Het thuisgevoel van de rondreizende architect Narda in tweede aflevering van 'Serenade van Stef'

donderdag 2 december 2021

In de tweede aflevering van de serie 'Serenade van Stef' van KRO-NCRV en Kansfonds ontmoet zanger/tekstschrijver Stef Bos architect Narda. Zij verlaat binnenkort huis en haard. Met een Oost-Europese bus trekt ze de wereld in, op zoek naar haar thuis.

Wat moet uitgerekend een architect nou met een bus om in te wonen, vraagt Stef zich af. Een gesprek over haar idealen voor een betere wereld, voor zichzelf en voor anderen.


Al jaren is Narda op zoek naar een openbare plek waar mensen helemaal zichzelf kunnen zijn. Niet alleen als freelance architect, maar ook als vrijwilliger houdt ze zich hiermee bezig. Zo trok ze naar Lesbos toen daar de eerste vluchtelingen aankwamen en verbleef ze in Afrika als bouwbegeleider. Steeds als ze weer terugkwam in Nederland, overviel haar het gevoel dat ze zich hier niet helemaal thuis voelt. 'Op de plekken waar minder te kiezen viel, voelde ik me eigenlijk veel beter. Het valt me ook op dat we zo leven naar onze agenda’s, dat spontaan langskomen niet meer zo normaal is. Dat mis ik.'

Narda heeft besloten actie te gaan ondernemen. Met haar bus en een zelfgebouwde dome-tent trekt ze de wereld in. 'Met voorbijgangers ga ik het gesprek aan over je thuis voelen. Waarom moeten plekken altijd een functie hebben? Je gaat naar een cafeetje voor koffie, naar de bieb om een boek te lenen. Maar waarom is er geen plek om gewoon te kunnen ‘zijn’? Ik zoek een plek waar iedereen zich thuis voelt, waar je mag zijn wie je bent. Waar duidelijk wordt dat verschillend zijn leidt tot rijkdom.' Welk lied over thuiszijn weet Stef te destilleren uit het verhaal van Narda?

'Serenade van Stef', vrijdag 3 december om 16.35 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'Bestemming X' - Aster Nzeyimana (VTM)

De zes kandidaten brengen de nacht door in een afgelegen schuur, maar slapen is allesbehalve vanzelfsprekend. Er valt namelijk iets belangrijks te verdienen. De volgende dag wacht een spectaculaire uitdaging. Wie zal ontsnappen aan de volgende exit?

'Bestemming X', om 19.55 uur op VTM.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 10:00
    Winterbeelden
    00:55
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    00:00
    Nachtlus
  • 11:05
    Ridder Muis
    22:00
    Geen uitzending
  • 09:45
    Geen uitzending
    06:45
    K3 Roller Disco
  • 10:30
    Geen uitzending
    00:40
    Overtreders
  • 09:20
    Geen uitzending
    06:00
    Qmusic
  • 10:00
    Geen uitzending
    00:30
    60 Days In
  • 08:45
    Geen uitzending
    15:10
    Baywatch
  • 10:00
    Joe
    00:40
    The Golden Girls
  • 11:10
    Roger van Damme: Desserts
    01:00
    De Tafel van de Week
  • 11:05
    FBI
    00:05
    Doc
  • 11:05
    Borderforce USA: The Bridges
    00:45
    The Terminator
  • 10:35
    The Block Australia
    07:35
    De Dagschotel
  • 10:45
    Aurora Teagarden Mysteries: The Julius House
    06:25
    Cold Case
  • 11:03
    Z-Weekoverzicht
    22:00
    Wordt aangekondigd
  • 11:09
    De ambachter
    23:00
    Knuffel Pop
  • 11:00
    Bon Appetit
    01:00
    Tot op de Graat
  • 10:55
    Darby and Joan
    00:40
    London Kills
  • 10:25
    First Dates Australia
    06:50
    Zombie House Flipping
  • 11:00
    NOS Nationale Holocaust Herdenking
    00:31
    WNL op Zondag
  • 11:05
    Nederland zingt op zondag
    00:35
    Nieuwsuur
  • 11:05
    Mojo Fliptop
    00:20
    NOS Studio Sport Voetbal