Het thuisgevoel van de rondreizende architect Narda in tweede aflevering van 'Serenade van Stef'

donderdag 2 december 2021

In de tweede aflevering van de serie 'Serenade van Stef' van KRO-NCRV en Kansfonds ontmoet zanger/tekstschrijver Stef Bos architect Narda. Zij verlaat binnenkort huis en haard. Met een Oost-Europese bus trekt ze de wereld in, op zoek naar haar thuis.

Wat moet uitgerekend een architect nou met een bus om in te wonen, vraagt Stef zich af. Een gesprek over haar idealen voor een betere wereld, voor zichzelf en voor anderen.


Al jaren is Narda op zoek naar een openbare plek waar mensen helemaal zichzelf kunnen zijn. Niet alleen als freelance architect, maar ook als vrijwilliger houdt ze zich hiermee bezig. Zo trok ze naar Lesbos toen daar de eerste vluchtelingen aankwamen en verbleef ze in Afrika als bouwbegeleider. Steeds als ze weer terugkwam in Nederland, overviel haar het gevoel dat ze zich hier niet helemaal thuis voelt. 'Op de plekken waar minder te kiezen viel, voelde ik me eigenlijk veel beter. Het valt me ook op dat we zo leven naar onze agenda’s, dat spontaan langskomen niet meer zo normaal is. Dat mis ik.'

Narda heeft besloten actie te gaan ondernemen. Met haar bus en een zelfgebouwde dome-tent trekt ze de wereld in. 'Met voorbijgangers ga ik het gesprek aan over je thuis voelen. Waarom moeten plekken altijd een functie hebben? Je gaat naar een cafeetje voor koffie, naar de bieb om een boek te lenen. Maar waarom is er geen plek om gewoon te kunnen ‘zijn’? Ik zoek een plek waar iedereen zich thuis voelt, waar je mag zijn wie je bent. Waar duidelijk wordt dat verschillend zijn leidt tot rijkdom.' Welk lied over thuiszijn weet Stef te destilleren uit het verhaal van Narda?

'Serenade van Stef', vrijdag 3 december om 16.35 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Box' (VTM)

Tien onbekende Vlamingen starten aan een spel waarvan ze de regels niet kennen. Het enige wat ze weten is dat elke keer de boxen openen, de opdracht meteen begint en ze zelf moeten zoeken wat de bedoeling is. Dit zorgt voor hilariteit en onzekerheid.

'De Box', om 20.40 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 00:50
    Journaallus
    06:00
    Mr. Magoo
  • 23:00
    90 minutes
    01:00
    Nachtlus
  • 21:00
    Geen uitzending
    06:00
    Tik Tak
  • 00:15
    Gooische Vrouwen
    01:05
    Geen uitzending
  • 00:50
    Geen uitzending
    07:15
    Random Breath Test
  • 23:10
    A Day to Die
    01:00
    The Big Bang Theory
  • 00:45
    24
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:10
    Suits
    01:00
    Geen uitzending
  • 00:45
    The Golden Girls
    01:35
    Geen uitzending
  • 23:55
    Komen Eten
    01:00
    De Tafel van Gert
  • 00:45
    New Girl
    01:15
    Neighbours: A New Chapter
  • 00:25
    The Paddock
    01:50
    Bar Rescue
  • 00:35
    Love Island UK
    01:35
    Botched
  • 00:40
    Big Sky
    01:30
    Geen uitzending
  • 00:46
    City Reports
    00:59
    Herhalingslus
  • 00:00
    Oh What A Night
    05:55
    Sixties To Six
  • 00:35
    Chris Cooks Cymru
    01:10
    Winterse Kost
  • 00:55
    Darby and Joan
    02:20
    Agatha Raisin
  • 00:15
    The Resident
    01:05
    First Dates Australia
  • 00:40
    NOS Journaal Laat
    01:00
    Pauw & De Wit
  • 00:55
    Nieuwsuur
    04:00
    Suhoor Stories
  • 00:40
    Van Roosmalen & Groenteman
    01:35
    Eva