Het thuisgevoel van de rondreizende architect Narda in tweede aflevering van 'Serenade van Stef'

donderdag 2 december 2021

In de tweede aflevering van de serie 'Serenade van Stef' van KRO-NCRV en Kansfonds ontmoet zanger/tekstschrijver Stef Bos architect Narda. Zij verlaat binnenkort huis en haard. Met een Oost-Europese bus trekt ze de wereld in, op zoek naar haar thuis.

Wat moet uitgerekend een architect nou met een bus om in te wonen, vraagt Stef zich af. Een gesprek over haar idealen voor een betere wereld, voor zichzelf en voor anderen.


Al jaren is Narda op zoek naar een openbare plek waar mensen helemaal zichzelf kunnen zijn. Niet alleen als freelance architect, maar ook als vrijwilliger houdt ze zich hiermee bezig. Zo trok ze naar Lesbos toen daar de eerste vluchtelingen aankwamen en verbleef ze in Afrika als bouwbegeleider. Steeds als ze weer terugkwam in Nederland, overviel haar het gevoel dat ze zich hier niet helemaal thuis voelt. 'Op de plekken waar minder te kiezen viel, voelde ik me eigenlijk veel beter. Het valt me ook op dat we zo leven naar onze agenda’s, dat spontaan langskomen niet meer zo normaal is. Dat mis ik.'

Narda heeft besloten actie te gaan ondernemen. Met haar bus en een zelfgebouwde dome-tent trekt ze de wereld in. 'Met voorbijgangers ga ik het gesprek aan over je thuis voelen. Waarom moeten plekken altijd een functie hebben? Je gaat naar een cafeetje voor koffie, naar de bieb om een boek te lenen. Maar waarom is er geen plek om gewoon te kunnen ‘zijn’? Ik zoek een plek waar iedereen zich thuis voelt, waar je mag zijn wie je bent. Waar duidelijk wordt dat verschillend zijn leidt tot rijkdom.' Welk lied over thuiszijn weet Stef te destilleren uit het verhaal van Narda?

'Serenade van Stef', vrijdag 3 december om 16.35 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.


TVvisie Extra



Onze apps

Download onze app op de Google Play Store Download onze app in de App Store

Meest recente

Multimedia SPOTLIGHT

Kijktip van de dag

'De Columbus' met Wim Lybaert

Pascale Naessens stapt aan boord van de Columbus. De presentatrice en kookboekenauteur trekt eens niet met manlief Paul Jambers maar met Wim de wijde wereld in. Hij ontdekt achter haar elegante charme een vrouw met ballen. Pascale haalt Wim uit zijn comfortzone en neemt hem mee een berg op voor een onverwachte taichisessie.

'De Columbus', om 20.05 uur op VRT 1.

Dossiers

NU en STRAKS op tv

volledige TVgids
  • 08:10
    GameKeepers
    02:05
    Journaallus
  • 08:00
    Winterbeelden
    06:00
    Radio 2: Goeiemorgen morgen
  • 08:20
    #LikeMe
    05:00
    Geen uitzending
  • 08:00
    Plop wordt kabouterkoning
    02:10
    Gooische Vrouwen
  • 08:00
    Geen uitzending
    00:40
    Border Security: Australia's Front Line
  • 06:15
    Geen uitzending
    00:45
    The Big Bang Theory
  • 07:00
    Willy
    01:00
    Xena: Warrior Princess
  • 00:30
    Geen uitzending
    00:25
    Suits
  • 06:00
    Joe
    01:00
    The Golden Girls
  • 07:45
    Geen uitzending
    02:05
    De Tafel van Gert
  • 08:00
    Geen uitzending
    01:05
    FBI
  • 07:40
    Seal Team
    01:30
    Swamp People
  • 07:45
    The Block Australia
    01:45
    Botched
  • 08:20
    Cold Case
    01:20
    Big Sky
  • 04:19
    Herhalingslus
    02:00
    Wordt aangekondigd
  • 08:20
    Zo doe je het!
    05:55
    Sixties To Six
  • 08:00
    Becoming Meewis
    01:40
    Winterse Kost
  • 08:00
    Beyond Paradise
    01:50
    Marie Antoinette
  • 08:00
    Below Deck Sailing Yacht
    01:10
    First Dates Australia
  • 07:50
    Dit is de Week
    01:15
    Pauw & De Wit
  • 08:00
    Petrus in het land
    01:15
    Ongehoord Nieuws
  • 08:20
    Casper en Emma
    01:10
    Hoodfights