordt aangekondigd
  • 22:30
    Snel, Makkelijk & Lekker
    08:30
    Lekker Messy
  • 05:30
    Cheaters
    07:05
    Rosemary and Thyme
  • 01:30
    Below Deck Sailing Yacht
    13:55
    Hudson & Rex
  • 14:00
    NOS het vragenuurtje
    08:00
    NOS Journaal
  • 14:15
    Volle Zalen
    08:00
    Noord-Zuid-Oost-West
  • 01:25
    NOS Studio Sport
    08:00
    Beestenbrigade bingo